Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Курир | на 1.2017

Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот почнува во 17 часот и 45 и ќе се игра во Мец каде ќе се одржуваат сите натпревари од Б групата. На другите две средби од 1.коло...

Македонија го почнува настапот на Светското првенство во Франција

Македонија го почнува настапот на Светското првенство во Франција

МКД | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација денеска со почеток од 17:45 го игра својот прв натпревар на мундијалот во Франција, противник е селекцијата на Тунис. Македонија го започнува своето петто учество...

Македонија го почнува настапот на Светското првенство во Франција

Македонија го почнува настапот на Светското првенство во Франција

Скопје Инфо | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација денеска со почеток од 17:45 го игра својот прв натпревар на мундијалот во Франција, противник е селекцијата на Тунис. Македонија во Франција деветти пат во историјата...

Вечерва Македонија игра против Тунис во првиот настап на СП 2017

Вечерва Македонија игра против Тунис во првиот настап на СП 2017

Весник | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

24 вести | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Канал 5 | на 1.2017

Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот почнува во 17 часот и 45 и ќе се игра во Мец каде ќе се одржуваат сите натпревари од Б групата. На другите две средби од 1.коло...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

+Инфо | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

A1on | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Лидер | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Алсат-М | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Вечерва Македонија игра против Тунис во првиот настап на СП 2017

Вечерва Македонија игра против Тунис во првиот настап на СП 2017

Република | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Стоилов Ќе играме машки нема да разочараме

Стоилов: Ќе играме машки, нема да разочараме

Курир | на 1.2017

Петтиот настап на ракометните мундијали, македонската репрезентација го започнува денеска во (17.45 ч.) со дуелот против селекцијата на Тунис, стар должник од ланските олимписки квалификации. Токму тој...

Лазаров Внимателно на секој натпревар осминафинале е главна цел

Лазаров: Внимателно на секој натпревар, осминафинале е главна цел

Курир | на 1.2017

Капитенот Кирил Лазаров е внимателен пред средбата со Тунис, воопшто на овој мундијал не смееме да очекуваме премногу но јасно е дека оваа генерација на искусни и млади играчи може да дојде до добар резултат...

Франција 2017 Распоред за втор ден

Франција 2017: Распоред за втор ден

Сител | на 1.2017

На 25.Светското првенство во ракомет денеска се играат пет натпревари, а својот прв дуел ќе го има и репрезентацијата на Македонија. А група - Нант: Русија - Јапонија (17:45 часот) Полска - Норвешка (20:45...

Ракомет Денес стартуваме против Тунис  распоредот на Македонија на СП во Франција

Ракомет: Денес стартуваме против Тунис – распоредот на Македонија на СП во Франција

Вистина | на 1.2017

Македонските ракометари во Мец денес ќе го играат првиот натпревар од Б групата на Светското првенство во Франција. Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме денес,  12....

Лазаров Не смееме да си дозволимe да изгориме во желбата за успех

Лазаров: Не смееме да си дозволимe да „изгориме“ во желбата за успех

Гол | на 1.2017

Македонските ракометари подготвени го дочекуваат дебито на Мундијалот во Мец против Тунис. Селекторот Лино Червар синоќа ги избра 16-те ракометари кои ќе влезат во официјалниот протокол попладнево. Капитенот...

Червар на трибините ги остава Митревски Арнаудовски и Пешевски

Червар на трибините ги остава Митревски, Арнаудовски и Пешевски

Денар | на 1.2017

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство. Изненадување или не, Червар...

Македонија е научена да победува на стартот од Мундијалите

Македонија е научена да победува на стартот од Мундијалите

Sportmedia | на 1.2017

„Црвено-жолтите“ од 17:45 часот го играат првиот меч на Светското првенство во Франција. Во досегашните четири настапи, „црвено-жолтите“ три пати започнувале со победа Македонската ракометна репрезентација...

Червар Не смееме да размислуваме за освета на Тунис

Червар “Не смееме да размислуваме за освета на Тунис “

Слободна Македонија | на 1.2017

Македонскаијата ракометна репрезетнац ги финишира подготовките пред првиот натпревар на Светското ракометно првенство во Франција, а прв противник на избраниците на селекторот Лино Червар ќе биде незгодната...

Митревски Пешевски и Арнаудовски на трибините со Тунис

Митревски, Пешевски и Арнаудовски на трибините со Тунис

Слободна Македонија | на 1.2017

Селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Лино Червар во Мец донесе 19 ракометари што значи дека тројца нема да настапат на премиерниот натпревар со Тунис. За првиот дуел Червар нема...

Македонија го наплаќа олимпискиот долг од Тунис

Македонија го наплаќа олимпискиот долг од Тунис

Утрински | на 1.2017

Мечот од групата Б во Мец почнува во 17:45 часот. За нашиот национален тим ова е петти мундијал по прогласената независност Ако Македонија има посебни мотиви против некој од ривалите во групата Б на 25....

Лино Червар го предаде списокот Познато е кои играчи нема да играат против Тунис

Лино Червар го предаде списокот: Познато е кои играчи нема да играат против Тунис

Актуелно24 | на 1.2017

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство. Изненадување или не, Червар...

Сега му е мајката Македонија да му наплати на Тунис

Сега му е мајката Македонија да му наплати на Тунис!

Весник | на 1.2017

Избраниците на тренерот Лино Червар, вечерва 17:45 часот ќе бидат максимално мотивирани во дуелот против Африканците, бидејќи се уште ја чувствуваат болката од поразот во квалификациите за ЛОИ 2016 Македонската...

Червар реши  Без Митревски Пешевски и Андоновски против Тунис

Червар реши – Без Митревски, Пешевски и Андоновски против Тунис

24 вести | на 1.2017

Трката по светскиот ракометен трон почна со дуелот меѓу домаќинот на Мундијалот Франција и Бразил, а македонската репрезентација првиот натпревар на турнирот го игра утре против стариот должник Тунис....

Червар Не смееме да се штедиме мораме да дадеме се од себе

Червар: Не смееме да се штедиме, мораме да дадеме се од себе

24 вести | на 1.2017

Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија утре ќе го забележи своето петто учество на мундијалите. Македонија во групата „Б“ се наоѓа во друштво на селекциите на Ангола, Исланд, Словенија,...

Лазаров Не смееме да изгориме во желбата за одмазда против Тунис

Лазаров: Не смееме да изгориме во желбата за одмазда против Тунис

24 вести | на 1.2017

Трката по светскиот ракометен трон почнува вечерва во Франција, домаќинот ќе го отвори мундијалот во меч со Бразил, а македонската репрезентација ќе ужива во последната слободна вечер, пред утрешниот прв...

Червар на трибините ги остава Митревски Арнаудовски и Пешевски

Червар на трибините ги остава Митревски, Арнаудовски и Пешевски

Кајгана | на 1.2017

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство. Изненадување или не, Червар...

Сега му е мајката Македонија да му наплати на Тунис

Сега му е мајката Македонија да му наплати на Тунис!

Вечер | на 1.2017

Избраниците на тренерот Лино Червар, вечерва 17:45 часот ќе бидат максимално мотивирани во дуелот против Африканците, бидејќи се уште ја чувствуваат болката од поразот во квалификациите за ЛОИ 2016 Македонската...

Червар на трибините ги остава Митревски Арнаудовски и Пешевски

Червар на трибините ги остава Митревски, Арнаудовски и Пешевски

Макфакс | на 1.2017

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство. Изненадување или не, Червар...

Червар Да го победиме Тунис со срце и со глава

Червар: Да го победиме Тунис со срце и со глава

Дерби | на 1.2017

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Македонија ги финишира подготовките пред првиот натпревар на Светското ракометно првенство во Франција, а прв противник на избраниците на селекторот Лино Червар...

Червар пак го избриша избришаниот Митревски против Тунис без Пешевски и Арнаудовски

Червар пак го избриша „избришаниот“ Митревски, против Тунис без Пешевски и Арнаудовски

Спорт365 | на 1.2017

Познат составот за дуелот против Тунис На првиот дуел со Тунис, на СП, селекторот Лино Червар на трибините ќе ги прати голманот Никола Митрески, пикерот Жарко Пешевски и левиот бек Ристо Арнаудовски. Тие...

Лазаров Без математики можеме да се справиме и со најсилните селекции

Лазаров: Без математики, можеме да се справиме и со најсилните селекции

Дневник | на 1.2017

На стартот Македонија денеска за ривал ќе го има должникот Тунис, од кој с` уште боли поразот во квалификациите за ЛОИ Рио 2016. Денешниот ривал на македонскиот тим ќе настапи без првиот голман и капитен,...

Червар повторно го избриша Митревски Познат е списокот за премиерниот меч со Тунис

Червар повторно го „избриша“ Митревски: Познат е списокот за премиерниот меч со Тунис

Дерби | на 1.2017

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Ракометната репрезентација на Македонија утре од 17:45 во Мец го игра премиерниот натпревар на мундијалот во Франција, а за противник го имаме националниот тим...

Червар ги одбра 16 ракометари за натпреварот против Тунис

Червар ги одбра 16. ракометари за натпреварот против Тунис

МКД | на 1.2017

Селекторот на македонската репрезентација, Лино Червар го одбра тимот кој ќе го почне Светското првенство во Франција, Митревски, Пешевски и Арнаудовски отпаднаа. Лино Червар ги одбра 16. ракометари за...

Македонија против Тунис без Митревски Арнаудовски и Пешевски

Македонија против Тунис без Митревски, Арнаудовски и Пешевски

Македонски Спорт | на 1.2017

На утрешниот против Тунис, Македонија изненадувачки нема да настапи со голманот Митревски кој беше избришан заедно со Пешевски и Арнаудовски Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Лино Червар...

Франција 2017 Митревски Пешевски и Арнаудовски на трибините со Тунис

Франција 2017: Митревски, Пешевски и Арнаудовски на трибините со Тунис

Сител | на 1.2017

Селекторот на Македонија, Лино Червар во Мец донесе 19 ракометари што значи дека тројца се „прекубројни“. За првиот дуел со Тунис Червар нема да смета на голманот Никола Митревски, кој откако дополнително...

КРАТЕЊЕ НА СПИСОКОТ Отпаднаа Митревски Пешевски и Арнаудовски

КРАТЕЊЕ НА СПИСОКОТ: Отпаднаа Митревски, Пешевски и Арнаудовски

Телеграф | на 1.2017

На првиот меч на Мундијалот во Франција во составот на Македонија нема место за голманот Никола Митревски, пикерот Жарко Пешевски и бекот Ристо Арнаудовски. Ова е одлуката на Лино Червар по обработување...

Лазаров пред пресметката со Тунис Не смееме да изгориме во желбата

Лазаров пред пресметката со Тунис: Не смееме да „изгориме“ во желбата

Дерби | на 1.2017

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Македонската ракометна репрезентација утре го почнува својот настап на Светското првенство во Франција, а за прв противник во Мец го имаме составот на Тунис, репрезентација...

Лино Червар го предаде списокот: Познато е кои играчи нема да играат против Тунис

Супер спорт | на 1.2017

На СП во Франција, нашата репрезентација во 1-то коло игра против Тунис. На тој натпревар Лино Червар нема да смета на Никола Митрески, Жарко Пешевски и Ристо Арнаудовски. Во Мец заминаа 19 играчи, а според...

Червар пак го избриша Митревски објавен списокот за Тунис

Червар пак го избриша Митревски, објавен списокот за Тунис

Екипа | на 1.2017

Лино Червар донесе уште една изненадувачка одлука на еден ден пред почетокот на СП 2017, откако го избриша Никола Митревски од списокот за утрешниот дуел со Тунис. Македонскиот селектор вечерва пред Техничкиот...

Червар Ќе играме со срце и со памет против Тунис одмазда не носи ништо добро

Червар: Ќе играме со срце и со памет против Тунис, одмазда не носи ништо добро

ТВ Нова | на 1.2017

Селекторот на ракометната репрезентација, Лино Червар, најави дека против тунис ке играме со срце , мудро и со памет, без желба за одмазда, тоа нема да донесе ништо добро , смета нашиот селектор. На нас...

Македонија на Светско првенство во ракомет

Македонија на Светско првенство во ракомет

Нова ТВ | на 1.2017

Македонија игра во групата Б со селекциите на Тунис, Ангола, Словенија, Шпанија и Исланд. Предводник на „црвено-жолтите“ е Лино Червар. Премиерата е утре против Тунис во 17.45 часот

Лазаров Внимателно на секој натпревар осминафинале е главна цел

Лазаров: Внимателно на секој натпревар, осминафинале е главна цел

ТВ Нова | на 1.2017

Ракометната репрезентација  на Макеоднија го одржа последниот тренинг  пред натпреварот со Тунис кој се игра утре  и е прв на мундијалот во Франција. Капитенот Кирил Лазаров е внимателен пред средбата...

ЛИНО ЧЕРВАР МИРЕН ПРЕД ТУНИС Сакаме реванш а не одмазда

ЛИНО ЧЕРВАР МИРЕН ПРЕД ТУНИС: Сакаме реванш, а не одмазда

Телеграф | на 1.2017

Лино Червар уште еднаш потврди дека Македонија мора мирно да го дочека дуелот против Тунис и со ладни глави да влезе во првиот меч на Европското првенство. Тој најави дека на овој натпревар треба да се...

Лазаров Подготвени сме да ја презентираме Македонија во најдобро светло

Лазаров: Подготвени сме да ја презентираме Македонија во најдобро светло

МКД | на 1.2017

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров вели дека целта на Светското првенство е да ги задволат очекувањата на навивачите во нашата земја. Македонија утре против Тунис го започнува...

Червар пресече Митревски Пешевски и Арнаудовски на трибини против Тунис

Червар пресече: Митревски, Пешевски и Арнаудовски на трибини против Тунис

Гол | на 1.2017

Селекторот на машката ракометна селекција на Македонија, Лино Червар пред неколку моменти го соопшти списокот од 16 ракометари, со кои утре ќе се спротиставиме на Тунис на стартот од Светското првенство...

Стоилов Тунис ни е голем должник

Стоилов: Тунис ни е голем должник

МКД | на 1.2017

Пикерот на македонската ракометна репрезентација, Стојанче Стоилов сака одмазда за поразот од Тунис поради кој Македонија не учествуваше на Олимписките игри во Рио. Македонската ракометна репрезентација...

Денеска во Париз почнува светското првенство во ракомет

Денеска во Париз почнува светското првенство во ракомет

Алсат-М | на 1.2017

Денеска во Париз почнува светското првенство во ракомет кое ќе трае до 29 јануари. Шампионската титула ја брани Франција која вечерва стартуваше со Бразил. На 25-ттиот мундијал ќе учествуваат 24 селекции...

Ракометарите го почувствуваа духот на Мец арената пред утрешната премиера на СП во Франција

Ракометарите го почувствуваа духот на „Мец арената“ пред утрешната премиера на СП во Франција

Дерби | на 1.2017

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Македонската ракометна репрезентација ова попладне го одработи вториот тренинг откако пристигна во Мец, односно првиот во арената во која утре ќе го одигра својот...

Започнува ракометниот Мундијал Вечерва отвора домаќинот Франција од утре на терените и Македонија

Започнува ракометниот Мундијал: Вечерва отвора домаќинот Франција, од утре на терените и Македонија

Спорт Клуб | на 1.2017

Со натпреварот меѓу репрезентациите на домаќинот Франција и Бразил, вечерва стартува Светското ракометно првенство. Актуелниот светски шампион од пред две години во Катар, пред своја публика тргнува во...

Лазаров: Не смееме да си дозволиме да „изгориме“ во желбата

Супер спорт | на 1.2017

Денес од 14.00 часот во арената во Мец, македонските ракометари го одработија последниот официјален тренинг воочи Светското првенство. Сите ракометари тренираа максимално, а селекторот Лино Червар потврди...

Червар ги отпиша Митревски Пешевски и Арнаудовски за Тунис

Червар ги „отпиша“ Митревски, Пешевски и Арнаудовски за Тунис

Sportmedia | на 1.2017

Селекторот на нашата репрезентација на утрешниот меч одлучи дека нема да му бидат потребни голманот на Бенфија, пикерот на Металург и левиот бек на Ферлах Никола Митревски, Жарко Пешевски и Ристо Арнаудовски...

Червар Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Червар: Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Прес 24 | на 1.2017

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник – Тунис. Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата...

Червар Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Червар: Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Курир | на 1.2017

Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата репрезентација не смее да размислува да му се одмазди на Тунис за одземањето на Олимпискиот сон, затоа што се може да ни се удри од...

Червар Тунис го уништи олимпискиот сон на Македонија но ова не е меч за одмазда

Червар: Тунис го уништи олимпискиот сон на Македонија, но ова не е меч за одмазда

МКД | на 1.2017

Селекторот на македонската репрезентација, Лино Червар вели дека натпреварот против Тунис не смее да се сфати како меч за одмазда за поразот кој значеше крај на олимпискиот сон на Македонија. Македонија...

Франција 2017 Според Лазаров ракометарите се подготвени за дуелот со Тунис

Франција 2017: Според Лазаров ракометарите се подготвени за дуелот со Тунис

Сител | на 1.2017

Капитенот на нашата ракометна репрезентација Кирил Лазаров утре ќе го ига својот 25.ти натпревар на Светските првенства во своето петто учество. За дуелот со Тунис изјави: - Очекувањата на јавноста се...

СТАРТУВА СП ВО РАКОМЕТ

СТАРТУВА СП ВО РАКОМЕТ

Телма | на 1.2017

Денеска во Париз почнува СП во ракомет.Титулата ја брани домаќинот Франција.Македонија е дел од Б групата и првиот меч ќе го има утре против Тунис. Со натпреварот Франција-Бразил вечерва во  Париз се крева...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Точка | на 1.2017

Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, потоа следува аутсајдерот Ангола, па доаѓаат посилните предизвици, Словенија,...

Почнува Светското ракометно првенство во Франција

Почнува Светското ракометно првенство во Франција

Актуелно24 | на 1.2017

Франција од денеска до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Стоилов Посакуваме одмазда над Тунис

Стоилов: Посакуваме одмазда над Тунис

Македонски Спорт | на 1.2017

„Секогаш на Мундијалите влегуваме со поголема еуфорија. Сакам да играме борбено на секој меч и да покажеме дека нема предавање" Еден од ракометарите со најдолго искуство во дресот на Македонија, Стојанче...

Стоилов Ќе играме машки нема да разочараме

Стоилов: Ќе играме машки, нема да разочараме

Весник | на 1.2017

Македонските ракометари попладнево го одработеа вториот тренинг во Мец, прв во „Мец Арена“ во која од утре стартуваат натпреварите од Б групата на 25.Светско првенство. Петтиот настап на ракометните мундијали,...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Нетпрес | на 1.2017

Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, потоа следува аутсајдерот Ангола, па доаѓаат посилните предизвици, Словенија,...

Червар Тунис е ривал за респект

Червар: Тунис е ривал за респект

Сител | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација денеска го одработе последниот тренинг пред стартот на Светското првенство во Франција. Селекторот Лино Червар за тоа со кои 16 ракометари ќе настапи утре ќе реши...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Курир | на 1.2017

Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, потоа следува аутсајдерот Ангола, па доаѓаат посилните предизвици, Словенија,...

СТОЈАНЧЕ СТОИЛОВ Е ОПТИМИСТ Ќе му се одмаздиме на Тунис за сите порази

СТОЈАНЧЕ СТОИЛОВ Е ОПТИМИСТ: Ќе му се одмаздиме на Тунис за сите порази

Телеграф | на 1.2017

Пикерот на репрезентацијата на Македонија, Стојанче Стоилов, пред утрешниот старт на Светското првенство ги пренесе своите очекувања за натпреварите. Тој е убеден дека тоа ќе биде тежок дуел, но дека Македонија...

СП Миркуловски Да играме без притисок и во добра атмосфера

СП, Миркуловски: Да играме без притисок и во добра атмосфера!

Спорт365 | на 1.2017

Македонија се подготвува за првиот натпревар на Светското првенство во Франција… Утре со почеток од 17:45 часот избраниците на селекторот Лино Червар во Мец во првото коло од групата Б ќе ги одмерат силите...

Ракометен мундијал Македонија утре против Тунис

Ракометен мундијал: Македонија утре против Тунис

МТВ 1 | на 1.2017

Почнува ракометниот мундијал во Франција. Македонската машка репрезентација по петти пат е на светските првенства, а Македонската телевизија првенството ќе го пренесува до 29-ти јануари. Со натпреварот...

Македонија по петти пат на ракометните Мундијали

Македонија по петти пат на ракометните Мундијали

24 вести | на 1.2017

Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија утре ќе го забележи своето петто учество на мундијалите. Македонија во групата „Б“ се наоѓа во друштво на селекциите на Ангола, Исланд, Словенија,...

Стоилов Нема предавање ќе играме машки

Стоилов: Нема предавање, ќе играме машки

Екипа | на 1.2017

ЕКИПА во Мец, Стефан Цаневски, Билјана Б.Петрушева Македонските ракометари попладнево го одработеа вториот тренинг во Мец, прв во „Мец Арена“ во која од утре стартуваат натпреварите од Б групата на 25.Светско...

Почнува Светското Првенство во ракомет во Франција

Почнува Светското Првенство во ракомет во Франција

24 вести | на 1.2017

Од денес па се до 29-ти месецов Франција ќе биде домаќин на Светското Првенство во ракомет, домаќинот ја брани светската титула, освоена на минатиот мундијал во Катар. Мундијалот стартува со вечерашната...

Не смееме да размислуваме за одмазда против Тунис

Не смееме да размислуваме за одмазда против Тунис

Весник | на 1.2017

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Лино Червар, зад себе има големо искуство,а пред дуелот со Тунис на СП во Франција, истакна дека нашата репрезентација не смее да размислува да му се...

Червар Одмаздата не носи ништо добро треба да играме и со срце и со памет

Червар: Одмаздата не носи ништо добро, треба да играме и со срце и со памет

Екипа | на 1.2017

ЕКИПА во Мец, Стеван Цаневски, Билјана Благоеска Петрушева Македонија е подготвена за предизвикот што го носи премиерниот дуел на СП против Тунис што утре ќе се игра во Мец, но Лино Червар ги предупреди...

СП Франција Распоред на натпреварите на ракометната репрезентација на Македонија

СП Франција: Распоред на натпреварите на ракометната репрезентација на Македонија

Слободна Македонија | на 1.2017

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил започнува 25-то Светско ракометно првенство, Франција го брани трофејот од Катар, Македонија сака пласман во осминафиналето. Нашата ракометна репрезентација...

Червар Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Червар: Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Весник | на 1.2017

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник – Тунис. Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата...

Денес започнува 25 то Светско првенство во ракомет за мажи

Денес започнува 25-то Светско првенство во ракомет за мажи

За забава | на 1.2017

Од денес, па сѐ до 29 јануари, во Франција ќе се одржи 25-то, Светско првенство во ракомет за мажи. На најголемиот собир на светските ракометари и овој пат учество ќе земе и нашата ракометна репрезентација,...

ПОСЛЕДЕН ТРЕНИНГ ВО МЕЦ Македонија се загрева за дуелот против Тунис

ПОСЛЕДЕН ТРЕНИНГ ВО МЕЦ: Македонија се загрева за дуелот против Тунис

Телеграф | на 1.2017

Репрезентацијата на Македонија, која утре стартува со натпреварите на Мундијалот во Франција, од 17.45 часот го одработува последниот тренинг. Сите ракометари се на терен и бараат место во тимот кој ќе...

Лазаров Многу пати сме гореле во желбата да не ни се повтори и утре

Лазаров: Многу пати сме гореле во желбата, да не ни се повтори и утре

Екипа | на 1.2017

ЕКИПА во Мец, Стеван Цаневски, Билјана Благоеска Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров, е свесен за големината на предизвикот на претстојниот мундијал, на кој „црвено-жолтите“ своите настапи...

Ракометарите ја почувствува и салата во Мец

Ракометарите ја почувствува и салата во Мец

Весник | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација иако имаше еден тренинг во Мец, главното запознавање со салата во која ќе ги играат натпреварите од групата на СП го имаат денеска. Избраниците на селекторот Лино...

Стоилов Ќе играме машки нема да разочараме

Стоилов: Ќе играме машки, нема да разочараме

Република | на 1.2017

Македонските ракометари попладнево го одработеа вториот тренинг во Мец, прв во „Мец Арена“ во која од утре стартуваат натпреварите од Б групата на 25.Светско првенство. Петтиот настап на ракометните мундијали,...

ФОТО  Тренингот на ракометната репрезентација во Мец пред утрешниот натпревар со Тунис

ФОТО : Тренингот на ракометната репрезентација во Мец пред утрешниот натпревар со Тунис

ТВ Нова | на 1.2017

Машката ракометна репрезентација го одржа  и вториот тренинг во Мец каде утре се среќава со Тунис  во првото коло на мундијалот во Франција.

Македонија комотно во Арена де Мец

Македонија „комотно“ во „Арена де Мец“

Македонски Спорт | на 1.2017

Репрезентацијата на Македонија го одработува последниот тренинг во „Арена де Мец“ во пресрет на првиот натпревар на Светското првенство во Франција. Прв противник на нашиот тим во групата Б е селекцијата...

Објавен распоредот на Македонија на СП во Франција

Објавен распоредот на Македонија на СП во Франција

Пулс 24 | на 1.2017

Македонските ракометари во Мец утре ќе го играат првиот натпревар од Б групата на Светското првенство во Франција. Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари,...

Македонија по петти пат на мундијалската сцена

Македонија по петти пат на мундијалската сцена

Нова ТВ | на 1.2017

Македонија утре попладне (17.45 ч.) го почнува петтото учество на Светските првенства во ракомет во машка конкуренција. Прв ривал на „црвено-жолтите“ во Мец, Франција, е селекцијата на Тунис со која по...

Червар Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Червар: Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Република | на 1.2017

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник – Тунис. Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата...

Македонија мундијалот го започнува против Тунис а групната фаза ја завршува со Исланд

Македонија мундијалот го започнува против Тунис, а групната фаза ја завршува со Исланд

Весник | на 1.2017

Со вечерашниот дуел меѓу Франција и Бразил и официјално ќе биде означен почетокот на 25.Светско ракометно првенство во ракомет. Македонија ќе игра во групата Б во Мец, заедно со Тунис, Ангола, Словенија,...

Стоилов Нема предавање ќе играме машки

Стоилов: Нема предавање, ќе играме машки

Exclusive | на 1.2017

Македонските ракометари попладнево го одработеа вториот тренинг во Мец, прв во „Мец Арена“ во која од утре стартуваат натпреварите од Б групата на 25.Светско првенство. Петтиот настап на ракометните мундијали,...

Стоилов Тунижаните ни се големи должници утре нема да разочараме

Стоилов: Тунижаните ни се големи должници, утре нема да разочараме

Гол | на 1.2017

Еден од оние кои најмногу го пече последниот туниски дебакл е Стојанче Стоилов, кој по априлскиот дебакл во Полска не штедеше зборови да ја означи нашата лоша партија. Денес капитенот на Вардар верува...

Червар Тунис ни го одзеде сонот за ОИ но помислата на одмазда може само да нè убие

Червар: Тунис ни го одзеде сонот за ОИ, но помислата на одмазда може само да нè „убие“!

Гол | на 1.2017

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник - Тунис. Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата...

СП Франција Распоред на натпреварите на ракометната репрезентација на Македонија

СП Франција: Распоред на натпреварите на ракометната репрезентација на Македонија

ТВ Нова | на 1.2017

Со натпреварот меѓу  домаќинот Франција и Бразил започнува 25-то Светско ракометно првенство, Франција го брани трофејот од Катар, Македонија сака пласман во осминафиналето. Нашата ракометна репрезентација...

Македонија мундијалот го започнува против Тунис а групната фаза ја завршува со Исланд

Македонија мундијалот го започнува против Тунис, а групната фаза ја завршува со Исланд

Република | на 1.2017

Со вечерашниот дуел меѓу Франција и Бразил и официјално ќе биде означен почетокот на 25.Светско ракометно првенство во ракомет. Македонија ќе игра во групата Б во Мец, заедно со Тунис, Ангола, Словенија,...

Денеска стартува ракометниот мундијал во Франција

Денеска стартува ракометниот мундијал во Франција

Сител | на 1.2017

Франција од денеска до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Не смееме да размислуваме за одмазда против Тунис

Не смееме да размислуваме за одмазда против Тунис

Вечер | на 1.2017

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Лино Червар, зад себе има големо искуство,а пред дуелот со Тунис на СП во Франција, истакна дека нашата репрезентација не смее да размислува да му се...

Започнува СП во ракомет Македонија стартува утре против Тунис

Започнува СП во ракомет, Македонија стартува утре против Тунис

Алфа | на 1.2017

Денеска започнува Светското првенство во ракомет за мажи. Шампонатот го отвора домаќинот и бранител на круната селекцијата на Франција која игра со Бразил вечерва од 20:45. Македонија  ќе биде дел од овој...

Ракометарите ја почувствува и салата во Мец

Ракометарите ја почувствува и салата во Мец

Вечер | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација иако имаше еден тренинг во Мец, главното запознавање со салата во која ќе ги играат натпреварите од групата на СП го имаат денеска. Избраниците на селекторот Лино...

Червар Тунис ни го одзема сонот за ОИ но помислата на одмазда може само да нè убие

Червар: Тунис ни го одзема сонот за ОИ, но помислата на одмазда може само да нè „убие“!

Гол | на 1.2017

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник - Тунис. Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата...

Започнува 25-то СП во ракомет

Sky | на 1.2017

Франција од денеска до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Почнува Светското ракометно првенство во Франција

Почнува Светското ракометно првенство во Франција

МКД | на 1.2017

Со натпреварот помеѓу Франција и Бразил вечерва се крева завесата на 25. Светско првенство во ракомет, Македонија утре го започнува својот петти настап на мундијалите. 24 земји поделени во четири групи...

МАКЕДОНСКИТЕ ТИМОВИ ПРИСУТНИ ВО ФРАНЦИЈА Вардар со деветмина Металург со тројца на Мундијалот

МАКЕДОНСКИТЕ ТИМОВИ ПРИСУТНИ ВО ФРАНЦИЈА: Вардар со деветмина, Металург со тројца на Мундијалот

Телеграф | на 1.2017

Со натпреварот меѓу Франција и Бразил вечерва се отвора Светското првенство на кое ќе игра и Македонија. Вообичаено домаќинот својот прв меч го игра ден пред другите, па така и денеска има само еден натпревар...

Поповски Верував во себе Вардар ми даде шанса и стигнав до репрезентацијата

Поповски: Верував во себе, Вардар ми даде шанса и стигнав до репрезентацијата

Спорт365 | на 1.2017

Македонија од 12 јануари по петти пат ќе игра на СП, а во репрезентацијата што отпатува за Франција има двајца ракометари на Вардар. За разлика од стандардниот пивотмен Стојанче Стоилов, кој е незаменлив...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Алсат-М | на 1.2017

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Македонија кова победничка тактика за Тунис

Македонија кова победничка тактика за Тунис

Sportmedia | на 1.2017

Нашите репрезентативци го одработуваат последниот тренинг пред утрешниот меч против Тунис Ракометната репрезентација на Македонија во овие моменти го одработува последниот тренинг пред утрешниот натпревар...

Шпанија фаворит Македонија ќе бие битка за втората фаза

Шпанија фаворит, Македонија ќе бие битка за втората фаза

Дневник | на 1.2017

Пред утрешниот старт на натпреварите во групата Б на Светското првенство во ракомет за мажи во Франција (Мец) експертите оценуваат дека таа е можеби на хартија најизедначена по квалитет. ШПАНИЈА, актуелен...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Весник | на 1.2017

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Стартува ракометното Светско првенство во Франција

Стартува ракометното Светско првенство во Франција

Денар | на 1.2017

Франција од денеска до 29-ти јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја бранат светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно...

Почнува СП во Франција  Со кого и кога ќе игра Македонија

Почнува СП во Франција – Со кого и кога ќе игра Македонија?

Екипа | на 1.2017

Со вечерашниот дуел меѓу Франција и Бразил и официјално ќе биде означен почетокот на 25.Светско ракометно првенство во ракомет. Македонија ќе игра во групата Б во Мец, заедно со Тунис, Ангола, Словенија,...

Започнува 25 то СП во ракомет

Започнува 25-то СП во ракомет

Точка | на 1.2017

Франција од денеска до 29-ти јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно...

Започнува 25 то СП во ракомет  еве го распоредот на преноси

Започнува 25-то СП во ракомет - еве го распоредот на преноси

Exclusive | на 1.2017

Франција од денеска до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Започнува 25 то СП во ракомет

Започнува 25-то СП во ракомет

Макфакс | на 1.2017

Франција од денес до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

ТВ Нова | на 1.2017

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Започнува 25 то СП во ракомет  еве го распоредот на преноси

Започнува 25-то СП во ракомет - еве го распоредот на преноси

Скопје Инфо | на 1.2017

Франција од денеска до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Република | на 1.2017

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Стартува Мундијалот пет фаворити за злато Македонија отвора утре

Стартува Мундијалот, пет фаворити за злато, Македонија отвора утре

Off.net.mk | на 1.2017

Нашата селекција под водство на новиот селектор Лино Червар е составена од повеќе млади дебитанти постави а искусниот стратег постави цел да се мине групната фаза, а потоа да се размислува за следната...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Утрински | на 1.2017

Македонските ракометари се во Б-групата заедно со Шпанија, Исланд, Словенија, Ангола и Тунис. Средбите од оваа група ќе се играат во Мец Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува...

Почнува СП во ракомет Домаќинот Франција ја брани титулата пет фаворити за медал

Почнува СП во ракомет: Домаќинот Франција ја брани титулата, пет фаворити за медал

Кајгана | на 1.2017

Светското ракометно првенство стартува денеска во Франција и ќе трае до 29 јануари, а титулата ќе ја брани домашната репрезентација која ќе го отвори шампионатот со дуелот против Бразил, вечерва од 20.45...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Канал 5 | на 1.2017

Ќе учествуваат вкупно 24 земји поделени по шест во четири групи. По петти пат на Мундијалите ќе настапи и македонската репрезентација. Македонија е во Б-групата заедно со Шпанија, Исланд, Словенија, Ангола...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Лидер | на 1.2017

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Локално | на 1.2017

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

+Инфо | на 1.2017

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

A1on | на 1.2017

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Нетпрес | на 1.2017

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Курир | на 1.2017

Ќе учествуваат вкупно 24 земји поделени по шест во четири групи. По петти пат на Мундијалите ќе настапи и македонската репрезентација. Македонија е во Б-групата заедно со Шпанија, Исланд, Словенија, Ангола...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Идивиди | на 1.2017

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Време е светот да се запознае со Новата Македонија

Време е светот да се запознае со "Новата Македонија"

Весник | на 1.2017

На ова првенство селекторот Лино Червар одлучи да поведе дури седум дебитанти,а за прв пат по подолго време ќе ги нема стандардните Борко Ристовски, Ацо Јоноски, Немања Прибак и пензионираниот Наумче Мојсоски...

СП Франција 2017  Триколорите ја бранат титулата од Доха Македонија поставува темели за иднина

СП Франција 2017: „Триколорите“ ја бранат титулата од Доха, Македонија поставува темели за иднина

Гол | на 1.2017

Репрезентацијата на Франција ќе се надева на повторување на историјата од пред две години, кога стигнаа до титулата светски прваци во Доха. Во финалниот натпревар „триколорите“ го победија Катар со 25-22...

Денеска почнува СП во ракомет

Денеска почнува СП во ракомет

Слободна Македонија | на 1.2017

Светското ракометно првенство стартува денеска во Франција и ќе трае до 29 јануари, а титулата ќе ја брани домашната репрезентација која ќе го отвори шампионатот со дуелот против Бразил, вечерва од 20.45...

Време е светот да се запознае со Новата Македонија

Време е светот да се запознае со "Новата Македонија"

Вечер | на 1.2017

На ова првенство селекторот Лино Червар одлучи да поведе дури седум дебитанти,а за прв пат по подолго време ќе ги нема стандардните Борко Ристовски, Ацо Јоноски, Немања Прибак и пензионираниот Наумче Мојсоски...

Почнува Светското првенство во Франција Ќе и донесат ли ракометарите радост на Македонија

Почнува Светското првенство во Франција: Ќе и донесат ли ракометарите радост на Македонија

еМАГАЗИН | на 1.2017

Денеска во Франција почнува Светското првенство во ракомет 2017 година, на кое улествува и репрезентацијата на Македонија. Нашиот тим се најде во Групата Ц заедно со селекциите на Шпанија, Словенија, Исланд,...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Утрински | на 1.2017

Се очекува избраниците на Лино Червар попладнево да имаат и полесен тренинг во салата каде ќе настапуваат на Мундијалот Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите...

Шпанија фаворит Македонија ќе бие битка за втората фаза

Шпанија фаворит, Македонија ќе бие битка за втората фаза

Дневник | на 1.2017

Пред утрешниот старт на натпреварите во групата Б на Светското првенство во ракомет за мажи во Франција (Мец) експертите оценуваат дека таа е можеби на хартија најизедначена по квалитет. ШПАНИЈА, актуелен...

Македонија пристигна во Мец со 19 ракометари

Македонија пристигна во Мец со 19 ракометари

Спорт365 | на 1.2017

Од списокот отпаднаа десниот бек на Металург, Мартин Велковски и плејмејкерот на Тинекс Пролет, Ласко Андоновски. Селекторот на македонската сениорска репрезентација Лино Червар одлучи во Мец да патува...

Червар Без бело знаме на СП ќе се бориме на секој меч

Червар: Без бело знаме на СП, ќе се бориме на секој меч!

Спорт365 | на 1.2017

Репрезентацијата на Македонија наскоро ќе го започне настапот на Светското првенство во Франција… Според селекторот Лино Червар подготовките биле тешки, во Маврово и Скопје, но играчите тренирале со една...

Голема загуба Тунис остана без играчот кој ги отпиша нашите ракометари во Гдањск

Голема загуба: Тунис остана без играчот кој ги отпиша нашите ракометари во Гдањск!

Точка | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација ќе ги започне своите настапи на Светското првенство во Франција со дуел против стариот должник Тунис, селекција која сите добро се сеќаваме дека ни го уништи животниот...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Денешен | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите во рамките на Б групата на Светското првенство што се одржува во Франција од утре до 29 јануари. Македонската експедиција...

ЛИНО ЧЕРВАР Со добра игра да ги задржиме гледачите пред телевизорите

ЛИНО ЧЕРВАР: Со добра игра да ги задржиме гледачите пред телевизорите

Телеграф | на 1.2017

Репрезентацијата на Македонија е веќе во Франција и се адаптира на условите во кои ќе се играат натпреварите на Мундијалот. Селекторот Лино Червар има на располагање 19 ракометари, но ќе мора да се реши...

Македонија се аклиматизира на Мец

Македонија се аклиматизира на Мец

Македонски Спорт | на 1.2017

Ракометарите го одработуваат првиот тренинг на француско тло Откако попладнево се сместија во хотелот, кој во следниве десетина дена ќе им биде дом на ракометните репрезентативци, полека почнува и аклиматизацијата...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

24 вести | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација попладнево пристигна во Мец, градот каде што во следните десетина дена ќе ги играат натпреварите од „групата Б“ на светското првенство во Франција. „Црвено-жолтите“...

Ракометарите пристигнаа во Мец

Ракометарите пристигнаа во Мец

ТВ Нова | на 1.2017

Македонските ракометари попладнево пристигнаа во Мец, градот каде што во следните десет дена ќе ги играат натпреварите од групата Б на Светското Првенство во Франција. „Црвено-жолтите“ патуваа од Софија...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Идивиди | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите во рамките на Б групата на Светското првенство што се одржува во Франција од утре до 29 јануари. Македонската експедиција...

Македонија е меѓу првите селекции кои слетаа во Франција

Македонија е меѓу првите селекции кои „слетаа“ во Франција

Гол | на 1.2017

Ракометната репрезентација на Македонија се наоѓа меѓу првите селекции кои пристигнаа во Франција каде ќе се игра Светското ракометно првенство. Жолто-црвените се третата ракометна селекција која пристигна...

Македонските ракометари пристигнаа во Мец

Македонските ракометари пристигнаа во Мец

МКД | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација денеска пристигна во Мец каде од четврток ќе го почне настапот на Светското првенство во Франција. Избраниците на Лино Червар од денеска се во Франција, во Мец каде...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Утрински | на 1.2017

Се очекува избраниците на Лино Червар попладнево да имаат и полесен тренинг во салата каде ќе настапуваат на Мундијалот Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите...

Одработен првиот тренинг во Мец

Одработен првиот тренинг во Мец

Sportmedia | на 1.2017

По пристигнувањето во француската база, македонските ракометари го одработија првиот тренинг пред стартот на Светското првенство По брзата аклиматизација, Македонија ќе има уште еден тренинг пред почетокот...

Македонската ракометна репрезентација пристигна, првиот тренинг ќе се одржи попладне

Супер спорт | на 1.2017

Ракометната репрезентација на Македонија пристигна во францускиот град Мец каде ќе ги одигра натпреварите од СП кое стартува за два дена. Ракометарите патуваа повеќе од 12 часа, а ќе престојуваат во хотелот...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Канал 5 | на 1.2017

Македонската експедиција вчеравечер со автобус тргна кон Софија, а од главниот бугарски град со авион преку Виена и Луксембург пристигнаа во Мец. Се очекува избраниците на Лино Червар попладнево да имаат...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Курир | на 1.2017

Македонската експедиција вчеравечер со автобус тргна кон Софија, а од главниот бугарски град со авион преку Виена и Луксембург пристигна во Мец. Се очекува избраниците на Лино Червар попладнево да имаат...

Ракометарите пристигнаа во Мец

Ракометарите пристигнаа во Мец

Екипа | на 1.2017

Македонските ракометари попладнево пристигнаа во Мец, градот каде што во следните десет дена ќе ги играат натпреварите од групата Б на Светското Првенство во Франција. „Црвено-жолтите“ патуваа од Софија...

По повеќе од 12 саати пат македонските ракометари пристигнаа во Мец

По повеќе од 12 саати пат, македонските ракометари пристигнаа во Мец

Весник | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство (СП) кое почнува за два дена. Црвено-жолтите по повеќе од 12-часовен пат пристигнаа во францускиот...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

A1on | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите во рамките на Б групата на Светското првенство што се одржува во Франција од утре до 29 јануари. Македонската експедиција...

Ракометарите го одработија првиот тренинг во Мец

Ракометарите го одработија првиот тренинг во Мец

Слободна Македонија | на 1.2017

Машката ракометната селекција на Македонија откако пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство кое почнува за два дена, во овие моменти го одржува првиот тренинг. Со оглед на долгиот...

Oдработен првиот тренинг ракометарите се адаптираат во Мец

Oдработен првиот тренинг, ракометарите се адаптираат во Мец

Гол | на 1.2017

Ракометната селекција на Македонија откако пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство (СП) кое почнува за два дена, во овие моменти го одржува првиот тренинг. Со оглед на долгиот...

Франција 2017 Ракометарите на Македонија пристигнаа во Мец

Франција 2017: Ракометарите на Македонија пристигнаа во Мец

Сител | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде од четврток ќе ги игра натпреварите од Б групата на Светското првенство што се одржува во Франција. По напорниот пат од Софија, преку Виена и...

Голема загуба Тунис остана без играчот кој ги отпиша нашите ракометари во Гдањск

Голема загуба: Тунис остана без играчот кој ги отпиша нашите ракометари во Гдањск!

Дерби | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација ќе ги започне своите настапи на Светското првенство во Франција со дуел против стариот должник Тунис, селекција која сите добро се сеќаваме дека ни го уништи животниот...

Франција 2017 Ракометарите пристигнаа во Мец

Франција 2017: Ракометарите пристигнаа во Мец

Сител | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде од четврток ќе ги игра натпреварите од Б групата на Светското првенство што се одржува во Франција. По напорниот пат од Софија, преку Виена и...

По повеќе од 12 саати пат македонските ракометари пристигнаа во Мец

По повеќе од 12 саати пат, македонските ракометари пристигнаа во Мец

Република | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство (СП) кое почнува за два дена. Црвено-жолтите по повеќе од 12-часовен пат пристигнаа во францускиот...

Во добра атмосфера и со голем ентузијазам ракометарите патуваат во Франција

Sky | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација, вечерва ќе отпатува за Франција, каде на 11.јануари ќе започне Светското првенство. Македонија својот прв меч ќе го одигра ден подоцна против Тунис. Селекторот Лино...

Ракометарите пристигнаа во Мец

Ракометарите пристигнаа во Мец

Слободна Македонија | на 1.2017

Македонските ракометари попладнево пристигнаа во Мец, градот каде што во следните десет дена ќе ги играат натпреварите од групата Б на Светското Првенство во Франција. „Црвено-жолтите“ патуваа од Софија...

Се очекува пристигнувањето на ракометарите во Мец

Се очекува пристигнувањето на ракометарите во Мец

24 вести | на 1.2017

Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија денеска напладне треба да пристигне во Мец, каде за два дена ги стартува настапите на светското првенство во Франција кое стартува утре. Мундијалот...

Верував во себе и стигнав до репрезентацијата

Верував во себе и стигнав до репрезентацијата

Весник | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација на 12 јануари по петти пат ќе игра на СП, а во репрезентацијата што отпатува за Франција има и двајца ракометари на македонскиот ракометен шампион вардар Вардар. За...

Поповски Подготвен сум и мислам дека можам да ги исполнам задачите на Червар

Поповски: Подготвен сум и мислам дека можам да ги исполнам задачите на Червар

Гол | на 1.2017

Нашта најдобра ракометна селекција по петти пат обезбеди настап на едно Светско првенство, а избраниците на Лино Червар ќе се натпреваруваат во групата Б заедно со Тунис, Ангола, Шпанија, Словенија и Исланд....

Ракометарите пристигнаа во Мец првиот тренинг од 16 30 часот

Ракометарите пристигнаа во Мец, првиот тренинг од 16.30 часот

Гол | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство (СП) кое почнува за два дена. Црвено-жолтите по повеќе од 12-часовен пат пристигнаа во францускиот...

Почнува ракометната треска  МТВ ќе ги пренесува овие натпревари

Почнува ракометната треска – МТВ ќе ги пренесува овие натпревари…

Нетпрес | на 1.2017

Утре започнува Светското првенство во Франција, а МРТ1 ќе се погрижи да имаме шанса да го проследиме мундијалот со што повеќе натпревари. Отварањето е утре од 20:15 часот, за веднаш потоа биде пренесуван...

Почнува СП во ракомет МТВ ќе ги пренесува овие натпревари

Почнува СП во ракомет: МТВ ќе ги пренесува овие натпревари

Лидер | на 1.2017

Утре започнува Светското првенство во Франција, а МРТ1 ќе се погрижи да имаме шанса да го проследиме мундијалот со што повеќе натпревари. Отварањето е утре од 20:15 часот, за веднаш потоа биде пренесуван...

Почнува ракометната треска МТВ ќе ги пренесува сите овие натпревари

Почнува ракометната треска- МТВ ќе ги пренесува сите овие натпревари

Курир | на 1.2017

Отварањето е утре од 20:15 часот, за веднаш потоа биде пренесуван првиот натпревар помеѓу репрезентациите на Франција и Бразил. Распоред на преноси на МРТ1: Среда, 11.01.2017 ФРАНЦИЈА-БРАЗИЛ (20:45 часот)...

Почнува ракометната треска МТВ ќе ги пренесува сите овие натпревари

Почнува ракометната треска- МТВ ќе ги пренесува сите овие натпревари

Вистина | на 1.2017

Утре започнува Светското првенство во Франција, а МРТ1 ќе се погрижи да имаме шанса да го проследиме мундијалот со што повеќе натпревари. Отварањето е утре од 20:15 часот, за веднаш потоа биде пренесуван...

Верував во себе и стигнав до репрезентацијата

Верував во себе и стигнав до репрезентацијата

Вечер | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација на 12 јануари по петти пат ќе игра на СП, а во репрезентацијата што отпатува за Франција има и двајца ракометари на македонскиот ракометен шампион вардар Вардар. За...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Exclusive | на 1.2017

Од 11. јануари (среда) започнува Светското ракометно првенство кое се одржува во Франција, Македонија својот прв натпревар го игра ден подоцна. Македонските ракометари денеска тргнуваат за Мец каде ќе...

СЕЛЕКЦИЈАТА Е ПОДГОТВЕНА ЗА СП ВО ФРАНЦИЈА

СЕЛЕКЦИЈАТА Е ПОДГОТВЕНА ЗА СП ВО ФРАНЦИЈА

Телма | на 1.2017

Машкиот ракометен тим ги заврши  подготовките за настапот  на СП во Франција.Тренинзите се одвиваа во два дела,во Маврово и Скопје зачинети  со три контролни средби против Босна и Хернцеговива. Најважно...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Распоредот на Македонија на СП во Франција

МКД | на 1.2017

Од 11. јануари (среда) започнува Светското ракометно првенство кое се одржува во Франција, Македонија својот прв натпревар го игра ден подоцна. Македонските ракометари денеска тргнуваат за Мец каде ќе...

Червар Не ветувам ништо но нема одиме на СП со бело знаме

Червар: Не ветувам ништо, но нема одиме на СП со бело знаме!

Спортски | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација, вечерва ќе отпатува за Франција, каде на 11-ти јануари ќе започне Светското првенство. Селекторот Лино Червар во Франција носи 19 ракометари, од списокот последни...

Македонска ракометна репрезентација Во добра атмосфера и со голем ентузијазам за Франција

Македонска ракометна репрезентација: Во добра атмосфера и со голем ентузијазам за Франција

Кајгана | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација, вечерва ќе отпатува за Франција, каде на 11. јануари ќе започне Светското првенство. Македонија својот прв меч ќе го одигра ден подоцна против Тунис. Селекторот Лино...

Ракометарите подготвени патуваат за Мец

Ракометарите подготвени патуваат за Мец

Сител | на 1.2017

Ракометната репрезентација на Македонија ги одработе подговките за Светското првенство што во среда (прв натпревар Франција - Бразил) ќе почне во Франција. Националниот тим пред заминувањето се појави...

Лазаров Подготвени сме како никогаш во Франција одиме со јасна желба

Лазаров: Подготвени сме како никогаш, во Франција одиме со јасна желба!

Точка | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација со три победи во контролните средби со Босна и Херцеговина ќе отпатува на светското првенство во Франција, но ако нешто е јасно во мислите на сите наши ракометари,...

ПРЕД ПАТОТ ЗА ФРАНЦИЈА Червар и момците ветија борба до последните сили

ПРЕД ПАТОТ ЗА ФРАНЦИЈА: Червар и момците ветија борба до последните сили

Телеграф | на 1.2017

Машката ракометна репрезентација на Македонија вечерва во 23 часот заминува за Софија од каде што утре наутро ќе патува за Луксембург. Оттаму следува пат до Мец каде што од 12 до 19 јануари ќе бидат одиграни...

Червар го потврди списокот од 19 ракометари за СП во Франција

Червар го потврди списокот од 19 ракометари за СП во Франција

Спорт Клуб | на 1.2017

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија која патува на СП во Франција деновиве, ќе патува со потврден список на играчи, во кој партиципираат 19 ракометари. Се шпекулираше, се тактизираше...

Македонија подготвена патува на СП во Франција да се даде сé од себе на секој натпревар

Македонија подготвена патува на СП во Франција, да се даде сé од себе на секој натпревар

МКД | на 1.2017

Македонските ракометари во позитивна атмосфера и со голема желба за надигрување заминуваат на Светското првенство во Франција, пред нив е нов голем предизвик кој будно ќе биде следен од македонската јавност....

Вечерва се патува за Франција Македонската ракометна репрезентација ја започна својата мундијалска авантура

Вечерва се патува за Франција: Македонската ракометна репрезентација ја започна својата мундијалска авантура

Вистина | на 1.2017

Македонската ракометна репрезетнација вечерва со автобус од Скопје до Софија ќе ја започне својата Мундијалска авантура. Како што е познато, крајната наша дестинација е Мец, каде што се очекува да пристигнеме...

Вечерва се патува за Франција Македонската ракометна репрезентација ја започна својата мундијалска авантура

Вечерва се патува за Франција: Македонската ракометна репрезентација ја започна својата мундијалска авантура

Курир | на 1.2017

Како што е познато, крајната наша дестинација е Мец, каде што се очекува да пристигнеме утре околу пладне. Во вечерните часови ќе го одработиме првиот тренинг и ќе можеме да се запознаеме со салата. Селекторот...

Лазаров Знаеме дека Македонија е желна за ракомет

Лазаров: Знаеме дека Македонија е желна за ракомет

Македонски Спорт | на 1.2017

Капитенот, Кире Лазаров најави дека репрезентацијата е подготвена да се надигрува на Мундијалот во Франција. „Подолго време се подтотвувавме за овој настан. Одработивме квалитетни подготовки во Маврово...

Червар го потврди списокот со 19 ракометари на СП во Франција

Червар го потврди списокот, со 19 ракометари на СП во Франција

МКД | на 1.2017

На денешната прес конференција Лино Червар објави дена на Светското првенство во Франција ќе замине со 19 ракометари. Од последниот список на Лино Червар отпаднаа двајца ракометари, како што и се најавуваше,...

Лазаров Подготвени сме како никогаш во Франција одиме со јасна желба

Лазаров: Подготвени сме како никогаш, во Франција одиме со јасна желба!

Дерби | на 1.2017

Македонската ракометна репрезентација со три победи во контролните средби со Босна и Херцеговина ќе отпатува на светското првенство во Франција, но ако нешто е јасно во мислите на сите наши ракометари,...

Червар Присуството на голем број новинари е најдобар доказ за огромниот интерес за нашиот настап во Франција

Червар: Присуството на голем број новинари е најдобар доказ за огромниот интерес за нашиот настап во Франција

Се за спорт | на 1.2017

Ракометната репрезентација на Македонија ја одржа последната прес-конференција пред заминувањето на СП во Франција. Селекторот Лино Червар потенцира дека оваа генерација поседува квалитет, иако има одредени...

Лазаров Македонија е желна за спорт ние ќе сториме се за да донесеме радост

Лазаров: Македонија е желна за спорт, ние ќе сториме се за да донесеме радост

Екипа | на 1.2017

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров, е задоволен од подготовките за светското првенство во Франција. Тој сме дека ракометарите се одлично подготвени на физички и на психолошки план,...

Миркуловски Да ја играме нашата игра без притисок

Миркуловски: Да ја играме нашата игра без притисок

Екипа | на 1.2017

Кога на репрезентацијата и треба помош, тогаш нема откажување. Го докажа тоа уште еднаш големиот борец Филип Миркуловски, кој реши да ја одложи одлуката за повлекување и да и помогне на репрезентацијата...

Червар Добро е што ривалите гледаат на нас како на аутсајдери

Червар: Добро е што ривалите гледаат на нас како на аутсајдери

Екипа | на 1.2017

Селекторот Лино Червар уште еднаш посочи дека македонскиот национален тим почнува нов олимписки циклус, истакнувајќи дека ова е само почеток на еден нов четиригодишен проект. Хрватот е задоволен што нашите...

Червар Никогаш Македонија не патувала со бело знаме нема ни сега

Червар: Никогаш Македонија не патувала со бело знаме, нема ни сега

Република | на 1.2017

Ракометната репрезентација на Македонија ја одржа последната прес-конференција пред заминувањето на СП во Франција. Селекторот Лино Червар потенцира дека оваа генерација поседува квалитет, иако има одредени...

Лазаров Македонскиот народ сака ракомет ќе се обидеме да го израдуваме

Лазаров: Македонскиот народ сака ракомет, ќе се обидеме да го израдуваме

Република | на 1.2017

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров, е задоволен од подготовките за светското првенство во Франција. Тој сме дека ракометарите се одлично подготвени на физички и на психолошки план,...

Миркуловски Желбата е иста да ја минеме прво групата

Миркуловски: Желбата е иста, да ја минеме прво групата

Република | на 1.2017

Свој збор пред заминувањето на СП во Франција даде и повратникот во националниот состав, Филип Миркуловски. Популарниот „жути“ вели дека треба Македонија да ја игра својата игра на СП, без притисок, особено...

Лазаров Македонија е желна за успех ќе се обидеме да го исполниме тоа

Лазаров: Македонија е желна за успех, ќе се обидеме да го исполниме тоа!

Гол | на 1.2017

Кире Лазаров, капитенот на машката ракометна репрезентација пред заминувањето на Светското првенство (СП) кое се игра во Франција е полн со оптимизам. На последната прес-конференција пред Мец, капитенот...

Червар Ако по СП чуеме дека луѓето не ги гаселе телевизорите додека нè гледаат  среќни ќе сме

Червар: Ако по СП чуеме дека луѓето не ги гаселе телевизорите додека нè гледаат - среќни ќе сме!

Гол | на 1.2017

Ракометната репрезентација на Македонија ја одржа последната прес-конференција пред заминувањето на СП во Франција. Селекторот Лино Червар потенцира дека оваа генерација поседува квалитет, иако има одредени...

Миркуловски Целта останува иста како и на секое ЕП и СП да ја минеме групата

Миркуловски: Целта останува иста како и на секое ЕП и СП, да ја минеме групата!

Гол | на 1.2017

Свој збор пред заминувањето на СП во Франција даде и повратникот во националниот состав, Филип Миркуловски. Популарниот „жути“ вели дека треба Македонија да ја игра својата игра на СП, без притисок, особено...

Списокот за СП потврден Во Франција одиме со 19 ракометари

Списокот за СП потврден: Во Франција одиме со 19 ракометари!

Гол | на 1.2017

Селекторот Лино Червар на последната прес-конференција потврди дека Македонија на Светското првенство кое ќе се игра во Франција ќе патува со 19 ракометари. Иако се очекуваше да има нов „рез“, сепак, тој...

Македонија е подготвена за мундијалскиот предизвик

Македонија е подготвена за мундијалскиот предизвик

Sportmedia | на 1.2017

„Задоволен сум од подготовките, играчите дадоа максимум и нема што да се забележи. Во Франција треба да го оставиме срцето на терен и да играме на секој натпревар со голем ентузијазам" изјави селекторот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност