ВО ЖИВО Трамп прва прес конференција Немам договори и заеми во Русија

ВО ЖИВО: Трамп прва прес-конференција; Немам договори и заеми во Русија

Локално | на 1.2017

Немам договори со Русија, немам зделки, немам заеми од Русија. Ова го изјави на првата прес-конференција новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп. Таа се одржи во “Трамп Тауер” во Њујорк и започна...

Прв настап на Трамп по изборот Мислам дека Русија стои зад хакирањето

Прв настап на Трамп по изборот: Мислам дека Русија стои зад хакирањето

+Инфо | на 1.2017

Њујорк, 11 јануари 2017 (МИА) - Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп денеска во Њујорк ја одржа првата прес-конференција по изборот, на која наведе дека „мисли дека Русија стои зад хакирањето“....

Трамп Добрите односи со Русија би биле предност

Трамп: Добрите односи со Русија би биле предност

Р.С. Европа | на 1.2017

Ако Путин го сака Доналд Трамп тоа го сметам за предност, бидејќи имаме лоши односи со Русија“, посочи избраниот американски претседател на неговата прва прес конференција по изборите. Избраниот американски...

ТРАМП НА ПРВАТА КОНФЕРЕНЦИЈА Да Русите не хакираа а ако Путин ме сака тоа е моја предност

ТРАМП НА ПРВАТА КОНФЕРЕНЦИЈА: Да, Русите не хакираа, а ако Путин ме сака, тоа е моја предност!

Sky | на 1.2017

- Мислам дека Русите не хакираа, но не хакираа и други, други земји. Имаме 22 милиони имиња, тука беше и Кина. Многумина не хакираа. Ги собравме најголемите експерти кои тоа ќе го спречат. Ова, помеѓу...

Трамп прашува дали живее во Нацистичка Германија  Германците реагираат

Трамп прашува дали живее во „Нацистичка Германија“, Германците реагираат

ТВ Нова | на 1.2017

Изјавата на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп со која неговата земја ја спореди со нацистичка Германија предизвика масовни коментари и критики на социјалните мрежи во САД и Германија....

Трамп Немам ништо заедничко со Русија

Трамп: Немам ништо заедничко со Русија

Либертас | на 1.2017

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

Локално | на 1.2017

Москва денеска соопшти дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп,...

Трамп прашува дали живее во Нацистичка Германија  Германците реагираат

Трамп прашува дали живее во „Нацистичка Германија“, Германците реагираат

Денешен | на 1.2017

Изјавата на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп со која неговата земја ја спореди со нацистичка Германија предизвика масовни коментари и критики на социјалните мрежи во САД и Германија....

Трамп Немам ништо заедничко со Русија

Трамп: Немам ништо заедничко со Русија

ТВ Нова | на 1.2017

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

Според Трамп Америка е нацистичка Германија

Според Трамп Америка е нацистичка Германија

Пулс 24 | на 1.2017

Доналд Трамп ја спореди САД со нацистичка Германија коментирајќи ги лажните вести за него. Новоизабраниот американски претседател ги обвини американските разузнавачки служби дека не смееле да дозволат...

КГБ оргии Ова се шокантните детали за наводните сексуални перверзии на Трамп со проститутки во Москва

КГБ оргии: Ова се шокантните детали за наводните сексуални перверзии на Трамп со проститутки во Москва

Точка | на 1.2017

Руските власти уште во текот на 2013 година ги искористиле личните опсесии и сексуалните перверзии на Доналд Трамп, сега новиот претседател на САД, за од него да соберат компромитирачки материјал, со кој...

Трамп Немам ништо заедничко со Русија

Трамп: Немам ништо заедничко со Русија

Сител | на 1.2017

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

ТРАМП Немам ништо заедничко со Русија

ТРАМП: Немам ништо заедничко со Русија

Телеграф | на 1.2017

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

Трамп тврди дека Русија не влијаела на него

Трамп тврди дека Русија не влијаела на него

Макфакс | на 1.2017

(© AFP 2017/ Don Emmert) Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп изјави во средата дека Русија не се обидела да влијае врз него, и ги обвини разузнавачките агенции на САД за новинските извештаи...

Трамп Немам ништо заедничко со Русија

Трамп: Немам ништо заедничко со Русија

Алсат-М | на 1.2017

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

Трамп Немам ништо заедничко со Русија

Трамп: Немам ништо заедничко со Русија

+Инфо | на 1.2017

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

Трамп Немам ништо заедничко со Русија

Трамп: Немам ништо заедничко со Русија

Денешен | на 1.2017

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

Москва и Трамп го негираат компромитирачкиот извештај

Москва и Трамп го негираат компромитирачкиот извештај

Нова ТВ | на 1.2017

Русија ги одби обвинувањата дека претседателот Владимир Путин го контролира новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп со компромитирачки материјал . Портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков, вели се...

Документи на Базфид Москва го уценувала Трамп со секс скандали

Документи на Базфид: Москва го уценувала Трамп со секс скандали

Нова ТВ | на 1.2017

Како бомба во американската јавност синоќа одекнаа детали од досега непроверен извештај на еден британски разузнавач доставен во ФБИ, во кој се истакнуваат обвинувања дека Путин го држи во рака Трамп со...

СКАНДАЛ ГИ ТРЕСЕ САД Русите го снимиле Трамп со проститутки и сега го уценуваат

СКАНДАЛ ГИ ТРЕСЕ САД: Русите го снимиле Трамп со проститутки и сега го уценуваат?

Sky | на 1.2017

Наводни компромитирачки информации ќе доминираат на долго одложуваната конференција за медиумите која Доналд Трамп ќе ја одржи во среда навечер. Ова ќе биде првото обраќање до јавноста на новоизбраниот...

Путин го држи Трамп в рака

Путин го држи Трамп в рака

Фокус | на 1.2017

Директорите на американските разузнавачки служби тврдат дека Русија спремила досие со компромитирачки информации за приватниот живот на американскиот претседател Доналд Трамп, пишуваат светските медиуми....

Русите Њет немаме сочно сексуално досие за Трамп

Русите: Њет, немаме сочно сексуално досие за Трамп

МКД | на 1.2017

Најскандалозното тврдење во документот е дека Трамп изнајмил „повеќе проститутки да изведуваат 'златен туш' (мокрење) пред него. За хотелот е познато дека е под контрола на ФСБ (руските разузнавачи) и...

WikiLeaks се сомнева во веродостојноста на извештајот за хакирањето на Трамп

WikiLeaks се сомнева во веродостојноста на извештајот за хакирањето на Трамп

Точка | на 1.2017

Организацијата WikiLeaks е убедена дека не се веродостојни документите на чија основа американските медиуми пишуваат дека руските разузнавачки служби со помош на кибернетички упади собирале компромитирачки...

Трамп Немам ништо заедничко со Русија

Трамп: Немам ништо заедничко со Русија

Слободна Македонија | на 1.2017

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

Трамп Лов на вештерки

Трамп: Лов на вештерки

Вест | на 1.2017

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски податоци за Трамп,...

WikiLeaks се сомнева во веродостојноста на извештајот за хакирањето на Трамп

WikiLeaks се сомнева во веродостојноста на извештајот за хакирањето на Трамп

Макфакс | на 1.2017

(© REUTERS/Tim Chong) Организацијата WikiLeaks е убедена дека не се веродостојни документите на чија основа американските медиуми пишуваат дека руските разузнавачки служби собирале со помош на кибернетички...

WikiLeaks се сомнева во веродостојноста на извештајот за хакирањето на Трамп

WikiLeaks се сомнева во веродостојноста на извештајот за хакирањето на Трамп

Sky | на 1.2017

Организацијата WikiLeaks е убедена дека не се веродостојни документите на чија основа американските медиуми пишуваат дека руските разузнавачки служби со помош на кибернетички упади собирале компромитирачки...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

Лидер | на 1.2017

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски пдоатоци за Трамп,...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

A1on | на 1.2017

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Шефот на FBI тврди дека Русите влегле но не ја хакирале кампањата на Трамп

Шефот на FBI тврди дека Русите влегле но не ја хакирале кампањата на Трамп

Sky | на 1.2017

Руските информатички хакери кои наводно се обидувале да се уфрлат во американските претседателски избори не го хакирале тимот на националната кампања на сега избраниот претседател Доналд Трамп, изјави...

ФБИ Русите влегле во компјутерите на Републикаците но не и на Трамп

ФБИ: Русите влегле во компјутерите на Републикаците, но не и на Трамп

Нова ТВ | на 1.2017

Руските хакери кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави директорот на ФБИ Џејмс Коми. Тој пред Одборот за...

Руските служби го имаат трамп под ланец  Му местеле секс перверзии во Москва

Руските служби го имаат трамп под ланец – Му местеле секс перверзии во Москва

Позитив | на 1.2017

Голем број на светски медиуми пренесуваат дека руската тајна служба ФСБ го држи Доналд Трамп под ланец бидејќи собрале голем број на компромитирачки информации. Се шпекулира дека Трамп во бизнис посетата...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

24 вести | на 1.2017

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

ФБИ Русите имаат експлозивни информации за приватниот живот на Трамп

ФБИ: Русите имаат експлозивни информации за приватниот живот на Трамп

МКД | на 1.2017

Синоќа во американската јавност како бомба одекнаа детали од засега непотврден извештај на британски разузнавач кој го доставил на ФБИ, во кој наводно се тврди дека рускиот претседател Владимир Путин „го...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

Либертас | на 1.2017

Москва денеска соопшти дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп,...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Алсат-М | на 1.2017

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

Дневник | на 1.2017

Москва дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп, изјави Дмитриј...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

ТВ Нова | на 1.2017

Москва денеска соопшти дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп,...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

Лидер | на 1.2017

Москва денеска соопшти дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп,...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

+Инфо | на 1.2017

Москва денеска соопшти дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп,...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Либертас | на 1.2017

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

Сител | на 1.2017

Москва денеска соопшти дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп,...

Дали е Трамп компромитиран од руските служби

Дали е Трамп компромитиран од руските служби?

DW | на 1.2017

Американските тајни служби го информирале Доналд Трамп дека руски оперативци поседуваат компромитирачки лични и финансиски информации за него. Трамп експресно ги отфрли непотврдените вести. Трамп тврди...

Додека Трамп аплаудираше Како Путин го победи Обама во нивната последна меѓусебна рунда

Додека Трамп аплаудираше: Како Путин го победи Обама во нивната последна меѓусебна рунда...

Точка | на 1.2017

Американскиот однос кон Русија за прв пат после долги години е пречекан во позитвна атмосфера во Москва – имено, поддржувачите на Путин тоа го препознаа како знак дека Русија е повторно светска сила. Тоа...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Точка | на 1.2017

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Локално | на 1.2017

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Нетпрес | на 1.2017

Пред разузнавачкиот одбор на Сенатот тој рече дека Русите упаднале во компјутери на кампањата на Трамп на локално и ниво на држави, но не и на национално ниво. Немаме никакви податоци дека кампањата на...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Алфа | на 1.2017

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Руски хакери, кои се обидувале...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Дневник | на 1.2017

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Лидер | на 1.2017

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Шефот на FBI тврди дека Русите влегле но не ја хакирале кампањата на Трамп

Шефот на FBI тврди дека Русите влегле но не ја хакирале кампањата на Трамп

Актуелно24 | на 1.2017

Руските информатички хакери кои наводно се обидувале да се уфрлат во американските претседателски избори не го хакирале тимот на националната кампања на сега избраниот претседател Доналд Трамп, изјави...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ТВ Нова | на 1.2017

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Трамп ама гледам само политички лов на вештерки во САД

Трамп, ама гледам само политички лов на вештерки во САД

Локално | на 1.2017

Доналд Трамп ги демантираше последните пораки од американски медиуми дека началниците на разузнавачките служби на САД го запознале со присуство на компромати за него во Русија. “Лажни вести – тотален политички...

ФБИ Русите не успеале да ја хакираат кампањата на Трамп на национално ниво

ФБИ: Русите не успеале да ја хакираат кампањата на Трамп на национално ниво

+Инфо | на 1.2017

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

Либертас | на 1.2017

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски пдоатоци за Трамп,...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Сител | на 1.2017

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

Утрински | на 1.2017

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски пдоатоци за Трамп,...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

+Инфо | на 1.2017

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски податоци за Трамп,...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

Слободна Македонија | на 1.2017

Москва денеска соопшти дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп,...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

Сител | на 1.2017

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски пдоатоци за Трамп,...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

Локално | на 1.2017

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски пдоатоци за Трамп,...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

ТВ Нова | на 1.2017

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски пдоатоци за Трамп,...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Слободна Македонија | на 1.2017

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Русија има тајни снимки за Трамп со проститутки и недозволени бизнис зделки

Русија има тајни снимки за Трамп со проститутки и недозволени бизнис зделки

Ако | на 1.2017

Директорите на американските разузнавачки служби на Барака Обама и ФДоналд Трамп им презентираа руски разузнавачки материјали , кои се уште не се целосно докажани, а содржат податоци за компромитирање...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

Слободна Македонија | на 1.2017

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски пдоатоци за Трамп,...

Шефот на FBI тврди дека Русите влегле но не ја хакирале кампањата на Трамп

Шефот на FBI тврди дека Русите влегле но не ја хакирале кампањата на Трамп

Макфакс | на 1.2017

(Директорот на ФБИ, Џејмс Коми, © EPA/Michel Renolds) Руските информатички хакери кои наводно се обидувале да се уфрлат во американските претседателски избори не го хакирале тимот на националната кампања...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

Весник | на 1.2017

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери му доставиле...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

Вечер | на 1.2017

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери му доставиле...

Асанж вели дека извештајот на CIA е политизиран и без докази

Асанж вели дека извештајот на CIA е политизиран и без докази

Sky | на 1.2017

Извештајот на Централната разузнавачка агенција (CIA) за наводното руско вмешување во американските претседателски избори е политички мотивирано и не содржи никакви докази, оцени во понеделниот Џулијан...

Асанж вели дека извештајот на CIA е политизиран и без докази

Асанж вели дека извештајот на CIA е политизиран и без докази

Актуелно24 | на 1.2017

Извештајот на Централната разузнавачка агенција (CIA) за наводното руско вмешување во американските претседателски избори е политички мотивирано и не содржи никакви докази, оцени во понеделниот Џулијан...

Трамп ќе владее во време на конфликти

Трамп ќе владее во време на конфликти

DW | на 1.2017

Новата администрација на Доналд Трамп ќе се соочи со свет во кој ќе биде зголемен ризикот од конфликти, забавен развој и зголемен антидемократски притисок, се наведува во извештај на американското разузнување....

Асанж вели дека извештајот на CIA е политизиран и без докази

Асанж вели дека извештајот на CIA е политизиран и без докази

Макфакс | на 1.2017

(© AP Photo/Markus Schreiber, архива) Извештајот на Централната разузнавачка агенција (CIA) за наводното руско вмешување во американските претседателски избори е политички мотивирано и не содржи никакви...

Асанж Нема докази за руски хакерски напади

Асанж: Нема докази за руски хакерски напади

Канал 5 | на 1.2017

- Извештајот не дури ниту измислен, бидејќи во него нема докази. Содржи само шпекулации, рекол основачот на Викиликс кој со години престојува во Амбасадата на Еквадор во Лондон. Асанж напоменал дека во...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

Сител | на 1.2017

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, денеска изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

МКД | на 1.2017

Основачот на Викиликс Џулијан Асанж изјави денес дека извештајот на американските разузнавачки служби за руските хакерски напади се политички мотивирани и дека не се поднесени докази дека руски функционери...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

Локално | на 1.2017

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, денеска изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери...

Скандал Марија Захарова еруптира Руските хакери му го пробиле мозокот на Обама

Скандал! Марија Захарова еруптира: Руските хакери му го пробиле мозокот на Обама!

Локално | на 1.2017

Обвинувањата на САД се аматерски и емоционални, објави Москва Русија се уште не е свесна за вистинитоста на аргументите во извештајот за хакерските напади за време на американските избори. Ова го изјави...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

Утрински | на 1.2017

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, денеска изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

Денешен | на 1.2017

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, денеска изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери...

Асанж Викиликс не доби хакирани мејлови од Русија

Асанж: Викиликс не доби хакирани мејлови од Русија

A1on | на 1.2017

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, денеска изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

+Инфо | на 1.2017

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, денеска изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

ТВ Нова | на 1.2017

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, денеска изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност