ФК Вардар за прв пат поразен сезонава

ФК Вардар за прв пат поразен сезонава

Спорт Клуб | на 11.2014

Фудбалерите на Вардар денеска го доживејаа првиот пораз во домашното првенство оваа сезона, откако на гостувањето во Тетово, беа поразени од екипата на Ренова со резултат 3:0. ФК Ренова со оваа победа,...

Вардар се посрамоти во Тетово Работнички сигурен против Брегалница

Вардар се посрамоти во Тетово, Работнички сигурен против Брегалница

Фаланга | на 11.2014

Романтичарите се само 3 бода од лидерот Вардар. Лидерот Вардар го претрпе првиот пораз, откако се посрамоти на гостувањето во Тетово против Ренова, губејќи со 3:0.  „Гипсарите“ апсолутно го надиграа Вардар...

Прв пораз на Вардар Работнички се доближи на само три бода

Прв пораз на Вардар, Работнички се доближи на само три бода

Лидер | на 11.2014

Фудбалерите на Ренова му го нанесоа првиот сезонски пораз на Вардар во еден од двата денешни натпревари од 16.коло на Првата лига. Поразот на „црвено-црните“ во Тетово на најдобар можен начин го искористи...

Хет трик на Стојков за осма победа по ред на Работнички

Хет-трик на Стојков за осма победа по ред на Работнички

Република | на 11.2014

Повратникот во репрезентацијата на Македонија и играч на шампионот Работнички Аце Стојков продолжува со супериорните игри. Тој на денешниот натпревар во рамките од 16 коло од првата македонска фудбалска...

Прв пораз на Вардар Работнички се доближи на само три бода

Прв пораз на Вардар, Работнички се доближи на само три бода

Канал 5 | на 11.2014

Фудбалерите на Ренова му го нанесоа првиот сезонски пораз на Вардар во еден од двата денешни натпревари од 16.коло на Првата лига. Поразот на „црвено-црните“ во Тетово на најдобар можен начин го искористи...

Ренова му го нанесе првиот пораз на Вардар продолжи победничката серија на Работнички

Ренова му го нанесе првиот пораз на Вардар, продолжи победничката серија на Работнички

МКД | на 11.2014

Ренова го посрамоти Вардар, не само што му го нанесе првиот пораз, туку славеше убедливо со 3-0, Работнички не прекинува да победува, овој пат беше совладана Брегалница со 4-0. Во 16. коло Вардар го доживеа...

Прв пораз на Вардар Работнички се доближи на само три бода

Прв пораз на Вардар, Работнички се доближи на само три бода

24 вести | на 11.2014

Фудбалерите на Ренова му го нанесоа првиот сезонски пораз на Вардар во еден од двата денешни натпревари од 16.коло на Првата лига. Поразот на „црвено-црните“ во Тетово на најдобар можен начин го искористи...

Вардар понижен во Тетово

Вардар понижен во Тетово

Весник | на 11.2014

Најголемиот фаворит за шампионската титула одигра очајно на гостувањето во Тетово и сосема заслужено со убедливи 3:0 беше торпедиран од фудбалерите на Ренова. Најпосле, грчината на поразот, но после 16....

Вардар понижен во Тетово

Вардар понижен во Тетово

Вечер | на 11.2014

Најголемиот фаворит за шампионската титула одигра очајно на гостувањето во Тетово и сосема заслужено со убедливи 3:0 беше торпедиран од фудбалерите на Ренова. Најпосле, грчината на поразот, но после 16....

Ренова го декласираше Вардар

Ренова го декласираше Вардар

A1on | на 11.2014

Фудбалерите на Вардар го доживеаја првиот пораз во овој шампионат, откако попладнево беа декласирани со 3:0 на гостувањето во Тетово против Ренова. „Гипсарите“ покажаа дека се незгоден противник за „црвено-црните“...

Прв пораз на Вардар Работнички стигна на минус три

Прв пораз на Вардар, Работнички стигна на минус три

Дерби | на 11.2014

Хет-трикот на Ацо Стојков беше доволен за очекуваната победа на шампионот Работнички над Брегалница. „Романтирачите“ славеа со 4:0 и на најдобар можен начин го искористија киксот на Вардар кој загуби на...

Ренова го декласира Вардар Работнички може да му ја земе и есенската титула

Ренова го декласира Вардар, Работнички може да му ја земе и есенската титула

Екипа | на 11.2014

Вардар го доживеа првиот пораз во овој шампионат, откако беше декласиран со 3-0 на гостувањето во Тетово против Ренова. Шампионот Работнички продолжи со победничката серија, на арената „Филип Втори“ ја...

Ренова му го нанесе првиот пораз на ВАРДАР

Ренова му го нанесе првиот пораз на ВАРДАР

Телма | на 11.2014

РЕНОВА УБЕДЛИВА ПРОТИВ ЛИДЕРОТ ВАРДАР 3:0 Ренова му го нанесе првиот пораз на Вардар со убелдиви  3:0 во Тетово, натпревар од 16 коло во ПМФЛ. Шампионот Работнички продолжи со победничката серија, на арената...

Две средби од 16 коло во ПМФЛ

Две средби од 16.коло во ПМФЛ

Канал 5 | на 11.2014

Со натпреварите Работнички – Брегалница и Ренова – Вардар попладнево од 13 часот ќе биде отворено 16.коло од Првата македонска фудбалска лига. Другите три натпревари од овој круг ќе се играат утре. Двојките...

ПМФЛ Ренова го запре Вардар хет трик на Стојков за нов триумф на шампионот

ПМФЛ: Ренова го запре Вардар, хет-трик на Стојков за нов триумф на шампионот

Спорт365 | на 11.2014

Ренова му го нанесе првиот пораз на Вардар сезонава во Првата Лига. Денес се одиграа два натпревари од 16-тото коло во Првата Македонска Фудбалска Лига, каде бранителот на титулата, тимот на Работнички...

Дебакл на Вардар кај Ренова Стојков го однесе Работнички на три бода до врвот

Дебакл на Вардар кај Ренова, Стојков го однесе Работнички на три бода до врвот

Sportmedia | на 11.2014

Вардар го доживеа првиот пораз во првенството дури во 16.коло, а повторно исто како и во Купот кобен беше „Градскиот стадион“ во Тетово. Ренова денеска славеше со 3-0 против лидерот на табелата. „Гипсарите“...

Две средби од 16 коло во ПМФЛ

Две средби од 16.коло во ПМФЛ

A1on | на 11.2014

Со натпреварите Работнички – Брегалница и Ренова – Вардар попладнево од 13 часот ќе биде отворено 16.коло од Првата македонска фудбалска лига. Другите три натпревари од овој круг ќе се играат утре. Двојките...

Вардар и гостува на Ренова

Вардар и гостува на Ренова

Телма | на 11.2014

РАБОТНИЧКИ ЈА ПРЕЧЕКУВА БРЕГАЛНИЦА Со натпреварите Работнички – Брегалница и Ренова – Вардар попладнево од 13 часот ќе биде отворено 16.коло од Првата македонска фудбалска лига. Другите три натпревари...

ПРВА ЛИГА Ренова по израмнување на сметките со лидерот

ПРВА ЛИГА: Ренова по израмнување на сметките со лидерот

Телеграф | на 11.2014

По поразот во Купот, тетовскиот тим пред својата публика ќе се обиде да му се одмазди на досега непоразениот во првенството, Вардар Поразот од меѓусебниот дуел во четврт-финалето во Купот на Македонија,...

Тешко за Брегалница и за Ренова Работнички и Вардар бараат нови тројки

Тешко за Брегалница и за Ренова: Работнички и Вардар бараат нови „тројки“

Екипа | на 11.2014

Вардар сака да ја потврди есенската титула со нов триумф, а Работнички се надева дека во последните две кола ќе успее да ја намали негативата во однос на „црвено-црните“ на врвот на табелата. Вардарци...

Вардар и Работнички гледаат нови бодови

Вардар и Работнички гледаат нови бодови

Sportmedia | на 11.2014

Претпоследното есенско коло почнува денеска со два интересни натпревари во кои играат двата првопласирани тимови Вардар и Работнички против екипи од долниот дел на табелата. Лидерот гостува кај Ренова,...

Васоски Ренова е една од ретките екипи од нашиот шампионат која парира на Вардар

Васоски: Ренова е една од ретките екипи од нашиот шампионат која парира на Вардар

Спорт365 | на 11.2014

Самодоверба, но и претпазливост во „црвено-црниот“ табор во пресрет на дуелот со секогаш  незгодниот противник. Утре со почеток од 13,00 часот, на „Градскиот Стадион“ во Тетово, Ренова на домашен терен...

Емини Време е Вардар да го доживее првиот пораз во првенството

Емини: Време е Вардар да го доживее првиот пораз во првенството

Sportmedia | на 11.2014

Ренова е една од ретките екипи која сезонава не загуби од Вардар во првенството. „Гипсарите“ извлекоа 1-1 во финишот против „црвено-црните“ во нивната прва пресметка, но загубија со 3-1 во вторникот во...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност