Милиони за награди за двајца кинески научници

Милиони за награди за двајца кинески научници

Лидер | на 1.2014

Двајца кинески научници – експертот за нуклеарно оружје Ченг Каиџа и хемичарот Жанг Чунхао добија милиони јуани како дел од државна награда за свои достигнувања. Тоа најголемо научно признание во Кина...

Наградени двајца кинески научници

Наградени двајца кинески научници

Телеграф | на 1.2014

Ченг Каинџа и Жанг Чунхао добија секој по пет милиони јуани (826.000 долари), што е најголем паричен износ на награда доделен досега во Кина Двајца кинески научници експертот за нуклеарно оружје Ченг...

Милиони за награди за двајца кинески научници

Милиони за награди за двајца кинески научници

Сител | на 1.2014

Двајца кинески научници – експертот за нуклеарно оружје Ченг Каиџа и хемичарот Жанг Чунхао добија милиони јуани како дел од државна награда за свои достигнувања. Тоа најголемо научно признание во Кина...

Милиони за награди за двајца кинески научници

Милиони за награди за двајца кинески научници

+Инфо | на 1.2014

Двајца кинески научници – експертот за нуклеарно оружје Ченг Каиџа и хемичарот Жанг Чунхао добија милиони јуани како дел од државна награда за свои достигнувања. Тоа најголемо научно признание во Кина...

Милиони за награди за двајца кинески научници

Милиони за награди за двајца кинески научници

Денешен | на 1.2014

Двајца кинески научници – експертот за нуклеарно оружје Ченг Каиџа и хемичарот Жанг Чунхао добија милиони јуани како дел од државна награда за свои достигнувања. Тоа најголемо научно признание во Кина...

Милиони за награди за двајца кинески научници

Милиони за награди за двајца кинески научници

Бриф | на 1.2014

Двајца кинески научници – експертот за нуклеарно оружје Ченг Каиџа и хемичарот Жанг Чунхао добија милиони јуани како дел од државна награда за свои достигнувања. Тоа најголемо научно признание во Кина...

Милиони за награди за двајца кинески научници

Милиони за награди за двајца кинески научници

A1on | на 1.2014

Двајца кинески научници – експертот за нуклеарно оружје Ченг Каиџа и хемичарот Жанг Чунхао добија милиони јуани како дел од државна награда за свои достигнувања. Тоа најголемо научно признание во Кина...

Кинески научници добија 826 000 долари за нивните научни достигнувања

Кинески научници добија 826.000 долари за нивните научни достигнувања

Прес 24 | на 1.2014

Експертот за нуклеарно оружје Ченг Каиџа и хемичарот Жанг Чунхао добија милиони јуани како дел од државна награда за своите големи достигнувања во областа на научната технологија и иновации. Наградата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност