Заев  За изградба на патишта 600 милиони евра

Заев: За изградба на патишта 600 милиони евра

Утрински | на 12.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев изјави дека во нивниот изборен „План за живот во Македонија“  планираат да вложат 600 милиони евра за изградба на патишта во првите две години. Испланирани се, како што...

Зоран Заев на средби со струмичани презентираше инфраструктурни проекти

Зоран Заев на средби со струмичани презентираше инфраструктурни проекти

Алфа | на 12.2016

Подобра инфрструктура за поефиксана економија. Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска на терен во родната Струмица. На своите сограѓани им презентираше дел од Програмата за Живот во Македонија. На мапата може...

Заев  600 милиони евра за модерни и безбедни патишта во првите 2 години  поддржете живот

Заев: 600 милиони евра за модерни и безбедни патишта во првите 2 години, поддржете живот!

Локално | на 12.2016

Во Планот за живот во Македонија, испланиравме нови 600 километри автопати, 550 километри магистрални и 1.000 километри локални патишта. Само во првите 2 години ќе вложиме 600 милиони евра за изградба...

Заев: Испланиравме нови 600 километри автопати, 550 километри магистрални и 1.000 километри локални патишта

Либертас | на 12.2016

Во Планот за живот во Македонија испланиравме нови 600 километри автопати, 550 километри магистрални и 1.000 километри локални патишта. Само во првите две години ќе вложиме 600 милиони евра за изградба...

Заев  За изградба на патишта 600 милиони евра

Заев: За изградба на патишта 600 милиони евра

Вест | на 12.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев изјави дека во нивниот изборен „План за живот во Македонија“ планираат да вложат 600 милиони евра за изградба на патишта во првите две години. Испланирани се, како што...

ЌЕ ПОТРОШЕЛ 600 МИЛИОНИ ЕВРА  Заев ветува патишта кои ВМРО ДПМНЕ веќе ги гради

ЌЕ ПОТРОШЕЛ 600 МИЛИОНИ ЕВРА: Заев ветува патишта кои ВМРО-ДПМНЕ веќе ги гради

Телеграф | на 12.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека во нивниот изборен „План за живот во Македонија“  планираат да вложат 600 милиони евра за изградба на патишта во првите две години. Испланирани се, како што...

Воз за Бугарија ќе чекаме до 2024 година

Воз за Бугарија ќе чекаме до 2024 година?

+Инфо | на 12.2016

Празни ветувања, подготвен проект, незавршена ревизија на проектот и се уште незавршен избор на компанија која ќе ја гради, ја следат изградбата на пругата Бељаковце – Крива Паланка која е дел од железничкото...

Заев  За изградба на патишта 600 милиони евра

Заев: За изградба на патишта 600 милиони евра

Сител | на 12.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев изјави дека во нивниот изборен „План за живот во Македонија“  планираат да вложат 600 милиони евра за изградба на патишта во првите две години. Испланирани се, како што...

Заев  600 милиони евра за модерни и безбедни патишта во првите 2 години  поддржете живот

Заев: 600 милиони евра за модерни и безбедни патишта во првите 2 години, поддржете живот!

A1on | на 12.2016

„Во Планот за живот во Македонија, испланиравме нови 600 километри автопати, 550 километри магистрални и 1.000 километри локални патишта. Само во првите 2 години ќе вложиме 600 милиони евра за изградба...

Заев вети дека ќе го скрати долгото чекање на границите

Заев вети дека ќе го скрати долгото чекање на границите

+Инфо | на 12.2016

Во Планот за живот во Македонија испланиравме нови 600 километри автопати, 550 километри магистрални и 1.000 километри локални патишта. Само во првите две години ќе вложиме 600 милиони евра за изградба...

Заев  Ќе вложиме 600 милиони евра за патишта во првите две години

Заев: Ќе вложиме 600 милиони евра за патишта во првите две години

Позитив | на 12.2016

0 SHARES Share Tweet СДСМ ако ја добие добербата да формира влада во првите две години од мандатот планира да вложи 600 милиони евра за изградба на нови патишта и реконструкција. – Во Планот за живот во...

Заев  600 милиони евра за модерни и безбедни патишта

Заев: 600 милиони евра за модерни и безбедни патишта

Reporter.mk | на 12.2016

„Во Планот за живот во Македонија, испланиравме нови 600 километри автопати, 550 километри магистрални и 1.000 километри локални патишта. Само во првите 2 години ќе вложиме 600 милиони евра за изградба...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност