Ванила чајни колачи

Ванила чајни колачи

Попара | на 12.2013

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 125гр путер * 50гр шеќер во прав * 2 пакетчиња шеќер од ванила * 50гр пудинг од ванила * 125гр брашно (меко) НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Од наведените состојки замесете меко тесто, завиткајте...

Празнични суви колачиња

Празнични суви колачиња

Мои рецепти | на 12.2013

Состојки За тесто 500 гр брашно 150 гр маргарин 200 гр шеќер 3 јајца 1/4 кесичка прашок за пециво 1 ванилин шеќер 1-2 лажички какао За декорирање 50 гр темно чоколадо 50 гр бело чоколадо 30 гр марципан...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност