Порази на Кливленд и Хјустон трипл дабл на Вестбрук

Порази на Кливленд и Хјустон, трипл дабл на Вестбрук

Кајгана | на 1.2017

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ. Актуелниот првак Кливленд го забележа вториот пораз...

НБА Драма во Филаделфија Кливленд во мала криза

НБА: Драма во Филаделфија, Кливленд во мала криза!

Спорт365 | на 1.2017

Шест натпревари во НБА лигата беа одиграни доцна синоќа… Највозбудливо беше на дуелот помеѓу Филаделфија и Њујорк каде што домаќините со звукот на сирената дојдоа до победата. Гостите водеа во текот на...

НБА Прекината серијата од 9 победи на Хјустон

НБА: Прекината серијата од 9 победи на Хјустон

Сител | на 1.2017

Минесота успеа да го победи Хјустон 103:95 во синоќешната пресметка во НБА лигата. Хјустон го запиша првиот пораз по серијата од девет победи. Ендрју Вигинс со 28, односно Карл-Ентони Таунс со 23 поени...

НБА Нов пораз на Кливленд

НБА: Нов пораз на Кливленд

Сител | на 1.2017

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ. Актуелниот првак Кливленд го забележа вториот пораз...

НБА Нов пораз на Кливленд падна и Хјустон

НБА: Нов пораз на Кливленд, падна и Хјустон

Сител | на 1.2017

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ. Актуелниот првак Кливленд го забележа вториот пораз...

Тежок пораз за шампионот  Големи возбудувања во Филаделфија

Тежок пораз за шампионот – Големи возбудувања во Филаделфија

Супер спорт | на 1.2017

6 натпревари во НБА лигата беа одиграни минатата вечер, а највозбудлив натпревар беше помеѓу Филаделфија и Њујорк, каде што домаќинот дојде од победата со звукот на сирената. Њујорк беше подобар во целиот...

Нов пораз на Кливленд и трипл дабл на Вестбрук

Нов пораз на Кливленд, и трипл-дабл на Вестбрук!

Спортски | на 1.2017

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ. Не е ниту половина од сезоната, а Расел Вестбрук...

Нов пораз на Кливленд и трипл дабл на Вестбрук

Нов пораз на Кливленд, и трипл-дабл на Вестбрук!

Таратур | на 1.2017

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ. Не е ниту половина од сезоната, а Расел Вестбрук...

Порази на Кливленд и Хјустон трипл дабл на Вестбрук

Порази на Кливленд и Хјустон, трипл дабл на Вестбрук

Точка | на 1.2017

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ. Актуелниот првак Кливленд го забележа вториот пораз...

Порази на Кливленд и Хјустон трипл дабл на Вестбрук

Порази на Кливленд и Хјустон, трипл дабл на Вестбрук

Денар | на 1.2017

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ. Актуелниот првак Кливленд го забележа вториот пораз...

Порази на Кливленд и Хјустон трипл дабл на Вестбрук

Порази на Кливленд и Хјустон, трипл дабл на Вестбрук

Макфакс | на 1.2017

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ. Актуелниот првак Кливленд го забележа вториот пораз...

Ноќ на домаќините во НБА лигата

Ноќ на домаќините во НБА лигата

Алфа | на 1.2017

Во ноќта на домаќините во НБА лигата се одиграа пет натпревари на кои победи забележаа составите кои настапуваа на домашен терен. Кливленд го забележа вториот пораз во низа откако на гостувањето кај Портланд...

Вестбрук го постигна својот 18  трипл дабл и го изедначи учинокот од минатата сезона

Вестбрук го постигна својот 18. „трипл-дабл“ и го изедначи учинокот од минатата сезона

МКД | на 1.2017

Расел Вестбрук запиша нов трипл-дабл и ја предводеше Оклахома до победа над Мемфис од 103:96. Не е ниту половина од сезоната, а Расел Вестбрук го постигна 18. трипл-дабл оваа сезона и се изедначи со својот...

Ајзеа Томас го уништи Вашингтон шампионот повторно се посрамоти

Ајзеа Томас го уништи Вашингтон, шампионот повторно се посрамоти

Екипа | на 1.2017

Бостон селтикс синоќа ги нагости кошаркарите на Вашингтон и ги испрати дома откако претходно максимално им го наполни обрачот. Ајзеа Томас одново блесна во зелено белиот дрес и уфрли 38 поени, што е втор...

Тежок пораз на Кливленд нов блесок на Ајзеа Томас

Тежок пораз на Кливленд, нов блесок на Ајзеа Томас

Гол | на 1.2017

Актуелниот шампион во НБА лигата Кливленд Кавалирс неочекувано лесно и убедливо загуби во Портланд со 102-86. Најдобриот нивни кошаркар Леброн Џејмс беше постигна 20 поени, Кевин Лав уфрли 17, а Кајри...

Вестбрук стигна до 18 трипл дабл нов пад на шампионот

Вестбрук стигна до 18. трипл дабл, нов пад на шампионот

Sportmedia | на 1.2017

Расел Вестбрук ја предводеше Оклахома до победата над Мемфис (103:95). Нов пораз за Кливленд, овој пат на гостувањето кај Портланд 102:86. Оклахома го совлада Мемфис со 103:95 во одлично издание на Расел...

Харден со петти трипл дабл на последните седум меча

Харден со петти трипл-дабл на последните седум меча

Дневник | на 1.2017

Џејмс Харден со нов трипл-дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот (121-114) во кошаркарската НБА-лига. Популарниот Брада го забележа својот 11-ти трипл-дабл сезонава, петти на последните седум...

Јута Џез кој го победи Кливленд Кавалиерс со 100 92

Јута Џез кој го победи Кливленд Кавалиерс со 100-92

Алсат-М | на 1.2017

Во одиграните натпревари во НБА Лигата, најголемото изненадување го приреди Јута Џез кој го победи Кливленд Кавалиерс со 100-92. На шампионите не им помогнаа ниту 29-те коша на Леброн Џејмс додека кај...

НБА Нова победа за Хјустон порази за шампионот Кливленд и Сан Антонио

НБА: Нова победа за Хјустон, порази за шампионот Кливленд и Сан Антонио

24 вести | на 1.2017

Актуелниот шампион Кливленд беше непријатно изненаден на гостувањето кај Јута и загуби со 92-100. По изедначените 29-29 по првата четвтина, домаќинот успеа да се одлепи на +15 поени разлика на полувреме....

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

Утрински | на 1.2017

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар постигнувајќи го 11. трипл-дабл оваа сезона со 40 поени, 15 скока и 10 асистенции, доволни Хјустон да го забележи деветтиот триумф по ред. Резултати на натпреварите...

Хјустон и натаму победува порази за Кливленд и Сан Антонио

Хјустон и натаму победува, порази за Кливленд и Сан Антонио

Алфа | на 1.2017

Нов трипл дабл на Џејмс Харден за продолжување на победничката серија на Хјустон во НБА лигата. Рокетс го победија Шарлот со 121:114, што за нив е девети триумф во низа. Харден мечот го заврши со 40 поени,...

НБА 40 поени на Харден за победа на Хјустон

НБА: 40 поени на Харден за победа на Хјустон

Сител | на 1.2017

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи...

Трипл дабл на Харден, порази за Кливленд и СА

Sky | на 1.2017

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи...

 Брадата повторно растури шампионот загуби од Јута

„Брадата“ повторно растури, шампионот загуби од Јута

Дерби | на 1.2017

Хјустон игра навистина атрактивно уште од стартот на сезоната, но во последно време „ракетите“ фатија и еден континуитет кој сега ги однесе и до деветтата последователна победа во низа. Тимот од Тексас...

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

A1on | на 1.2017

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар постигнувајќи го 11. трипл-дабл оваа сезона со 40 поени, 15 скока и 10 асистенции, доволни Хјустон да го забележи деветтиот триумф по ред. Резултати на натпреварите...

Харден продолжува со феноменалните партии неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

Харден продолжува со феноменалните партии, неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

Весник | на 1.2017

Од деветте синоќешни мечеви во НБА лигата, во првиот Вашингтон славеше против десеткуваниот Чикаго со 101-99 предводен од Џон Вол со 26 поени и 14 асистенции. Во тимот на Вашингтон значајна улога во триумфот...

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

Локално | на 1.2017

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар постигнувајќи го 11. трипл-дабл оваа сезона со 40 поени, 15 скока и 10 асистенции, доволни Хјустон да го забележи деветтиот триумф по ред. Резултати на натпреварите...

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

+Инфо | на 1.2017

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар постигнувајќи го 11. трипл-дабл оваа сезона со 40 поени, 15 скока и 10 асистенции, доволни Хјустон да го забележи деветтиот триумф по ред. Резултати на натпреварите...

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

Канал 5 | на 1.2017

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска: Вашингтон – Чикаго 101:99, Бруклин – Атланта 97:117, Торонто – Бостон 114:106, Хјустон – Шарлот 121:114, Сан Антонио – Милвоки 107:109, Јута –...

Нов трипл дабл на Харден порази на Кливленд и Сан Антонио

Нов „трипл-дабл“ на Харден, порази на Кливленд и Сан Антонио

МКД | на 1.2017

Џејмс Харден имаше уште една фантастична партија со која го предводеше Хјустон до победа над Шарлот, шампионот Кливленд доживеа пораз на гостувањето кај Јута, а Сан Антонио загуби дома од Милвоки. Џејмс...

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

Курир | на 1.2017

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска: Вашингтон – Чикаго 101:99, Бруклин – Атланта 97:117, Торонто – Бостон 114:106, Хјустон – Шарлот 121:114, Сан Антонио – Милвоки 107:109, Јута –...

Одлично издание на Брадата  порази за С А и Кливленд

Одлично издание на „Брадата“, порази за С.А. и Кливленд

Денар | на 1.2017

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи...

Ништо ново Харден повторно со трипл дабл

Ништо ново, Харден повторно со трипл-дабл!

Спортски | на 1.2017

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. Тој го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата...

Ништо ново Харден повторно со трипл дабл

Ништо ново, Харден повторно со трипл-дабл!

Таратур | на 1.2017

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. Тој го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата...

Трипл дабл на Харден порази за Кливленд и СА

Трипл дабл на Харден, порази за Кливленд и СА

Точка | на 1.2017

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи...

Трипл дабл на Харден порази за Кливленд и СА

Трипл дабл на Харден, порази за Кливленд и СА

Кајгана | на 1.2017

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи...

Шампионот падна против Јута  Нов трипл дабл на Харден

Шампионот падна против Јута – Нов трипл-дабл на Харден

Супер спорт | на 1.2017

Во минатата ноќ беа одиграни 10 натпревари во НБА лигата. Вашингтон на отворањето на програмата го победи Чикаго со 101:99. Нив до победата ги однесе Џон Вол со 26 поени и 14 асистенции, а го следеа Бил...

Трипл дабл на Харден порази за Кливленд и СА

Трипл дабл на Харден, порази за Кливленд и СА

Макфакс | на 1.2017

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи...

НБА Јута подобра од Кливленд нов трипл дабл на Харден

НБА: Јута подобра од Кливленд, нов трипл-дабл на Харден

Спорт365 | на 1.2017

Доцна синоќа во НБА кошаркарската лига беа одиграни вкупно девет натпревари… Кошаркарите на Хјустон ја запишаа деветтата победа по ред откако на домашен терен славеше над Шарлот со 121:114. Вообичание...

Харден продолжува со феноменалните партии неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

Харден продолжува со феноменалните партии, неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

Република | на 1.2017

Од деветте синоќешни мечеви во НБА лигата, во првиот Вашингтон славеше против десеткуваниот Чикаго со 101-99 предводен од Џон Вол со 26 поени и 14 асистенции. Во тимот на Вашингтон значајна улога во триумфот...

Нов трипл дабл на Харден шампионот Кливленд поразен од Јута

Нов „трипл-дабл“ на Харден, шампионот Кливленд поразен од Јута

Екипа | на 1.2017

Од деветте синоќешни мечеви во НБА лигата, во првиот Вашингтон славеше против десеткуваниот Чикаго со 101-99 предводен од Џон Вол со 26 поени и 14 асистенции. Во тимот на Вашингтон значајна улога во триумфот...

 Брадата пак блесна неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

„Брадата“ пак блесна, неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио!

Гол | на 1.2017

Синоќа се одиграа девет натпревари од најсилната кошаркарска лига на светот, НБА, а Јута Џез и Милвоки Бакс ги направија најголемите изненадувања, совладувајќи ги актуелниот шампион, Кливленд и некогашниот...

Јута го згази шампионот Голден стејт го чува врвот

Јута го згази шампионот, Голден стејт го чува врвот

Вечер | на 1.2017

Кливленд загуби на гостувањето кај Јута со 100:92, додека "воините" славеа сигурна победа на домашен терен над Мајами со 107:95 Кошаркарите на Јута славеа голема победа на домашен терен против актуелниот...

Јута ги шокираше Кавси нов трипл дабл на Харден

Јута ги шокираше Кавси, нов трипл-дабл на Харден

Sportmedia | на 1.2017

Кливленд беше поразен на гостувањето кај Јута (100:92) во дебито на Кајл Корвер. Џејмс Харден го забележа 11. трипл-дабл сезонава за нова победа на Хјустон, овој пат над Шарлот. Голден стејт мина лесно,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност