Нова магија од Лионел Меси

Нова магија од Лионел Меси

Весник | на 1.2017

Последниот погодок на натпреварот беше дело на аргентинскиот интернационалец, Лионел Меси, кој на совршен начин го изведе слободниот удар Фудбалерите на каталонскиот гигант Барселона обезбедија поласман...

Импресивната статистика на Суарез

Импресивната статистика на Суарез!

Спортски | на 1.2017

Фудбалерите на Барселона синоќа се пласираа во четвртфиналето од Кралскиот Куп со победата над Атлетик Билбао. Каталонците славеа со 3:1, а еден од головите беше дело на феноменалниот Луис Саурез. За Уругваецот...

Импресивната статистика на Суарез

Импресивната статистика на Суарез!

Таратур | на 1.2017

Фудбалерите на Барселона синоќа се пласираа во четвртфиналето од Кралскиот Куп со победата над Атлетик Билбао. Каталонците славеа со 3:1, а еден од головите беше дело на феноменалниот Луис Саурез. За Уругваецот...

Импресивна статистика на Луис Суарез во дресот на Барселона

Импресивна статистика на Луис Суарез во дресот на Барселона

Спорт Клуб | на 1.2017

Фудбалерите на Барселона синоќа се пласираа во четвртфиналето од Кралскиот Куп со победата над Атлетик Билбао. Каталонската екипа славеше со 3:1 на домашен терен во реваншот од осминафиналето и со тоа...

Спасителот Меси ја однесе Барса во четвртфинале

Спасителот Меси ја однесе Барса во четвртфинале!

Спортски | на 1.2017

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Барселона по поразот во Билбао, во реваншот славеше над Атлетик 3:1, а спасител повоторно...

Спасителот Меси ја однесе Барса во четвртфинале

Спасителот Меси ја однесе Барса во четвртфинале!

Таратур | на 1.2017

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Барселона по поразот во Билбао, во реваншот славеше над Атлетик 3:1, а спасител повоторно...

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

+Инфо | на 1.2017

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на...

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Идивиди | на 1.2017

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на...

Импресивна статистика на Суарез во дресот на Барселона

Импресивна статистика на Суарез во дресот на Барселона!

Супер спорт | на 1.2017

Фудбалерите на Барселона се пласираа во ¼-финалето во кралскиот клуб со победата против Атлетик Билбао. Барселона победи со 3:1 на домашен терен во реваншот, па успеа да помине во ¼-финале. Барселона до...

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Вистина | на 1.2017

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на...

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Нетпрес | на 1.2017

Стрелци на головите за домашниот тим беа Луис Суарез, нејмар и Лионел Меси, додека за Атлетик погоди  Енрик Саборит. Во следната фаза досега место обезбедија и Алавес, Атлетико Мадрид, Алкоркон и Реал Сосиедад.

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

A1on | на 1.2017

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на...

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Курир | на 1.2017

Стрелци на головите за домашниот тим беа Луис Суарез, нејмар и Лионел Меси, додека за Атлетик погоди  Енрик Саборит. Во следната фаза досега место обезбедија и Алавес, Атлетико Мадрид, Алкоркон и Реал...

Куп на Кралот Меси повторно ја спаси Барселона

Куп на Кралот: Меси повторно ја спаси Барселона

Точка | на 1.2017

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал Сосиедад кај Виљареал одигра 1:1 и ја сочува предноста од 3:1 која ја имаше по...

Нов гол од слободен на Меси Барселона во четвртфиналето на купот

Нов гол од слободен на Меси, Барселона во четвртфиналето на купот

Кајгана | на 1.2017

Барселона на домашен терен со 3-1 го совлада Атлетик Билбао, и со вкупен резултат 4-3 се пласираше во четвртфиналето на Купот на Кралот. Каталонскиот клуб влезе во дуелот со еден гол заостанување бидејќи...

Совршениот Меси Сите три гола за спас на Барселона во новата година од перфектни слободни удари

Совршениот Меси: Сите три гола за спас на Барселона во новата година од перфектни слободни удари

Спорт Клуб | на 1.2017

Ја спаси Барселона со три доцни гола од слободен удар во само шест дена од почетокот на 2017. година. Лионел Меси по прв пат во кариерата постигна три последователни гола од слободен удар, но не е важен...

Копа дел Реј Каталонскиот крал е Меси

Копа дел Реј: Каталонскиот крал е Меси

Сител | на 1.2017

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал Сосиедад кај Виљареал одигра 1:1 и ја сочува предноста од 3:1 која ја имаше по...

Куп на Кралот Меси повоторно ја спаси Барселона

Куп на Кралот: Меси повоторно ја спаси Барселона

Макфакс | на 1.2017

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал Сосиедад кај Виљареал одигра 1:1 и ја сочува предноста од 3:1 која ја имаше по...

Куп на Кралот Меси ја одведе Барса во четврт финале

Куп на Кралот: Меси ја одведе Барса во четврт-финале

Денар | на 1.2017

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал Сосиедад кај Виљареал одигра 1:1 и ја сочува предноста од 3:1 која ја имаше по...

Нова магија од Лионел Меси

Нова магија од Лионел Меси

Вечер | на 1.2017

Последниот погодок на натпреварот беше дело на аргентинскиот интернационалец, Лионел Меси, кој на совршен начин го изведе слободниот удар Фудбалерите на каталонскиот гигант Барселона обезбедија поласман...

Барселона во четвртфинале

Барселона во четвртфинале

Се за спорт | на 1.2017

Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1. Со тоа каталонскиот тим ја надомести негативата од 2-1 што ја имаше по првиот...

Шпански куп Меси ја одведе Барса во четврт финале

Шпански куп: Меси ја одведе Барса во четврт-финале

Нова ТВ | на 1.2017

Барселона се пласира во четврт-финалето во фудбалскиот Куп на Шпанија. Каталонците вечерва го совладаа Атлетик Б. со 3:1 и со вкупни 4:3 се пробија до осумте најдобри во натпреварувањето. Тимот од Билбао...

Меси со нова мајсторија од слободен удар ја однесе Барса во четвртфинале од Копа дел Реј

Меси со нова мајсторија од слободен удар ја однесе Барса во четвртфинале од Копа дел Реј

МКД | на 1.2017

Барселона предводена од триото „МСН" славеше со 3-1 во реваншот против Атлетик Билбао и се пласираше во четвртфиналето од Копа дел Реј „Каталонците“ ја надополнија негативата од гостувањето на Сан Мамеш...

Барса преку Билбао до четвртфиналето во Копа Дел Реј

Барса преку Билбао до четвртфиналето во „Копа Дел Реј“

Спорт365 | на 1.2017

Барселона ја надомести негативата од првиот дуел Каталонците го победија Атлетик Билбао со 3:1 и со тоа ја надоместија негативата од првиот натпревар во Кралскиот Куп во Шпанија од 2:1. Уругваецот Луис...

Барселона го елиминира Билбао од Купот Меси повторно со убавец гол

Барселона го елиминира Билбао од Купот: Меси повторно со убавец гол

Спорт Клуб | на 1.2017

Барселона вечерва го совлада Атлетик Билбао во реванш натпреварот на „Камп Ноу“ со 3:1, резултат кој беше сосема доволен за Каталонците да се пласираат во следнат фаза од Купот. Со вкупни 4-3, Барселона...

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

Весник | на 1.2017

Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1. Со тоа каталонскиот тим ја надомести негативата од 2-1 што ја имаше по првиот...

Меси со ново ремек дело за четвртфинале на Барселона во Копа Дел Реј

Меси со ново ремек дело за четвртфинале на Барселона во Копа Дел Реј

Дерби | на 1.2017

Фудбалерите на Барселона останаа во игра за одбрана на трофејот во Копа Дел Реј, откако вечерва во возвратниот меч со Атлетик Билбао на „Камп Ноу“ славеа со 3-1 и со вкупни 4-3 се пласираа во четвртфиналето...

Барселона преку Атлетик Билбао во четвртфиналето на Купот

Барселона преку Атлетик Билбао во четвртфиналето на Купот

Екипа | на 1.2017

Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1. Со тоа каталонскиот тим ја надомести негативата од 2-1 што ја имаше по првиот...

Кој друг ако не тој – Лионел Меси од слободен удар го елиминира Билбао

Супер спорт | на 1.2017

Фудбалерите на Барселона на Камп Ноу славеа со 3:1 во натпревар од осминафиналето од купот на кралот против Атлетик Билбао. Во првото полувреме Нејмар му асистираше на Суарез кој постигна фантастичен погодок...

Фантастичниот Суарез влезе во клубот 100

Фантастичниот Суарез влезе во клубот 100

Спорт Клуб | на 1.2017

Уругваецот Луис Суарез сигурно влегува во сите статистички параметри во историјата на Барселона, тој вечерва го постигна 100 погодок во дресот на Каталонците против Билбао, и тоа значеше еден нов рекорд....

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

Република | на 1.2017

3-1 Barcelona VS Athletic Club - All Goals And... by Wrestling2016 Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1. Со тоа каталонскиот...

Фантастичен гол на Луис Суарез

Супер спорт | на 1.2017

Фудбалерите на Барселона играат на Ноу Камп против Атлетик Билбао во реванш мечот од осмина финалето на Купот на Кралот. На Барса вечерва е потребна сигурна победа со цел да осигураат пласман во четвртфиналето...

Барселона повторно бесна Поништен им е погодок против Билбао

Барселона повторно бесна: Поништен им е погодок против Билбао

Спорт Клуб | на 1.2017

Барселона вечерва го игра реванш натпреварот од осминафиналето во Купот на Кралот против Атлетик Билбао, кој од првиот натпревар, носи резултат 2:1. На Барселона вечерва и треба сигурна победа, а по првиот...

Потребни му беа само 120 меча Суарез со волеј до 100 гол во дресот на Барселона

Потребни му беа само 120 меча: Суарез со волеј до 100. гол во дресот на Барселона

Дерби | на 1.2017

Луис Суарез и донесе водство од 1:0 на Барселона со голот во 35. минута од реваншот против Атлетик Билбао во Копа дел Реј на „Камп Ноу“. Уругваецот со волеј ја затресе мрежата по нафрлувањето на Нејмар...

Луис Суарез поставува стандарди Уругваецот постигна 100 гола во Барса побрзо од Меси и Ето

Луис Суарез поставува стандарди: Уругваецот постигна 100 гола во Барса побрзо од Меси и Ето

Гол | на 1.2017

Најдобриот напаѓач и стрелец во Примера за изминатата сезона, Луис Суарез ја најави победата на Барселона во реваншот против Атлетик Билбао со својот јубилеен 100. гол за каталонската екипа. Тој одлично...

Како Барселона на стаклени нозе мина во 1 4 финалето на кралскиот куп

Како Барселона на стаклени нозе мина во 1/4 финалето на кралскиот куп?

Македонија Денес | на 1.2017

Барселона се пласираше во четврт-финалето во фудбалскиот Куп на Шпанија. Каталонците вечерва го совладаа Атлетик Б. со 3:1 и со вкупни 4:3 се пробија до осумте најдобри во натпреварувањето. Инаку, тимот...

„Барса е последен тим кој треба да се жали на судењето“

Супер спорт | на 1.2017

Фудбалерот на Атлетик Билбао Инаки Вилијамс (22) смета дека Барселона нема право да се жали на судењето. Атлетик и Барса моментално го играат реванш од осмина финалето на Купот на Кралот, после што во...

Триото МСН се справи со Атлетик Билбао и ја однесе Барса во четвртфиналето од Кралскиот Куп

Триото МСН се справи со Атлетик Билбао и ја однесе Барса во четвртфиналето од Кралскиот Куп

Гол | на 1.2017

Екипата на Барселона, предводена од триото МСН, победи на реваншот против Атлетик Билбао (3-1) и се пласира во четвртфиналето на Купот на Кралот во Шпанија со вкупни 4-3. По негативата од првиот меч во...

Луис Суарез има причина зошто да ја мрази ФИФА

Луис Суарез има причина зошто да ја мрази ФИФА!

Супер спорт | на 1.2017

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез е избран во најдобриот ФИФА состав за 2016 година. Играчите на Барселона не беа на претставувањето во Цирих, а доколку беа, Суарез ќе беше многу лут. Играчите беа претставени...

Црниот Баскиец од Билбао Барса има најмалку причини да се жали

Црниот Баскиец од Билбао: Барса има најмалку причини да се жали…

Спорт Клуб | на 1.2017

Црномурниот напаѓач на Атлетик Билбао, Ињаки Вилијамс остро ги искритикува сите во Барселона за последните поплаки на сметка на судиите. Каталонскиот гигант имаше забелешки за судењето на мечот токму со...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност