Ливерпул без муниција во Саутемптон

Ливерпул без муниција во Саутемптон

Весник | на 1.2017

Единствениот погодок на натпреварот беше дело на 22-годишниот играч за врска, Натан Реимонд Првиот полуфинален натпревар од англискиот Лига куп, дуелот помеѓу екипите на Саутемптон и Ливерпул, заврши со...

„Можеше многу подобро, но ништо не е готово!“

Супер спорт | на 1.2017

Саутемптон го победи Ливерпул со 1:0 во првиот натпревар од ½-финалето во лига купот. Тренерот на Ливерпул не може да биде задоволен со играта на Ливерпул, но смета дека неговиот тим и понатаму има шанси...

Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

Нетпрес | на 1.2017

Победа на Саутемптон му ја донесе Нејтан Редмонд во 20. Минута. Реваншот е на „Енфилд роуд“ на 25 јануари. Во вторникот Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финалето по триумфот над Хал со 2:0.

Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

Курир | на 1.2017

Победа на Саутемптон му ја донесе Нејтан Редмонд во 20. Минута. Реваншот е на „Енфилд роуд“ на 25 јануари. Во вторникот Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финалето по триумфот над Хал со 2:0....

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

Точка | на 1.2017

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и...

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

Кајгана | на 1.2017

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и...

Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

A1on | на 1.2017

Минимална победа од 1:0 забележа екипата на Саутемптон над Ливерпул синоќа на домашен терен на првиот меѓусебен дуел од полуфиналната пресметка во Лига купот на Англија. Победа на Саутемптон му ја донесе...

Ливерпул без муниција во Саутемптон

Ливерпул без муниција во Саутемптон

Вечер | на 1.2017

Единствениот погодок на натпреварот беше дело на 22-годишниот играч за врска, Натан Реимонд Првиот полуфинален натпревар од англискиот Лига куп, дуелот помеѓу екипите на Саутемптон и Ливерпул, заврши со...

Лига куп Саутемптон го победи Ливерпул

Лига куп: Саутемптон го победи Ливерпул

Сител | на 1.2017

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и...

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

Макфакс | на 1.2017

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и...

Саутемптон го совлада Ливерпул

Саутемптон го совлада Ливерпул

Денар | на 1.2017

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и...

Човекот на одлука на Сент Мери  Требаше да му дадам четири голови на Ливерпул

Човекот на одлука на „Сент Мери“: Требаше да му дадам четири голови на Ливерпул

Дерби | на 1.2017

Тимот на Саутемптон забележа победа над Ливерпул од 1-0 во првиот полуфинален натпревар во ЕФЛ Купот. Автор на триумфот на „светците“ беше 22-годишниот Нејтан Редмонд кој ја затресе мрежата на гостите...

Саутемптон со минимална победа над Ливерпул во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

Саутемптон со минимална победа над Ливерпул во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

Весник | на 1.2017

Ливерпул ќе мора да брка негатива од еден гол на реванш дуелот од полуфиналето во Лига купот на Англија, откако вечерва загуби минимално со 1-0 на првиот меѓусебен дуел со Саутемптон. Саутемптон стигна...

Саутемптон ја доби првата битка со Ливерпул

Саутемптон ја доби првата битка со Ливерпул

МКД | на 1.2017

„Црвените" се сопнаа на Сент Мерис, Саутемптон забележа минимална победа од 1-0 во првиот дуел од полуфиналето во Лига Купот Ливерпул ќе треба да надополни негатива од 1-0 на реваншот на Енфилд доколку...

Саутемптон го победи Ливерпул  Клоп ќе мора да размислува како до финале

Саутемптон го победи Ливерпул – Клоп ќе мора да размислува како до финале

Спорт Клуб | на 1.2017

Ливерпул вечерва загуби на гостувањето кај Саутемптон во првиот полуфинален натпревар од Лига купот, иако беа благи фаворити пред почетокот на мечот. Овој резултат ќе му создаде нови грижи и проблеми на...

Ливерпул ќе брка негатива за финале во Лига купот

Ливерпул ќе брка негатива за финале во Лига купот

Спорт365 | на 1.2017

Се одигра првиот меч од полуфиналната пресметка во Лига купот помеѓу Саутемптон и Ливерпул. Вечерва Саутемптон изненадувачки славеше против тимот на Клоп со минимален конечен резултат 1:0. Стрелец на погодокот...

Саутемптон со минимална победа над Ливерпул во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

Саутемптон со минимална победа над Ливерпул во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

Република | на 1.2017

All Goals & highlights - Southampton 1-0... by Live1Goals Ливерпул ќе мора да брка негатива од еден гол на реванш дуелот од полуфиналето во Лига купот на Англија, откако вечерва загуби минимално со 1-0...

Кутињо се врати ама Ливерпул заглави на Сент Мери

Кутињо се врати, ама Ливерпул заглави на „Сент Мери“

Дерби | на 1.2017

Екипата на Ливерпул се враќа со негативен резултат од гостувањето кај Саутемптон во првиот полуфинален меч од ЕФЛ Купот. Вечерва на „Сент Мери“ избраниците на Клод Пуел ја добија првата битка и тоа благодарение...

Ливерпул загуби од Саутемптон во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

Ливерпул загуби од Саутемптон во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

Екипа | на 1.2017

Ливерпул ќе мора да брка негатива од еден гол на реванш дуелот од полуфиналето во Лига купот на Англија, откако загуби минимално со 1-0 на првиот меѓусебен дуел со Саутемптон. Саутемптон стигна до триумфот...

Ливерпул на колена на Сен Мери – Саутемптон со еден погодок предност пред реваншот

Супер спорт | на 1.2017

Фудбалерите на Саутемптон на Сен Мери славеа минимално против Ливерпул во првиот натпревар од Capital One купот. Првиот погодок на натпреварот го видовме после дваесет минути игра на теренот. Родригез...

Може ли Саутемптон да го загрози големото финале Ливерпул  Манчестер Јунајтед

Може ли Саутемптон да го загрози големото финале Ливерпул – Манчестер Јунајтед

Спорт Клуб | на 1.2017

SOUTHAMPTON, ENGLAND - JANUARY 11: Nathan Redmond of Southampton celebrates as he scores their first goal during the EFL Cup semi-final first leg match between Southampton and Liverpool at St Mary's Stadium...

Ливерпул се сопна на Сент Мери  Саутемптон со предност во Лига Купот

Ливерпул се „сопна“ на „Сент Мери“ - Саутемптон со предност во Лига Купот

Гол | на 1.2017

Во вториот полуфинален натпревар од Лига Купот на Англија, фудбалерите на Саутемптон на својот „Сент Мери“ го пречекаа тимот на Ливерпул и на крајот славеа победа од 1-0 (1-0). За фудбалерите на Ливерпул...

Јунајтед продолжува да гази  лесно совладан Хал во полуфиналето на Лига Купот

Јунајтед продолжува да „гази“ - лесно совладан Хал во полуфиналето на Лига Купот

Гол | на 1.2017

Во првиот полуфинален натпревар од Лига Купот на Англија, фудбалерите на Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ го совладаа тимот на Хал Сити со 2-0 (0-0) и обезбедија предност пред реванш натпреварот. За...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност