СДСМ ќе го намалува бројот на министри и пратеници

СДСМ ќе го намалува бројот на министри и пратеници

Утрински | на 10.2015

Заменик-претседателката Радмила Шекеринска на дебата „Создаваме одговорна власт“ рече дека владата на СДСМ ќе брои максимум 20 министри Наум Котевски По Неготино и Тетово, социјалдемократите вчера и во...

СДСМ ќе го намалува бројот на пратениците

СДСМ ќе го намалува бројот на пратениците

Актуелно24 | на 10.2015

Бројот на пратеници да се намали на 90 до 100, а министерства не повеќе од 20, од сегашните 26, предлага СДСМ со „Визијата за Македонија“. Јавната администрација да работи втора смена до 20 часот, за добивање...

СДСМ ќе го намалува бројот на пратениците

СДСМ ќе го намалува бројот на пратениците

Актуелно24 | на 10.2015

Бројот на пратеници да се намали на 90 до 100, а министерства не повеќе од 20, од сегашните 26, предлага СДСМ со „Визијата за Македонија“. Јавната администрација да работи втора смена до 20 часот, за добивање...

СДСМ ќе ги намалува бројот на министри и пратеници

СДСМ ќе ги намалува бројот на министри и пратеници

Телма | на 10.2015

Кога ќе дојде на власт СДСМ ќе го намали бројот на министри и пратеници, тоа е дел од нивниот проект „Визија за Македонија“.

Шекеринска Обезбедуваме власт што ќе мора да дава отчет

Шекеринска: Обезбедуваме власт што ќе мора да дава отчет

+Инфо | на 10.2015

Половината од законите воопшто не биле објавени, а за 47 отсто од објавените немало време граѓаните да испраќаат забелешки. Годинава Министерството за образование поднело 21 закон, а дури 18 биле ставени...

Шекеринска Обезбедуваме власт што ќе мора да дава отчет

Шекеринска: Обезбедуваме власт што ќе мора да дава отчет

A1on | на 10.2015

Половината од законите воопшто не биле објавени, а за 47 отсто од објавените немало време граѓаните да испраќаат забелешки. Годинава Министерството за образование поднело 21 закон, а дури 18 биле ставени...

Заев Создаваме одговорна власт

Заев: Создаваме одговорна власт

A1on | на 10.2015

Ќе се воведе работа во втора смена на институциите, за добивање информација од државните институции наместо еден месец ќе се чека 15 дена, седница за пратенички прашања ќе се одржува една неделно, МРТВ...

СДСМ Администрацијата да работи и втора смена оф шор компаниите ќе мораат да го објават сопственикот

СДСМ: Администрацијата да работи и втора смена, оф-шор компаниите ќе мораат да го објават сопственикот

Либертас | на 10.2015

Ќе се воведе работа во втора смена на институциите, за добивање информација од државните институции наместо еден месец ќе се чека 15 дена, седница за пратенички прашања ќе се одржува една неделно, МРТВ...

СДСМ ќе го намалува бројот на пратениците

СДСМ ќе го намалува бројот на пратениците

Точка | на 10.2015

Бројот на пратеници да се намали на 90 до 100, а министерства не повеќе од 20, од сегашните 26, предлага СДСМ со „Визијата за Македонија“. Јавната администрација да работи втора смена до 20 часот,...

 Визија за Македонија  Како да создадеме одговорна власт

„Визија за Македонија“: Како да создадеме одговорна власт

24 вести | на 10.2015

Опозициската СДСМ ја одржа првата трибина на тема „Како да создадеме одговорна власт“. Клучната порака е дека отчетна и одговорна Влада може да има само со транспарентно работење. Преку програмата „Визија...

 ВИДЕО ГАЛЕРИЈА СДСМ Еднакво општество за сите одговорна власт

(ВИДЕО+ ГАЛЕРИЈА) СДСМ: Еднакво општество за сите- одговорна власт

Reporter.mk | на 10.2015

Создаваме одговорна власт е темата на првата централна дебата којашто се реализираше денеска во Скопје, во рамки на проектот Визијата за Македонија.  Еднакво општество за сите, што ќе го обезбеди одговорна...

 ВИДЕО ГАЛЕРИЈА СДСМ Еднакво општество за сите одговорна власт

(ВИДЕО+ ГАЛЕРИЈА) СДСМ: Еднакво општество за сите- одговорна власт

Reporter.mk | на 10.2015

Создаваме одговорна власт е темата на првата централна дебата којашто се реализираше денеска во Скопје, во рамки на проектот Визијата за Македонија.  Еднакво општество за сите, што ќе го обезбеди одговорна...

СДСМ го промовираше првиот столб од проектот  Визијата за Македонија

СДСМ го промовираше првиот столб од проектот ,,Визијата за Македонија‘‘

Сител | на 10.2015

Искрени сме во намерите да прифатиме било каква сугестија од обичните граѓани, преку кои подобри придобивки би имале идните генерации, посочи претседателот на СДСМ Зоран Заев, на централната дебата од...

СДСМ Администрацијата да работи и втора смена а да се намалат министерствата ГАЛЕРИЈА

СДСМ: Администрацијата да работи и втора смена, а да се намалат министерствата (ГАЛЕРИЈА)

+Инфо | на 10.2015

Ќе се воведе работа во втора смена на институциите, за добивање информација од државните институции наместо еден месец ќе се чека 15 дена, седница за пратенички прашања ќе се одржува една неделно, МРТВ...

Визија за Македонија  нов проект на СДСМ

Визија за Македонија – нов проект на СДСМ

МТВ 1 | на 10.2015

Прва дебата во Скопје за промоција на проектот Визија за Македонија оддржа СДСМ, на која раководството го презентираше првиот столб од идејата за создавање на отчетна и транспарентна власт. „Сега е вистинскиот...

Заев  Визија за Македонија ќе се базира на предлозите од граѓаните

Заев: ,,Визија за Македонија“ ќе се базира на предлозите од граѓаните

Канал 5 | на 10.2015

Трета трибина за програмата на СДСМ, визија за Македонија, на која опозициската партија дека таа ќе се базира на предлозите од граѓаните, кои ќе бидат посетувани од нивните тимови. Досега имало трибини...

СДСМ повикува на дебата во Скопски саем во 11 55 на тема Создаваме одговорна власт

СДСМ повикува на дебата во Скопски саем во 11:55 на тема „Создаваме одговорна власт“

Либертас | на 10.2015

СДСМ денеска во 11.55 часот, во објектот на Скопски саем – Скопје ќе одржи централната дебата на тема: „Создаваме одговорна власт“. Темата е дел од првиот столб од проектот Визијата за Македонија и од...

Во 5 до 12 дебата на СДСМ во Скопски саем

Во 5 до 12 дебата на СДСМ во Скопски саем

+Инфо | на 10.2015

Во Скопски саем, со почеток во 11.55 часот СДСМ ќе ја одржи централната дебата од проектот „Визијата за Македонија“. Воведно обраќање ќе има претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по што на темата ќе се...

ПРОГРАМА НА СДСМ Пароли или суштина

ПРОГРАМА НА СДСМ: Пароли или суштина?

Фактор | на 10.2015

СДСМ ја претстави насоката во која ќе се движи во својата економска програма на следнните парламентарни избори. За дел од економистите, тие се само желби за тоа како би сакале земјата да изгледа, за дел...

До кои хоризонти се простира визијата на СДСМ

До кои хоризонти се простира визијата на СДСМ?

Утрински | на 10.2015

Опозицијата почна да пишува нова платформа, потпирајќи се на постулатите на модерната европска социјалдемократија, но и на македонските граѓани - од кои очекува предлог повеќе Александра М.Митевска Во...

Доста беше лигавење време е за сериозни дебати

Доста беше лигавење, време е за сериозни дебати!

+Инфо | на 10.2015

Ептен сме несериозни, трагично завидливи, а понекогаш и злобни. За жал, немам друго објаснување за дел од првичните коментари по промоцијата на програмата на СДСМ под наслов „Визијата за Македонија“. Не...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност