Стивен Хокинг доби понуда да патува во вселената

Стивен Хокинг доби понуда да патува во вселената

A1on | на 3.2017

Теоретскиот физичар Стивен Хокинг за прв пат добива можност да патува во вселената, на понуда на Ричард Бренсон, газдата на Вирџин. Хокинг за емисијата Гуд Морнинг Британ изјави дека никогаш не ни сонувал...

Стивен Хокинг ќе патува во вселената

Стивен Хокинг ќе патува во вселената

Кајгана | на 3.2017

Познатиот британски научник Стивен Хокинг ќе патува во вселената откако Ричард Бренсон му понуди место во вселенскиот брод на Virgin Galactic. Во ТВ-емисијата „Good Morning Britain“ Хокинг изјави дека...

Стивен Хокинг ќе патува во вселената

Стивен Хокинг ќе патува во вселената

Макфакс | на 3.2017

На познатиот британски научник Стивен Хокинг, ќе му се исполни една од најголемите желби, откако овој 75-годишник доби понуда да патува во вселената со вселенскиот брод на фирмата Virgin Galactic. Оваа...

Професор Стивен Хокинг вели дека ќе патува во вселената откако му беше понудено место во Вирџин Галактик

Професор Стивен Хокинг вели дека ќе патува во вселената откако му беше понудено место во Вирџин Галактик

Точка | на 3.2017

Професорот Стивен Хокинг изјави за "Good Morning Britain" дека веќе го поминал тестирањето за летање во нулта гравитација пред возбудливото патување Славниот теоретски физичар Стивен Хокинг е поблиску...

Стивен Хокинг готов за патување во вселената

Стивен Хокинг готов за патување во вселената

Локално | на 3.2017

Светски познатиот физичар Стивен Хокинг планира патување во вселената на брод на компанијата Virgin Galactic. Ова го соопшти самиот научник во преносот на телевизија ITV “Good Morning Britain”, соопштува...

Стивен Хокинг ќе патува во вселената со бродот на Ричард Бренсон

Стивен Хокинг ќе патува во вселената со бродот на Ричард Бренсон

Радио МОФ | на 3.2017

Космологот и физичар Стивен Хокинг ќе патува во вселената, благодарение на претприемачот Ричард Бренсон, кој ќе му дозволи да лета со неговиот вселенски брод. За британските медиуми изјавил дека „никогаш...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност