Австралија опен Ѓорческа со прва гренслем победа во кариерата

Австралија опен: Ѓорческа со прва гренслем победа во кариерата

Вест | на 1.2017

Лина Ѓорческа ја забележа првата гренслем победа во кариерата што ја истакна како една од своите желби за 2017 година. Најдобрата македонска тенисерка ја совлада Американката Саша Викери, 18 носителка,...

ГЕМ СЕТ И МЕЧ Поенот со кој Лина Ѓорческа ја совлада Викери

ГЕМ, СЕТ И МЕЧ: Поенот со кој Лина Ѓорческа ја совлада Викери

Телеграф | на 1.2017

Лина Ѓорческа ја елиминира Американката Саша Викери, а имаше и поддршка од трибините од македонските иселеници. Мечот беше рано утринава по македонско време, а Лина забележа победа со која ги израдува...

Максимална поддршка за Ѓорческа во Австралија  Никогаш во живот немало такво навивање за мене

Максимална поддршка за Ѓорческа во Австралија – Никогаш во живот немало такво навивање за мене

Курир | на 1.2017

Со првата победа на еден Грандслем турнир, од Австралија Лина се вивна меѓу македонските спортски ѕвезди, иако уште многу работа ја чека за да стигне до својот сон, најдобрите 100 тенисерки во светот и...

Победа за Лина Ѓорческа Во Мелбурн ечеше Македонија Македонија

Победа за Лина Ѓорческа: Во Мелбурн ечеше "Македонија, Македонија!"

Скопје Инфо | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен. Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови...

Прва грен слем победа на Ѓорческа на Австралија Опен

Прва грен слем победа на Ѓорческа на Австралија Опен

Спорт365 | на 1.2017

Се разбира станува збор за прво квалификациско коло, но за македонскиот тенис претставува историски резултат. Најдобара наша тенисерка Лина Ѓорческа во своето второ учество во квалификации за пласман на...

Ѓорческа со максимална поддршка во Австралија Пресреќна сум никогаш во живот немало такво навивање за мене

Ѓорческа со максимална поддршка во Австралија: Пресреќна сум, никогаш во живот немало такво навивање за мене!

Екипа | на 1.2017

Лина Ѓорческа дефинитивно е уште едно име од македонскиот спорт кое со златни букви ќе остане запишано во нашата историја. Со првата победа на еден Грандслем турнир, од Австралија Лина се вивна меѓу македонските...

Одличен успех на Ѓорческа Се пласираше во второто квалификациско коло на Австралија Опен

Одличен успех на Ѓорческа: Се пласираше во второто квалификациско коло на Австралија Опен

Спортски | на 1.2017

Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа, која одигра фантастичен тенис и славеше против Американката, Саша Викери со 2-1 во сетови (6-2, 3-6, 6-3). Со победата македонската тенисерка обезбеди пласман...

Ѓорческа триумфално на првиот меч од квалификациите за АО

Ѓорческа триумфално на првиот меч од квалификациите за АО

Алфа | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа испиша нова страница во историјата на македонскиот тенис откако со победата над Саиша Викери ја забележа првата победа на еден грен слем турнир. Ѓорческа во...

Австралија опен Ѓорческа со прва гренслем победа во кариерата

Австралија опен: Ѓорческа со прва гренслем победа во кариерата

Нова ТВ | на 1.2017

Лина Ѓорческа ја забележа првата гренслем победа во кариерата што ја истакна како една од своите желби за 2017 година. Најдобрата македонска тенисерка ја совлада Американката Саша Викери, 18 носителка,...

Ѓорческа се пласираше во следната фаза

Ѓорческа се пласираше во следната фаза

Денар | на 1.2017

Лина Ѓорческа утрово во Мелбурн испиша нова страница во историјата на македонскиот тенис. Ѓорческа успеа да го мине првото квалификациско коло на Аустралијан Опен и да стане првата Македонка која забележала...

ДЕНОТ ТРГНА СО ПОБЕДА Ѓорческа ја спакува Саша Викери

ДЕНОТ ТРГНА СО ПОБЕДА: Ѓорческа ја спакува Саша Викери

Телеграф | на 1.2017

Лина Ѓорческа го отвори 12 јануари со победа и најави голем ден за македонскиот спорт кој може да го разубават ракометарите на дуелот против Тунис на Светското првенство во Франција. Во првото квалификациско...

Лина Ѓорческа Пресреќна сум никогаш не сум имала толку навивачи на еден меч

Лина Ѓорческа: Пресреќна сум, никогаш не сум имала толку навивачи на еден меч

Република | на 1.2017

Лина Ѓорческа утринава со настапот во првото квалификациско коло на Австралија Опен испиша историја за македонскиот тенис и спортот воопшто бидејќи е првата од нашата држава што настапи на овој грен-слем....

Лина Ѓорческа е првата Македонка со победа на грен слем

Лина Ѓорческа е првата Македонка со победа на грен-слем

Весник | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа запиша историја за себе и за македонскиот тенис со победата во првото квалификациско коло на Австралија Опен во 2017 година Ѓорческа (202. место на ВТА листата)...

Ѓорческа успешно ја мина првата пречка во Мелбурн

Ѓорческа успешно ја мина првата пречка во Мелбурн

Кајгана | на 1.2017

Лина Ѓорческа утрово во Мелбурн испиша нова страница во историјата на македонскиот тенис. Ѓорческа успеа да го мине првото квалификациско коло на Аустралијан Опен и да стане првата Македонска која забележала...

Ѓорческа успешно ја мина првата пречка во Мелбурн

Ѓорческа успешно ја мина првата пречка во Мелбурн

Точка | на 1.2017

Лина Ѓорческа утрово во Мелбурн испиша нова страница во историјата на македонскиот тенис. Ѓорческа успеа да го мине првото квалификациско коло на Аустралијан Опен и да стане првата Македонка која забележала...

Одличен успех на Ѓорческа Се пласираше во второто квалификациско коло на Австралија Опен

Одличен успех на Ѓорческа: Се пласираше во второто квалификациско коло на Австралија Опен

Таратур | на 1.2017

Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа, која одигра фантастичен тенис и славеше  против Американката, Саша Викери со 2-1 во сетови (6-2, 3-6, 6-3). Со победата македонската тенисерка обезбеди пласман...

Ѓорческа успешно ја мина првата пречка во Мелбурн

Ѓорческа успешно ја мина првата пречка во Мелбурн

Макфакс | на 1.2017

Лина Ѓорческа утрово во Мелбурн испиша нова страница во историјата на македонскиот тенис. Ѓорческа успа да го мине првото квалификациско коло на Аустралијан Опен и да стане првата Македонска која забележала...

Феноменален натпревар на стартот на АО – Лина Ѓорческа ја „скрши“ Викери во 1-во коло!

Супер спорт | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка денес беше подобра од Саша Викери во квалификациите на АО во 1-то коло со 2:1 во сетови, односно 6:2, 3:6 и 6:3. Одличната форма на нашата тенисерка дојде до израз во натпреварот...

Историја за Македонија Лина Ѓорческа со прва победа на Гренд слем турнир

Историја за Македонија: Лина Ѓорческа со прва победа на Гренд слем турнир!

Спорт Клуб | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа дојде до историска победа за себе и македонскиот тенис откако триумфираше во првото квалификациско коло на Австралија Опен. Лина Ѓорческа, која е на 206. место...

Победа на Лина Ѓорческа во Мелбурн

Победа на Лина Ѓорческа во Мелбурн

Пулс 24 | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен. Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови...

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Канал 5 | на 1.2017

Првиот сет Ѓорческа го доби со 6:2, Викери изедначи на 1-1 по 6:3 во вториот сет, а со истиот резултат Македонката славеше во решавачкиот трет сет. Во второто квалификациско коло Ѓорческа ќе игра против...

Ѓорческа со историска победа во Мелбурн

Ѓорческа со историска победа во Мелбурн

Курир | на 1.2017

Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови за еден час и 40 минути игра. Првиот сет Ѓорческа го доби со 6:2, Викери изедначи на 1-1 по 6:3 во вториот сет, а со...

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

+Инфо | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен. Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови...

 Македонија Македонија ечеше во Мелбурн  победа за Лина Ѓорческа

„Македонија, Македонија" ечеше во Мелбурн - победа за Лина Ѓорческа

Прес 24 | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен. Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови...

Лина Ѓорческа е првата Македонка со победа на грен слем

Лина Ѓорческа е првата Македонка со победа на грен-слем

Република | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа запиша историја за себе и за македонскиот тенис со победата во првото квалификациско коло на Австралија Опен во 2017 година Ѓорческа (202. место на ВТА листата)...

Во Мелбурн ечеше Македонија Македонија

Во Мелбурн ечеше "Македонија, Македонија"

Весник | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, ја забележа првата историска победа на грен слем турнирите, откако славеше во квалификациското коло на Австралија Опен над Американката Саша Викери со 2:1...

Лина запиша историја во Мелбурн

Лина запиша историја во Мелбурн

Македонски Спорт | на 1.2017

Македонската тенисерка со 2:1 во сетови ја совлада Саша Викери од САД и се пласираше во второто квалификациско коло на Австралија Опен. Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа стигна до првата историска...

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Курир | на 1.2017

Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови за еден час и 40 минути игра. Првиот сет Ѓорческа го доби со 6:2, Викери изедначи на 1-1 по 6:3 во вториот сет, а со...

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

A1on | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен. Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови...

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Лидер | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен. Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови...

Ѓорческа со победа прва Македонка со победа на Гранд Слем турнир

Ѓорческа со победа: прва Македонка со победа на Гранд Слем турнир!

МК Тенис | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа запиша историја за себе и за македонскиот тенис со победата во првото квалификациско коло на Австралија Опен 2017. Таа во првото коло ја победи 135тата на...

Историска победа за Лина Ѓорческа започна со триумф на Австралија Опен

Историска победа за Лина: Ѓорческа започна со триумф на Австралија Опен

Дерби | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, успеа да го мине првото коло во квалификациите за тенискиот грен-слем Австралија Опен, постигнувајќи ја со тоа првата својата победа на еден грен-слем турнир....

ЛИНА ЃОРЧЕСКА ИСПИША ИСТОРИЈА ВО МЕЛБУРН Победа над Викери за второ квалификациско коло

ЛИНА ЃОРЧЕСКА ИСПИША ИСТОРИЈА ВО МЕЛБУРН! Победа над Викери за второ квалификациско коло!

Турлитава | на 1.2017

Голем успех за нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа, која одигра фантастичен тенис и славеше  против Американката, Саша Викери со 2-1 во сетови (6-2, 3-6, 6-3). Со победата македонската тенисерка обезбеди...

Како сонот стана стварност  Лина Ѓорческа е прва тенисерка на Македонија со победа на гренслем турнир

Како сонот стана стварност – Лина Ѓорческа е прва тенисерка на Македонија со победа на гренслем турнир

Македонија Денес | на 1.2017

Нашата најдобра тенисерка во историјата на Македонија, Лина Ѓорческа оставари голем успех за Македонија. Ѓорческа, одигра фантастичен тенис и славеше против фаворитката американката, Саша Викери со 2-1...

Ѓорческа ја постигна првата победа во Мелбурн

Ѓорческа ја постигна првата победа во Мелбурн

Сител | на 1.2017

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Гренд слемот во Мелбурн, Австралија Опен. Таа во првото коло ја победи 135.та на ВТА листата Саша Викери од САД (18.носителка)...

Лина запиша историја Прва Македонка со победа на Грандслем турнир

Лина запиша историја: Прва Македонка со победа на Грандслем турнир!

Екипа | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа запиша историја за себе и за македонскиот тенис со победата во првото квалификациско коло на Австралија Опен 2017. Ѓорческа (206. место на ВТА листата) стана...

Ѓорческа со историска победа на Австралија Опен

Ѓорческа со историска победа на Австралија Опен

Вечер | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, ја забележа првата историска победа на грен слем турнирите, откако славеше во квалификациското коло на Австралија Опен над Американката Саша Викери со 2:1...

Ѓорческа блесна во квалификациите на Австралија Опен победа над Американката Викери

Ѓорческа блесна во квалификациите на Австралија Опен, победа над Американката Викери

МКД | на 1.2017

Маестрална партија на најдобрата македонската тенисерка, Лина Ѓорческа со 2:1 (6:2, 3:6, 6:3) во сетови ја доби 135. рангираната Американка Саша Викери и се пласираше во второто квалификациско коло од...

Денот почна супер Ечеше Македонија Македонија во Мелбурн

Денот почна супер: Ечеше Македонија, Македонија, во Мелбурн

Sportmedia | на 1.2017

Македонската најдобра тенисерка со 2:1 во сетови ја совлада Саша Викери од САД и се пласираше во второто квалификациско коло на Австралија Опен Најдобрата македонска спортистка за 2016 година, Лина Ѓорческа...

ЛИНА ЃОРЧЕСКА ИСПИША ИСТОРИЈА ВО МЕЛБУРН Победа над Викери за второ квалификациско коло

ЛИНА ЃОРЧЕСКА ИСПИША ИСТОРИЈА ВО МЕЛБУРН! Победа над Викери за второ квалификациско коло

Гол | на 1.2017

Голем успех за нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа, која одигра фантастичен тенис и славеше  против Американката, Саша Викери со 2-1 во сетови (6-2, 3-6, 6-3). Со победата македонската тенисерка обезбеди...

Тешки противници за Ѓорческа

Тешки противници за Ѓорческа

Алфа | на 1.2017

Најдобро рангираната македонска тенисерка Лина Ѓорческа ги доби противниците во квалификациите за првиот грен слем во сезоната Австралија Опен. Ѓорческа немаше среќа во денешната жрепка со оглед на квалитетот...

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Актуелно24 | на 1.2017

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен. Ѓорческа,...

Ѓорчевска утре ќе го игра првиот дуел на турнирот Австралија Опен

Ѓорчевска утре ќе го игра првиот дуел на турнирот „Австралија Опен“

Алсат-М | на 1.2017

Најдобрата македонската тенисерка, Лина Ѓорчевска утре ќе го игра првиот дуел на турнирот „Австралија Опен“ каде силите ќе ги одмери со Саша Викери од Америка во рамките на предквалификациските дуели....

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Идивиди | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен. Противничка на Македонката ќе биде Саша Викери...

Ѓорческа против американката Викери ги стартува квалификациите за Австралија Опен

Ѓорческа против американката Викери ги стартува квалификациите за Австралија Опен

24 вести | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доби тешка противничка во првото квалификациско коло на Австралија Опен. Нашата тенисерка ја доби американката Саша Викери за противничка во првото квалификациско...

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

A1on | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен. Противничка на Македонката ќе биде Саша Викери...

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

+Инфо | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен. Противничка на Македонката ќе биде Саша Викери...

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Дневник | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен. Противничка на Македонката ќе биде Саша Викери...

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Канал 5 | на 1.2017

Противничка на Македонката ќе биде Саша Викери од САД. 21-годишната Американка на ВТА листата се наоѓа на 137.место, додека Ѓорческа е 202. За македонската тенисерка ова е второ учество во квалификациите...

АО Ѓорческа ќе стартува од 1 квалификациско коло

АО: Ѓорческа ќе стартува од 1. квалификациско коло

Сител | на 1.2017

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен. Ѓорческа,...

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Курир | на 1.2017

Ѓорческа (202 место на ВТА ранг листата) во првото квалификациско коло ќе се соочи со Американката Саша Викери (137. место на ВТА листата) која е 18-та носителка на квалификацискиот турнир. 21-годишната...

Среќата повторно не и се насмевна Ѓорческа доби тешка ривалка во дебито на Австралија опен

Среќата повторно не и се насмевна: Ѓорческа доби тешка ривалка во дебито на Австралија опен

Дерби | на 1.2017

Лина Ѓорческа доби навистина тешка противничка во првото квалификациско коло на Ју-Ес опен во кое претрпе пораз од Кетрин Белис, а моар да се напомене дека среќата не и се насмевна на нашата најдобра тенисерка...

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Sky | на 1.2017

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен. Ѓорческа,...

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Денар | на 1.2017

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен. Ѓорческа,...

Ѓорческа против Викари на Австралија Опен

Ѓорческа против Викари на Австралија Опен

Спортски | на 1.2017

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Австралија Опен. Ѓорческа...

Започнуваат квалификациите за Австралијан Опен: Лина Ѓорческа во 1-то коло против Викери!

Супер спорт | на 1.2017

Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра против Саша Викери во 1-то коло од квалификациите на Австралијан Опен во Мелбурн. Нашата тенисерка моментално е пласирана на 202-та позиција на ВТА листата...

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Кајгана | на 1.2017

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен. Ѓорческа,...

Ѓорческа ќе настапи во квалификациите за Австралија Опен

Ѓорческа ќе настапи во квалификациите за Австралија Опен

Спорт365 | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка повторно се наоѓа во квалификации за учество на Гренд слем турнирите. После УС Опен, Лина Ѓорческа ќе настапи во квалификациите за пласман на првиот Грен слем годинава во...

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Макфакс | на 1.2017

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен. Ѓорческа,...

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Точка | на 1.2017

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен. Ѓорческа,...

Историска ноќ во Мелбурн Ѓорческа дебитира на Австралија Опен првата противничка е Американка

Историска ноќ во Мелбурн: Ѓорческа дебитира на Австралија Опен, првата противничка е Американка

Спорт Клуб | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ноќва ќе дебитира во квалификациите за Австралија Опен. Утринава беше одржана ждрепка и позната е нејзината прва противничка. Станува збор за американската...

Ѓорческа против Американката Викари ги започнува квалификациите за Австралија Опен

Ѓорческа против Американката Викари ги започнува квалификациите за Австралија Опен

МКД | на 1.2017

Американската тенисерка, Саша Викери е противничката на Лина Ѓорческа во првото квалификациско коло за Австралија Опен. Надобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја доби противничката за првото квалификациско...

ЛИНА ВО ТЕШКА ГРУПА Викери е првата пречка за Ѓорческа

ЛИНА ВО ТЕШКА ГРУПА: Викери е првата пречка за Ѓорческа

Телеграф | на 1.2017

По минатогодишното учество во квалификациите за УС опен, Лина Ѓорческа ќе игра и во квалификациите во Австралија. Таа ќе игра на првиот гренд-слем турнир во годината, а доби тешки противници во својата...

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Весник | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре околу 7 часот, по македонско време, ќе го игра својот меч од првото квалификациско коло на првиот грен-слем во новата сезона, Отвореното првенство на...

Ѓорческа против Американка и на Австралија Опен

Ѓорческа против Американка и на Австралија Опен

Весник | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре од седум часот по македонско време ќе го стартува својот меч од првото квалификациско коло на грен слем турнирот Австралија Опен Ѓорческа, која е на 202....

Ѓорческа против Американката Викери на стартот од Австралија опен

Ѓорческа против Американката Викери на стартот од Австралија опен

Екипа | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре околу 7 часот, по македонско време, ќе го игра својот меч од првото квалификациско коло на Грандслем турнирот „Австралија Опен 2017“. Ѓорческа (206. место...

Лина Ѓорческа од утре го започнува својот настап на квалификациониот турнир на Аустралиан Опен 2017

Лина Ѓорческа од утре го започнува својот настап на квалификациониот турнир на Аустралиан Опен 2017

МК Тенис | на 1.2017

Најдобро рангираната македонска тенисерка Лина Ѓорческа од утре го започнува својот настап на квалификациониот турнир на Аустралиан Опен 2017. Лина Ѓорческа 206 место на ВТА ранг листата, во 1 коло од...

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Република | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре околу 7 часот, по македонско време, ќе го игра својот меч од првото квалификациско коло на првиот грен-слем во новата сезона, Отвореното првенство на...

Лина Ѓорческа за првпат ќе настапи на Австралија опен

Лина Ѓорческа за првпат ќе настапи на Австралија опен

Слободна Македонија | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ноќва ќе дебитира во квалификациите за Австралија Опен. Утринава беше одржана ждрепка и позната е нејзината прва противничка. Станува збор за американската...

Ѓорческа против Викери за почеток на квалификациите на Австралија опен

Ѓорческа против Викери за почеток на квалификациите на Австралија опен

Sportmedia | на 1.2017

Лина Ѓорческа повторно ќе игра против Американка, овојпат со Саша Викери на стартот на квалификации за настап на гренд-слем, утре во Мелбурн на Австралија опен Лина Ѓорческа повторно ќе игра против Американка,...

Среќно Лина Утре нашата најдобра тенисерка за првпат ќе настапи на Австралија опен

Среќно Лина! Утре нашата најдобра тенисерка за првпат ќе настапи на Австралија опен

Гол | на 1.2017

Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа, го доби својот противник во првото квалификациско коло од Гран слет турнирот во Мелбурн, Австралија опен. Тетовчанката утре во 7.00 часот по македонско време ќе...

Ѓорческа против Американка и на Австралија Опен

Ѓорческа против Американка и на Австралија Опен

Вечер | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре од седум часот по македонско време ќе го стартува својот меч од првото квалификациско коло на грен слем турнирот Австралија Опен Ѓорческа, која е на 202....

Ѓорческа го задржа 202 место на најновата ранг листа на ВТА

Ѓорческа го задржа 202. место на најновата ранг листа на ВТА

Канал 5 | на 1.2017

Магдалена Стоилковска е на 1.251 место со три поени. Во конкуренција на двојки Ѓорческа е 129-та со 539 поени, додека Стоилковска е на 1.171 место со 9 поени. Ѓорческа ја очекува настап во квалификациите...

Ѓорческа го задржа 202 место на најновата ранг листа на ВТА

Ѓорческа го задржа 202. место на најновата ранг листа на ВТА

A1on | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа остана на 202.место на најновата ВТА ранг листа објавена денеска. Таа има вкупно 266 поени. Магдалена Стоилковска е на 1.251 место со три поени. Во конкуренција...

Ѓорческа оваа недела остана на 202 место на ВТА листата

Ѓорческа оваа недела остана на 202 место на ВТА листата

Сител | на 1.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа во очекување на ждребот за квалификациите на Австралија опен во Мелбурн остана на 202 место на ВТА листата. Таа има вкупно 266 поени. Магдалена Стоилковска...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност