Навивачите на Јунајтед не можат да веруваат: Манчестер сигурно не е сериозен за ова!

Супер спорт | на 1.2017

Маруан Фелаини ќе добие нов договор во Манчестер Сити на уште една година. Овој 29-годишен фудбалер е очигледно миленик на Мурињо, па иако не игра многу, има голема почит кон тренерот. Информацијата дека...

Мурињо Сега само продавам штедам пари за на лето

Мурињо: Сега само продавам, штедам пари за на лето!

Спортски | на 1.2017

Менаџерот на Манчесер Јунајтед, Жозе Мурињо нема да биде активен во зимскиот преоден рок и покрај гласините дека „Специјалниот“ ќе ја засили одбраната. Англиските медиуми шпекулираат со разни имиња, па...

Мурињо Само продавам штедам пари за на лето

Мурињо: Само продавам, штедам пари за на лето!

Таратур | на 1.2017

Менаџерот на Манчесер Јунајтед, Жозе Мурињо нема да биде активен во зимскиот преоден рок и покрај гласините дека „Специјалниот“ ќе ја засили одбраната. Англиските медиуми шпекулираат со разни имиња, па...

Фелаини останува во Јунајтед

Фелаини останува во Јунајтед

Се за спорт | на 1.2017

Манчестер Јунајтед ќе ја искористи клаузулата во договорот на Фелаини, и ќе ја подолжат соработката со Белгиецот до 2018 година. Играчот за врска од Евертон премина во Манчестер Јунајтед во 2013 година,...

Јорк Мурињо направи голема промена во Јунајтед играчите чувствуваат

Јорк: Мурињо направи голема промена во Јунајтед, играчите чувствуваат…

Дерби | на 1.2017

Жозе Мурињо ја пронајде победничката формула во Манчестер Јунајтед, а тоа се гледа по 9 победи во низа во сите конкуренции. Шест од истите беа во Премиер лигата со што „црвените ѓаволи“ фатија приклучок...

Мурињо Сите мораме да бидеме подобри

Мурињо: Сите мораме да бидеме подобри

Слободна Македонија | на 1.2017

Жозе Мурињо не беше задоволен од пристапот на своите фудбалери во првото полувреме, велејќи дека сите во Манчестер мораат да бидат многу подобри, од играчи до навивачи. „Сите мораме да бидеме подобри,...

Мата Голот против Хал ја спаси кариерата на Фелаини на Олд Трафорд

Мата: Голот против Хал ја спаси кариерата на Фелаини на „Олд Трафорд“

Дерби | на 1.2017

Маруан Фелаини е контроверзна фигура на „Олд Трафорд“ уште откако пристигна во Манчестер Јунајтед во 2013 година и неодамна беше исвиркуван од навивачите на „црвените ѓаволи“. Жозе Мурињо продолжи да му...

Жозе незадоволен од виденото Мурињо испрати две замерки до играчите и фановите на Јунајтед

Жозе незадоволен од виденото: Мурињо испрати две замерки до играчите и фановите на Јунајтед

Точка | на 1.2017

Жозе Мурињо го пофали потегот на Маруан Фелаини по крајот на натпреварот кој го одиграа Манчестер Јунајтед и Хал, но менаџерот на тимот од „Олд Трафорд“ имаше и неколку забелешки за средбата од ЕФЛ купот,...

Јунајтед на чекор до финалето

Јунајтед на чекор до финалето

Бркај работа | на 1.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0. Јунајтед ја оправда фаворитската улога против Хал, иако...

Мурињо предупредува Ливерпул нема да биде одење во театар

Мурињо предупредува: Ливерпул нема да биде одење во театар

Спорт Клуб | на 1.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо очекува од навивачите жестока поддршка против Ливерпул во недела. Најголемото англиско дерби се игра во рамките на 21. коло во ПЛ, Ливерпул има пет бодови повеќе...

Жозе незадоволен од виденото Мурињо испрати две замерки до играчите и фановите на Јунајтед

Жозе незадоволен од виденото: Мурињо испрати две замерки до играчите и фановите на Јунајтед

Дерби | на 1.2017

Жозе Мурињо го пофали потегот на Маруан Фелаини по крајот на натпреварот кој го одиграа Манчестер Јунајтед и Хал, но менаџерот на тимот од „Олд Трафорд“ имаше и неколку забелешки за средбата од ЕФЛ купот,...

Лига куп: Јунајтед на чекор до финалето

Sky | на 1.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0. Манчестер Јунајтед ја опрвада фаворитската улога против...

Мурињо ја објасни емотивната прегратка со Фелаини

Мурињо ја објасни емотивната прегратка со Фелаини

МКД | на 1.2017

Жозе Мурињо го објасни потегот на Маруан Фелаини и емотивната прегратка помеѓу двајцата по погодокот на Белгијанецот против Хал „Црвените Ѓаволи“ со една нога се во финалето од Лига Купот откако вчера...

Мурињо Фелаини емотивно ме прегрна поради тоа што му го кажав пред да влезе во игра

Мурињо: Фелаини емотивно ме прегрна поради тоа што му го кажав пред да влезе во игра

Точка | на 1.2017

Жозе Мурињо е човекот кој му даваше поддршка на Маруан Фелаини и во најтешките моменти кои ги мина оваа сезона, а Белгиецот вчеравечер конечно му се оддолжи на својот тренер со тоа што влезе во игра и...

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Слободна Македонија | на 1.2017

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0. Победата за „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во првиот меч од полуфиналната...

Мурињо Фелаини емотивно ме прегрна поради тоа што му го кажав пред да влезе во игра

Мурињо: Фелаини емотивно ме прегрна поради тоа што му го кажав пред да влезе во игра

Дерби | на 1.2017

Жозе Мурињо е човекот кој му даваше поддршка на Маруан Фелаини и во најтешките моменти кои ги мина оваа сезона, а Белгиецот вчеравечер конечно му се оддолжи на својот тренер со тоа што влезе во игра и...

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

ТВ Нова | на 1.2017

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0. Победата за „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во првиот меч од полуфиналната...

Јунајтед на чекор до финале во Лига купот

Јунајтед на чекор до финале во Лига купот!

Спортски | на 1.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0. Акцијата на Валенсија и Мхитаријан во 56-та минута со...

Лига куп Јунајтед на чекор до финалето

Лига куп: Јунајтед на чекор до финалето

Кајгана | на 1.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2-0. Манчестер Јунајтед ја опрвада фаворитската улога против...

Лига куп Јунајтед на чекор до финалето

Лига куп: Јунајтед на чекор до финалето

Денар | на 1.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0. Манчестер Јунајтед ја опрвада фаворитската улога против...

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Вистина | на 1.2017

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0. Победата за „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во првиот меч од полуфиналната...

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Утрински | на 1.2017

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0. Победата за „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во првиот меч од полуфиналната...

Лига куп Јунајтед на чекор до финалето

Лига куп: Јунајтед на чекор до финалето

Макфакс | на 1.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0. Манчестер Јунајтед ја опрвада фаворитската улога против...

На Мурињо му се насмевнува прво финале со Јунајтед

На Мурињо му се насмевнува прво финале со Јунајтед

Сител | на 1.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0. Манчестер Јунајтед ја опрвада фаворитската улога против...

Лига куп Јунајтед на чекор до финалето

Лига куп: Јунајтед на чекор до финалето

Точка | на 1.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0. Манчестер Јунајтед ја опрвада фаворитската улога против...

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

+Инфо | на 1.2017

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0. Победата за „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во првиот меч од полуфиналната...

Тоа е љубов Мурињо ја објасни генијалната причина за прегратката со Фелаини

Тоа е љубов: Мурињо ја објасни генијалната причина за прегратката со Фелаини

Спорт Клуб | на 1.2017

Маруан Фелаини ја напиша најубавата приказна на синоќешниот натпревар против Хал. Иако често критикуван за своите изданија во дресот на Манчестер Јунајтед, Белгиецот го постигна вториот гол на мечот за...

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

A1on | на 1.2017

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0. Победата за „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во првиот меч од полуфиналната...

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Курир | на 1.2017

Победата за „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во првиот меч од полуфиналната пресметка ја донесоа Хуан Мата во 56. минута и Маруан Фелаини во 87. минута од натпреварот. Реваншот на програмата е по две...

Фелаини ја запечати победата на Јунајтед па го однесе Мурињо при енергичната прослава

Фелаини ја запечати победата на Јунајтед, па го „однесе“ Мурињо при енергичната прослава

Дерби | на 1.2017

Маруан Фелаини се најде на удар од страна на фановите на Манчестер Јунајтед поради неколку непотребни и несреќни потези кои ги направи на терените, но изминатава ноќ успеа да ги смири страстите на „Олд...

Е затоа го викаат Специјалниот  Сите мора да бидеме подобри од играчи до навивачи

Е затоа го викаат „Специјалниот“: Сите мора да бидеме подобри, од играчи до навивачи!

Гол | на 1.2017

Синоќа уште еден интересен настап пред новинарите имаше менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, откако неговиот тим славеше победа од 2-0 во првиот полуфинален дуел од Лига Купот на Англија. Португалецот...

Јунајтед на чекор до финале од Лига Купот со 2 0 совладан Хал во првиот натпревар

Јунајтед на чекор до финале од Лига Купот, со 2-0 совладан Хал во првиот натпревар

МКД | на 1.2017

„Црвените Ѓаволи" се на добар пат да се изборат за финале во Лига Купот откако вечерва пред своите фанови без поголеми проблеми славеа над Хал со 2-0 Избраниците на Жозе Мурињо ја оправдаа фаворитската...

 Црвените ѓаволи редат победи Јунајтед со една нога во финалето на ЕФЛ Купот

„Црвените ѓаволи“ редат победи: Јунајтед со една нога во финалето на ЕФЛ Купот

Дерби | на 1.2017

Тимот на Манчестер Јунајтед направи значаен исчекор кон пласман во финалето на ЕФЛ Купот, откако вечерва пред своите гледачи славеше со 2-0 над Хал во првиот полуфинален меч во ова натпреварување. Избраниците...

Хал падна на Олд Трафорд во второто полувреме  Мата и Фелаини донесоа победа на Јунајтед

Хал падна на Олд Трафорд во второто полувреме – Мата и Фелаини донесоа победа на Јунајтед

Супер спорт | на 1.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед славеа на Олд Трафорд во првиот натпревар од Capital One купот против Хал со 2:0. Во првото полувреме домашните имаа се во свои раце, но не ги искористија своите шанси....

Јунајтед со една нога во финалето од Лига купот на Англија

Јунајтед со една нога во финалето од Лига купот на Англија…

Екипа | на 1.2017

Манчестер јунајтед е многу блиску до финале во Лига купот на Англија, откако со предност од 2-0 го заврши првиот натпревар од полуфиналната пресметка против екипата на Хал. Јунајтед триумфираше со 2-0...

Мата за едната нога во финале

Мата за едната нога во финале

Спорт Клуб | на 1.2017

Манчестер Јунајтед во моментов на „Олд Трафорд“ го игра полуфиналниот меч од ФА Купот против Хал. „Црвените ѓаволи“ поведоа во 56. минута благодарение на погодокот на Мата и на тој начин се поблиску до...

Каков состав изнесува Мурињо на теренот против Хул  Неочекуван сигурно да

Каков состав изнесува Мурињо на теренот против Хул? – Неочекуван, сигурно да!

Спорт Клуб | на 1.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вечерва на домашен терен го играат мечот од полуфиналето на ФА Купот против екипата на Хал. „Црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ вечерва сакаат да остварат победа со која...

Навивачите на нисколигашот Линколн имаат посебно барање Дајте го Манчестер Јунајтед

Навивачите на нисколигашот Линколн имаат посебно барање: Дајте го Манчестер Јунајтед

Спорт Клуб | на 1.2017

Фановите на Линколн сонуваат сезонава да играат финале од ФА купот на стадионот „Вембли“, но на патот кон тоа финале, посакаа да не го сретнат Манчестер Јунајтед. Линколн во 4. рунда од ФА Купот, која...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност