ГОРАН ПАНДЕВ ПРОМОВИРАН ВО АМБАСАДОР НА УЕФА СУПЕР КУПОТ 2017

ГОРАН ПАНДЕВ ПРОМОВИРАН ВО АМБАСАДОР НА УЕФА СУПЕР КУПОТ 2017

Телма | на 3.2017

Капитенот  на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев е промовиран за амбасадор  на УЕФА Супер купот  што ќе се одржи на 8-ми август во Скопје. Капитенот на сениорите и фудбалер на Џенова од...

Горан Пандев  Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

Горан Пандев – Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

Супер спорт | на 3.2017

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје....

Амбасадорот Пандев откри кои екипи ги очекува на Суперкупот во Скопје

Амбасадорот Пандев откри кои екипи ги очекува на Суперкупот во Скопје

Дерби | на 3.2017

Македонскиот репрезентативец и освојувач на европската титула со Интер, Горан Пандев, денеска беше претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“, којшто е закажан за 8 август во главниот град...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Story | на 3.2017

Скопје, 20.03.2017 (Макфакс) – Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот...

Пандев амбасадор на УЕФА Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА Суперкупот

Спортски | на 3.2017

Еден од најдобрите македонски фудбалери, Горан Пандев ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот во Лига...

ФММ го именуваше Пандев за амабсадор на Суперкупот 2017

ФММ го именуваше Пандев за амабсадор на Суперкупот 2017

Дерби | на 3.2017

Со прес конференција во Скопје на која беа најавени активностите што следуваат по прашање на организацијата на УЕФА Суперкупот за 2017 година, беше промовиран и амбасадорот на овој настан, капитенот на...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Лидер | на 3.2017

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Денар | на 3.2017

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот...

Пандев ќе биде амбасадор во европскиот Супер Куп

Пандев ќе биде амбасадор во европскиот Супер Куп

Алсат-М | на 3.2017

Амбасадор на финалето во европскиот Супер Куп ќе биде Горан Пандев. Скопје ќе биде епицентар на овој голем спортски настан во август кога меѓу себе ќе играат освојувачот на Лигата на шампионите и Лигата...

Квалификациските натпревари во ЛШ ќе се играат во Струмица и Тетово

Квалификациските натпревари во ЛШ ќе се играат во Струмица и Тетово

Алсат-М | на 3.2017

По затворањето на стадионот „Филип Втори“ во јуни поради финалето на европскиот Супер Куп, екипите од Македонија, квалификациските натпревари во Лигата на шампионите и Лигата Европа ќе ги играат на стадионот...

Пандев во Скопје очекува финале помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус Ѓорѓиоски меѓу Јунајтед и Баерн

Пандев во Скопје очекува финале помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус, Ѓорѓиоски меѓу Јунајтед и Баерн

Курир | на 3.2017

-Паровите во Лига Европа и во Лигата на шампионите мислам дека имаат многу атрактивни клубови и се надевам дека во Скопје на Супер купот ќе играат победниците од Лига Европа Манчестер Јунајтед и од Лигата...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Утрински | на 3.2017

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Макфакс | на 3.2017

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Точка | на 3.2017

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Канал 5 | на 3.2017

Пандев се заблагодари за довербата и посака на 8 август на „Телеком Арена“ за трофејот во Суперкупот да се борат Јувентус или Барселона против Манчестер Јунајтед. На денешната прес-конференција на Националната...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

A1on | на 3.2017

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на...

Квалификациите за ЛШ и ЛЕ нема да можат да се играат на Арената Филип Втори

Квалификациите за ЛШ и ЛЕ нема да можат да се играат на Арената „Филип Втори“!

МКД | на 3.2017

Македонските екипи кои ќе играат квалификациите за европските натпреварувања своите домашни натпревари нема да можат да ги играат на Арената „Филип Втори“ поради одржувањето на УЕФА Суперкупот. Во договор...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Денешен | на 3.2017

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на...

Суперкупот им создава проблем на македонските екипи кои ќе играат квалификации за ЛШ и ЛЕ

Суперкупот им создава проблем на македонските екипи кои ќе играат квалификации за ЛШ и ЛЕ

24 фудбал | на 3.2017

Поради одржувањето на УЕФА Суперкупот, македонските екипи кои ќе играат квалификации за Лигата на шампионите и Лига Европа своите натпревари нема да можат да ги играат на Арената „Филип Втори“ како што...

УЕФА Супер куп Пандев Посакувам во Скопје да дојде Манчестер Јунајтед

УЕФА Супер куп, Пандев: Посакувам во Скопје да дојде Манчестер Јунајтед..!

Спорт365 | на 3.2017

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје....

Пандев стана Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев стана Амбасадор на Суперкупот 2017

+Инфо | на 3.2017

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на...

Пандев  Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

Пандев – Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

Курир | на 3.2017

Пандев се заблагодари за довербата и посака на 8 август на „Телеком Арена“ за трофејот во Суперкупот да се борат Јувентус или Барселона против Манчестер Јунајтед. На денешната прес-конференција на Националната...

ФФМ официјално го претстави Горан Пандев како амбасадор на УЕФА Супер Купот во Скопје

ФФМ официјално го претстави Горан Пандев како амбасадор на УЕФА Супер Купот во Скопје

Спорт Клуб | на 3.2017

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје....

Ѓорѓиоски Голема чест ми е и задоволство што Пандев ќе биде заштитно лице и Амбасадор на УЕФА Супер купот

Ѓорѓиоски: Голема чест ми е и задоволство што Пандев ќе биде заштитно лице и Амбасадор на УЕФА Супер купот!

Спорт365 | на 3.2017

Денеска Фудбалската федерација на Македонија организираше прес-конференција, повод беше официјалното претставување на Амбасадорот на УЕФА Супер купот кој што ќе се одржи на 8. август во Скопје, македонскиот...

Ѓорѓиоски Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Ѓорѓиоски: Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Курир | на 3.2017

-Ние сме горди што како ФФМ го заслуживме ова и ја добивме можноста да бидеме организатор на најголемиот спортски настан што ќе се случи во историјата на Македонија. Исто така едно голема благодарам и...

Пандев Чест ми е што сум амбасадор на УЕФА Суперкупот

Пандев: Чест ми е што сум амбасадор на УЕФА Суперкупот

МКД | на 3.2017

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев денеска беше промовиран за амбасадор на УЕФА Суперкупот кој оваа година ќе се одржи во Скопје. Горан Пандев кој со Интер настапи на УЕФА Суперкуп...

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017

24 вести | на 3.2017

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев денеска официјално беше претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017, кој на 8 август ќе се одржи на „Телеком арената“ во Скопје. Фудбалскиот интернационалец...

КАПИТЕНОТ ВО НОВА УЛОГА Пандев стана амбасадор на Суперкупот

КАПИТЕНОТ ВО НОВА УЛОГА: Пандев стана амбасадор на Суперкупот

Телеграф | на 3.2017

Горан Пандев денеска беше промовиран како амбасадор на Суперкупот на УЕФА, натпревар меѓу победникот на ЛШ и на Лига Европа што ќе се одигра на 8 август во Скопје. Беше организирана и прес-конференција...

Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Вечер | на 3.2017

Како што е познато, УЕФА Суперкупот 2017 година ќе се одржи во Скопје, на арената „Филип Втори " на 8 август, а во него силите ќе ги одмерат победниците на Лигата на шампионите и Лигата на Европа Претседателот...

Горан Пандев промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкупот

Горан Пандев промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкупот

24 фудбал | на 3.2017

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев денеска беше промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкуп трофејот кој во август ќе се одржи во Скопје. Горан Пандев кој со Интер настапи на УЕФА Суперкуп...

Ѓорѓиоски Горди сме што ќе го организираме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија

Ѓорѓиоски: Горди сме што ќе го организираме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија

ТВ Нова | на 3.2017

Претседателот на нашата фудбалска куќа Илчо Ѓорѓиоски истакна дека ова е голема укажана доверба која мора да се оправда. „Ние сме горди што како ФФМ го заслуживме ова и ја добивме можноста да бидеме организатор...

Горан Пандев промовиран во амбасадор и заштитно лице на Скопје Супер Куп 2017

Горан Пандев промовиран во амбасадор и заштитно лице на Скопје Супер Куп 2017

ТВ Нова | на 3.2017

Како и што беше најавено, денес на официјална прес-конференција, ФФМ го презентираше капитенот на нашата селекција Горан Пандев во амбасадор на Суперкупот, кој ќе се одржи на 8 август во Скопје. Искусниот...

 Филип Втори не го менува името  Телеком арена за комерцијална употреба

„Филип Втори“ не го менува името – „Телеком арена“ за комерцијална употреба

Екипа | на 3.2017

Националната арена „Филип Втори Македонски“ во Скопје не го менува своето име кое и натаму останува централно за најголемиот македонски стадион, а „Телеком арена“ е име за комерцијална употреба, информираше...

Пандев Посакувам Суперкуп меѓу Манчестер јунајтед и Барса или Јуве

Пандев: Посакувам Суперкуп меѓу Манчестер јунајтед и Барса или Јуве!

Екипа | на 3.2017

По промоцијата за амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“, Горан Пандев не ја криеше желбата Македонија да биде домаќин на атрактивни екипи кои ќе играат за трофејот во месец август. „Јас лично би сакал...

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017 Оваа улога е огромна чест за мене

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017: Оваа улога е огромна чест за мене!

Екипа | на 3.2017

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на „Телеком арената“ во нашиот главен град. „Ние...

Пандев по промоцијата на амбасадор на Суперкупот Ова е огромна чест за мене

Пандев по промоцијата на амбасадор на Суперкупот: Ова е огромна чест за мене

Република | на 3.2017

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на „Телеком арената“ во нашиот главен град. –...

Квалификациите за ЛШ и ЛЕ ќе се играат на стадионoт на ФФМ опции се и Струмица Тетово Прилеп

Квалификациите за ЛШ и ЛЕ ќе се играат на стадионoт на ФФМ, опции се и Струмица, Тетово, Прилеп!?

Гол | на 3.2017

На денешната прес-конференција за најава на УЕФА Суперкупот свое излагање имаше и директорот на АД за стопанисување со станбен и деловен простор од интерес на РМ, Цветко Грозданов, кој информираше до каде...

Пандев посака дуел помеѓу Манчестер Ј и подобриот од Барса и Јуве

Пандев посака дуел помеѓу Манчестер Ј. и подобриот од Барса и Јуве

Вечер | на 3.2017

Лично би сакал во Скопје да гледаме натпревар меѓу Манчестер Јунајтед, како победник на Лигата на Европа, и некоја од екипите на Барселона или Јувентус, како освојувач на Лигата на шампиони, изјави капитенот...

Амбасадорот на Суперкупот посакува Јувентус да гостува во Скопје

Амбасадорот на Суперкупот посакува Јувентус да гостува во Скопје

Сител | на 3.2017

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска и официјално на прес конференција на Филип Втори беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА. Пандев истакна дека е горд што...

Ѓорѓиоски Горди сме што ќе го организираме најголемиот настан во историјата на Македонија

Ѓорѓиоски: Горди сме што ќе го организираме најголемиот настан во историјата на Македонија

Гол | на 3.2017

Денешната прес-конференција по повод најавувањето на УЕФА Суперкупот 2017 и промовирањето на амбасадорот Горан Пандев ја отвори првиот човек на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски. Претседателот на нашата фудбалска куќа...

Пандев официјализиран во амбасадор на Суперкупот Посакувам да играат Манчестер Јунајтед и Барса или Јуве

Пандев официјализиран во амбасадор на Суперкупот: Посакувам да играат Манчестер Јунајтед и Барса или Јуве

Гол | на 3.2017

Како и што беше најавено, денес на официјална прес-конференција, ФФМ го презентираше капитенот на нашата селекција Горан Пандев во амбасадор на Суперкупот, кој ќе се одржи на 8 август во Скопје. Искусниот...

Гранде Пандев го извади Суперкуп трофејот на скопското сонце кој ли ќе го грабне

Гранде Пандев го извади Суперкуп трофејот на скопското сонце, кој ли ќе го грабне!?

Гол | на 3.2017

Суперкуп трофејот официјално „слета“ и на „Телеком арената“ во Скопје, каде во август ќе се судрат двете најдобри екипи во Европа. Промотер на големиот настан е најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев,...

Ѓорѓиоски Горди сме што ќе го организираме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија

Ѓорѓиоски “Горди сме што ќе го организираме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија”

Слободна Македонија | на 3.2017

Претседателот на нашата фудбалска куќа Илчо Ѓорѓиоски истакна дека ова е голема укажана доверба која мора да се оправда. „Ние сме горди што како ФФМ го заслуживме ова и ја добивме можноста да бидеме организатор...

Пандев официјализиран во амбасадор на Суперкупот

Пандев официјализиран во амбасадор на Суперкупот

Слободна Македонија | на 3.2017

Како и што беше најавено, денес на официјална прес-конференција, ФФМ го презентираше капитенот на нашата селекција Горан Пандев во амбасадор на Суперкупот, кој ќе се одржи на 8 август во Скопје. Искусниот...

Пандев сака Манчестер и Јувентус или Барселона да играат во Суперкупот во Скопје

Пандев сака Манчестер и Јувентус или Барселона да играат во Суперкупот во Скопје

Sportmedia | на 3.2017

Македонија со нетрпение очекува да биде домаќин на едно од најголемите натпреварувања на Уефа, Суперкупот. Мечот меѓу двата најдобри тима во Лигата на шампионите и Лигата на Европа ќе се игра на 8 август...

Горан Пандев ќе биде промовиран во амбасадор на Европскиот Супер куп 2017

Горан Пандев ќе биде промовиран во амбасадор на Европскиот Супер куп 2017

ТВ Нова | на 3.2017

Фудбалската федерација на Македонија в понеделник на прес – конференција ќе го претстави Горан Пандев за амбасадор на УЕФА Супер Куп финалето – СКОПЈЕ 2017. Покрај Горан Пандев и Претседателот на фудбалската...

Нова улога за Горан Пандев на Европскиот Супер куп 2017

Нова улога за Горан Пандев на Европскиот Супер куп 2017

Курир | на 3.2017

Покрај Горан Пандев и Претседателот на фудбалската федерација на Македонија Илчо Ѓоргиоски, на прес конференцијата свое обраќање ќе имаат и секретарот на град Скопје Марјанчо Тодоровски, како и директорот...

ГОЛЕМО ПРИЗНАНИЕ ЗА КАПИТЕНОТ Пандев назначен за амбасадор на Суперкупот за 2017 година

ГОЛЕМО ПРИЗНАНИЕ ЗА КАПИТЕНОТ: Пандев назначен за амбасадор на Суперкупот за 2017 година

Македонски Спорт | на 3.2017

Нашиот капитен утре ќе биде претставен како амбасадор на најголемото фудбалско случување во нашата држава за оваа, 2017 година, а тоа е Европскиот Супер Куп Горан Пандев во својата богата биографија ќе...

Горан Пандев  амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017

Горан Пандев – амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017!

Екипа | на 3.2017

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев ќе биде официјалниот европски промотор на најголемиот спортски настан кој оваа година ќе се одржи во нашата земја – УЕФА Суперкупот 2017 кој на 8. август се...

Горан Пандев ќе биде амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017

Горан Пандев ќе биде амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017!

Република | на 3.2017

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев ќе биде официјалниот европски промотор на најголемиот спортски настан кој оваа година ќе се одржи во нашата земја – УЕФА Суперкупот 2017 кој на 8. август се...

Гранде Пандев  промотер на Суперкупот на Европа во Скопје

Гранде Пандев – промотер на Суперкупот на Европа во Скопје!

Гол | на 3.2017

Оваа година во Македонија несомнено најголем спортски настан ќе биде фудбалскиот Суперкуп на Европа, кој на „Телеком арената“ ќе се одржи на 8 август. На овој дуел ќе се соочат победникот на Лигата на...

Горан Пандев ќе биде промовиран во амбасадор на Европскиот Супер куп 2017

Горан Пандев ќе биде промовиран во амбасадор на Европскиот Супер куп 2017

Слободна Македонија | на 3.2017

Фудбалската федерација на Македонија в понеделник на прес – конференција ќе го претстави Горан Пандев за амбасадор на УЕФА Супер Куп финалето – СКОПЈЕ 2017. Покрај Горан Пандев и Претседателот на фудбалската...

Горан Пандев  амбасадор на Супер Куп финалето

Горан Пандев - амбасадор на Супер Куп финалето

Sportmedia | на 3.2017

Фудбалерот на Џенова доби осовбено признание од страна на Фудбалската федерација на Македонија Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 20. март (понеделник) во 12. часот ќе организира прес - конференција...

Супер Куп трофејот пристигна во Скопје трофеј турата ќе започне со најмладите придружете се

Супер Куп трофејот пристигна во Скопје трофеј турата ќе започне со најмладите, придружете се!

Турлитава | на 3.2017

На 8. август 2017 година Скопје ќе биде домаќин на грандиозен фудбалски настан.СУПЕР КУП на УЕФА. Натпревар на кој во нашиот главен град ќе се сретнат двете најдобри екипи во Европа, а ќе ги дочекаме сите...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност