Спас за батериите  Бежично полнење помеѓу уредите

Спас за батериите: Бежично полнење помеѓу уредите...

Точка | на 3.2017

Sony патентираше технологија која што овозможува бежично полнење на батериите помеѓу различни уреди. Технолошките компании веќе со години се обидуваат да пронајдат решение за еден од најголемите проблеми...

 Sony  со патентиран метод за преземање енергија од друг уред преку  wi fi

„Sony“ со патентиран метод за преземање енергија од друг уред преку „wi-fi“

Факултети | на 3.2017

патент Компанијата

Sony со нова идеја   Полнење на батерија од телефон на телефон

Sony со нова идеја – Полнење на батерија од телефон на телефон

Позитив | на 3.2017

Sony Mobile има патент во кој е прикажана идеја за полнење на батеријата од еден на друг смартфон преку безжичните стандардни за пренос на енергија. Ова ќе најде примена во случаи кога ќе имате критично...

Sony има интересен патент за полнење од смартфон на смартфон

Sony има интересен патент за полнење од смартфон на смартфон

Телефони | на 3.2017

Sony Mobile има патент во кој е прикажана идеја за полнење на батеријата од еден на друг смартфон преку безжичните стандардни за пренос на енергија. Ова ќе најде примена во случаи кога ќе имате критично...

Sony патентира безжично полнење меѓу два смартфони

Sony патентира безжично полнење меѓу два смартфони

Smartportal | на 3.2017

Споделувањето на интернет конекцијата од нашите смартфони е достапно веќе се години и е многу корисно во ситуации на „еееј немам веќе интернет на телефон, ај пушти ми од кај тебе“. Отсега, истото ќе може...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност