Фискална во рака  награди без мака  започна државната наградна игра со фискални

„Фискална во рака - награди без мака“ - започна државната наградна игра со фискални

Таратур | на 12.2013

20 фискални сметки од кој било износ се условот со кој граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почна од вчера. - Очекуваме граѓаните да се мотивираат...

Стан или дуќан за 20 фискални сметки

Стан или дуќан за 20 фискални сметки

Утрински | на 12.2013

Првото извлекување на играта „Фискална во рака - награда без мака“ е закажано за 30 декември, во живо на МТВ Сања Наумовска Најмалку 20 фискални сметки, спакувани во бел плик и испратени на адресата на...

3 стана 3 дуќани и 9 автомобили за најревносните собирачи на фискални

3 стана, 3 дуќани и 9 автомобили за најревносните собирачи на фискални

Вечер | на 12.2013

СТАРТУВАШЕ "ФИСКАЛНА ВО РАКА - НАГРАДА БЕЗ МАКА" За време на играта што ја организира Министерството за финансии, а приредувач е Државната лотарија на Македонија ќе бидат доделени три станови со површина...

СДСМ Лотариите нема да ги решат проблемите на граѓаните

СДСМ: Лотариите нема да ги решат проблемите на граѓаните

Прес 24 | на 12.2013

Од СДСМ денеска откако официјално беше означен почетокот на наградната игра за собирање фискални сметки, реагираа дека лотарии и игри не ги решаваат  проблемите на граѓаните.  - Организирањето лотарии...

Наградната игра почна се прифаќаат фискални издадени по 15 ти ноември

Наградната игра почна, се прифаќаат фискални издадени по 15-ти ноември

Економски | на 12.2013

Наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Не еден не два туку три стана ќе дава Владата Ставревски ги повика граѓаните да ги наполнат рацете со фискални

Не еден, не два, туку три стана ќе дава Владата, Ставревски ги повика граѓаните да ги наполнат рацете со фискални

Фактор | на 12.2013

По повод стартот на наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, министерот за финансии, Зоран Ставревски денеска на прес-конференција соопшти дека наградниот фонд ќе биде проширен. Наместо предвидените...

СДСМ  Ново лото шоу на ВМРО ДПМНЕ

СДСМ: „Ново лото-шоу на ВМРО-ДПМНЕ“

Нова ТВ | на 12.2013

Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните. Ја повикуваме Владата да не си игра со човечки судбини, реагираше опозициската СДСМ. Организирањето лотарии каде добиваат само членови на ВМРО-ДПМНЕ...

СДСМ Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

СДСМ: Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

Телеграф | на 12.2013

Партијата наведува дека со економскиот концепт на СДСМ, во кој спаѓа и предлог-мерката за повраток на 15 отсто ДДВ, добитници се сите граѓани Лотарии и игри не ги решаваат  проблемите на граѓаните. Ја...

Почна наградната игра Фискална во рака награда без мака

Почна наградната игра “Фискална во рака-награда без мака”

Алфа | на 12.2013

Од денеска, фискалните сметки се потенцијални носители на вредни награди. Стартуваше наградната игра “Фискална во рака-награда без мака”. Оние кои ќе сакаат да бидат дел од оваа наградна игра, ќе треба...

СДСМ Власта го сведе на животот на лото

СДСМ: Власта го сведе на животот на лото

Макфакс | на 12.2013

Ова се вели во писмената реакција на најголемата опозициска партија СДСМ, откако во неделата вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески, го најави почеток на наградната игра по принцип на лотариско...

Стартува Фискална во рака награда без мака

Стартува Фискална во рака награда без мака

Телма | на 12.2013

Министерот за финансии Зоран Ставрески го означи стартот на наградната игра „Фискална во рака- награда без мака“, која ќе трае до крајот на 2014 година . Целта на играта е да се подигне степенот... Министерот...

СДСМ Попусто власта бара виновници на туѓа адреса

СДСМ: Попусто власта бара виновници на туѓа адреса

+Инфо | на 12.2013

Кога Центарот за комуникации на владејачката партија сака да го оправда погрешното владеење на сопствената партија, тоа изгледа и комично и нелогично, во исто време, се  наведува во реакцијата на СДСМ,...

СДСМ Лотариите не ги решаваат проблемите на граѓаните

СДСМ: Лотариите не ги решаваат проблемите на граѓаните

Либертас | на 12.2013

Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните. Ја повикуваме Владата да не си игра со човечки судбини, реагираше опозициската СДСМ. Организирањето лотарии каде добиваат само членови на ВМРО-ДПМНЕ...

Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

Sky | на 12.2013

- Владата на ВМРО-ДПМНЕ нема решение за проблемите на граѓаните. Но, нејзината ароганција и тврдоглавост нема граници. Тие упорно си играат со достоинството и чувствата на граѓаните на кои животот им го...

СДСМ Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

СДСМ: Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

Нова Македонија | на 12.2013

Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните. Ја повикуваме Владата да не си игра со човечки судбини, реагира опозициската СДСМ на наградната игра од собрани фискални сметки која почнува денеска...

СДСМ Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

СДСМ: Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

Сител | на 12.2013

Лотарии и игри не ги решаваат  проблемите на граѓаните. Ја повикуваме Владата да не си игра со  човечки судбини, реагира опозициската СДСМ на наградната игра од собрани фискални сметки која почнува денеска...

СДСМ Лотариите не ги решаваат проблемите на граѓаните

СДСМ: Лотариите не ги решаваат проблемите на граѓаните

24 вести | на 12.2013

Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните. Ја повикуваме Владата да не си игра со човечки судбини, реагираше опозициската СДСМ.  Организирањето лотарии каде добиваат само членови на ВМРО-ДПМНЕ...

Ставрески Наполнете ги рацете со фискални сметки  ќе се доделат три стана и три дуќани

Ставрески: Наполнете ги рацете со фискални сметки - ќе се доделат три стана и три дуќани

МКД | на 12.2013

Во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака" ќе бидат доделени три стана и три дуќани, сместени на улицата „Трета ударна бригада" во општината Аеродром. Становите ќе бидат со површина од 52...

 Од денеска стартува наградната игра Фискална во рака награда без макa

Од денеска стартува наградната игра „Фискална во рака, награда без макa

24 вести | на 12.2013

Од денеска почнува владината наградна игра „Фискална во рака, награда без мака“. За да учествуваат, граѓаните треба да соберат 20 фискални сметки, без оглед на износот и да ги испратат на адресата на Државна...

СДСМ Власта го сведе животот на лото

СДСМ: Власта го сведе животот на лото

Журнал | на 12.2013

Скопје, 1 декември - Владата на ВМРО-ДПМНЕ нема решение за проблемите на граѓаните, а нејзината ароганција и тврдоглавост нема граници и упорно си играат со достоинството и чувствата на граѓаните на кои...

СДСМ Во лотаријата добиваат само членови на ВМРО ДПМНЕ

СДСМ: Во лотаријата добиваат само членови на ВМРО-ДПМНЕ

+Инфо | на 12.2013

Владата на ВМРО-ДПМНЕ нема решение за проблемите и упорно си игра со достоинството и чувствата на граѓаните на кои животот им го сведе на лото, реагираат од СДСМ на денешната пресконференција на вицепремиерот...

Почнува наградната игра со фискални сметки за три три стана и три дуќани

Почнува наградната игра со фискални сметки за три три стана и три дуќани

Сител | на 12.2013

Три стана и три дуќани во населбата Аеродром. Дефиниран фондот на наградната игра фискална во рака награда без мака која стартува од денеска. Истиот во зависност од понудите за возилата ќе изнесува од...

Почнува трката за три стана три дуќани и девет автомобили

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

Денар | на 12.2013

Наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

СДСМ Владата да не си игра со граѓаните лотариите не ги решаваат нивните проблеми

СДСМ: Владата да не си игра со граѓаните, лотариите не ги решаваат нивните проблеми

Фама | на 12.2013

Владата на ВМРО-ДПМНЕ нема решение за проблемите на граѓаните. Но, нејзината ароганција и тврдоглавост нема граници. Тие упорно си играат со достоинството и чувствата на граѓаните на кои животот им го...

Почнува наградната игра Фискална во рака  награда без мака

Почнува наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“

Кајгана | на 12.2013

Од денеска почнува наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“ којашто ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески...

СДСМ ВМРО ДПМНЕ животот на граѓаните им го сведе на лото

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ животот на граѓаните им го сведе на лото

Бриф | на 12.2013

Владата на ВМРО-ДПМНЕ нема решение за проблемите на граѓаните. Но, нејзината ароганција и тврдоглавост нема граници. Тие упорно си играат со достоинството и чувствата на граѓаните на кои животот им го...

Започна наградната игра Фискална во рака  Награда без мака

Започна наградната игра “Фискална во рака – Награда без мака” !!!

За Се | на 12.2013

денеска почнува наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Еве на која адреса треба да се испраќаат собраните фискални сметки

Еве на која адреса треба да се испраќаат собраните фискални сметки

Република | на 12.2013

Од денеска започнува владината наградна игра „Фискална во рака – награда без мака“. Играта ќе трае до крајот на 2014 година. Граѓаните треба да соберат 20 фискални сметки и да ги стават во бел плик со...

СДСМ Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

СДСМ:Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

Локално | на 12.2013

Владата на ВМРО-ДПМНЕ нема решение за проблемите на граѓаните. Но, нејзината ароганција и тврдоглавост нема граници. Тие упорно си играат со достоинството и чувствата на граѓаните на кои животот им го...

Зголемен фондот на награди во Фискална во рака  награда без мака

Зголемен фондот на награди во „Фискална во рака – награда без мака

Нетпрес | на 12.2013

Наместо предвидените два дуќани и еден стан во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака" ќе бидат доделени три стана и три дуќани, сместени на улицата „Трета ударна бригада“ во општината Аеродром....

СДСМ Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

СДСМ: Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните

A1on | на 12.2013

Лотарии и игри не ги решаваат проблемите на граѓаните. Ја повикуваме Владата да не си игра со човечки судбини, реагира опозициската СДСМ на наградната игра од собрани фискални сметки која почнува денеска...

Почнува трката за три стана три дуќани и девет автомобили

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

Cooltura | на 12.2013

Наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

СДСМ Игрите на среќа не ги решаваат проблемите на граѓаните

СДСМ: Игрите на среќа не ги решаваат проблемите на граѓаните

Maxim | на 12.2013

Од СДСМ денеска откако официјално беше означен почетокот на наградната игра за собирање фискални сметки, реагираа дека лотарии и игри не ги решаваат  проблемите на граѓаните.  - Организирањето лотарии...

Почнува трката за три стана три дуќани и девет автомобили

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

Бриф | на 12.2013

Наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

СДСМ Лотарии не ги решаваат проблемите на граѓаните

СДСМ: Лотарии не ги решаваат проблемите на граѓаните

Прес 24 | на 12.2013

Од СДСМ денеска откако официјално беше означен почетокот на наградната игра за собирање фискални сметки, реагираа дека лотарии и игри не ги решаваат  проблемите на граѓаните.  - Организирањето лотарии...

Почнува трката за три стана три дуќани и девет автомобили

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

Утрински | на 12.2013

Наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Почнува наградната игра Фискална во рака  награда без мака

Почнува наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“

Макфакс | на 12.2013

Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со претставници на Државната лотарија на Македонија, која е организатор на извлекувањата. Собраните најмалку...

Почнува трката за три стана три дуќани и девет автомобили

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

Сител | на 12.2013

Наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Почнува трката за три стана три дуќани и девет автомобили

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

Канал 5 | на 12.2013

Наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

И фискалната лотарија ќе ја гледаме во живо на МТВ

И фискалната лотарија ќе ја гледаме „во живо“ на МТВ

+Инфо | на 12.2013

Најмалку 20 фискални сметки треба да се стават во бел плик со стандардна големина и да се пратат на адресата: Државна лотарија на Македонија, бул. „Гоце Делчев“ бр. 8, Поштенски фах 363, со назнака: За...

Зголемен фондот на награди во Фискална во рака  награда без мака

Зголемен фондот на награди во „Фискална во рака – награда без мака”

Лидер | на 12.2013

Наместо предвидените два дуќани и еден стан во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака” ќе бидат доделени три стана и три дуќани, сместени на улицата „Трета ударна бригада“ во општината Аеродром....

Правила за учество во наградната игра Фискална во рака награда без мака

Правила за учество во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака”

Лидер | на 12.2013

Според правилата треба да се испратат 20 фискални сметки во бел коверт на следната адреса: Државна Лотарија на Македонија Бул: „Гоце Делчев“ бр.8 Поштенски Фах 363 ...

Зголемен фондот на награди во Фискална во рака  награда без мака

Зголемен фондот на награди во „Фискална во рака – награда без мака"

Курир | на 12.2013

Наместо предвидените два дуќани и еден стан во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака" ќе бидат доделени три стана и три дуќани, сместени на улицата „Трета ударна бригада“ во општината Аеродром....

Почнува наградната игра Фискална во рака  награда без мака

Почнува наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“

Хајд Парк | на 12.2013

Од денеска почнува наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ којашто ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески...

 Зголемен фондот на награди за наградната игра Фискална во рака  награда без мака

Зголемен фондот на награди за наградната игра „Фискална во рака – награда без мака"

Македонија 24 | на 12.2013

"Наместо предвидените два дуќани и еден стан во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака"" ќе бидат доделени три стана и три дуќани, сместени на улицата „Трета ударна бригада“ во општината...

Зголемен е фондот на награди со фисклалните сметки

Зголемен е фондот на награди со фисклалните сметки

еВести | на 12.2013

Наместо предвидените два дуќани и еден стан во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака” ќе бидат доделени три стана и три дуќани, сместени на улицата „Трета ударна бригада“ во општината Аеродром....

Почнува наградната игра Фискална во рака награда без мака

Почнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

Утрински | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

На оваа адреса треба да се испраќаат фискалните сметки за наградната игра

На оваа адреса треба да се испраќаат фискалните сметки за наградната игра

Курир | на 12.2013

Од денес започнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“ под покровителство на Министерството за финансии. Според правилата треба да се испратата 20 фискални сметки во бел коверт на следната...

Почнува наградната игра со фискални сметки  за стан дуќан автомобил еве каде да се испраќаат

Почнува наградната игра со фискални сметки – за стан, дуќан, автомобил, еве каде да се испраќаат

MK News | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Почнува трката за три стана три дуќани и девет автомобили

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

Алсат-М | на 12.2013

Наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Почнува трката за три стана три дуќани и девет автомобили

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

Денешен | на 12.2013

Наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Почнува наградната игра Фискална во рака  награда без мака

Почнува наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“

Бриф | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Еве ја адресата на која треба да се испраќаат фискалните сметки за наградната игра

Еве ја адресата на која треба да се испраќаат фискалните сметки за наградната игра

Sky | на 12.2013

Од денеска започнува владината наградна игра „Фискална во рака - награда без мака“. Играта ќе трае до крајот на 2014 година. Граѓаните треба да соберат 20 фискални сметки и да ги стават во бел плик со...

Почнува трката за три стана три дуќани и девет автомобили

Почнува трката за три стана, три дуќани и девет автомобили

A1on | на 12.2013

Наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Од денеска собирајте фискални сметки  наградниот фонд се здебели

Од денеска собирајте фискални сметки - наградниот фонд се „здебели“

Прес 24 | на 12.2013

Наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески со...

Почнува наградната игра со фискалните еве како до стан дуќан автомобил

Почнува наградната игра со фискалните, еве како до стан, дуќан, автомобил…

Економски | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Започнува наградната игра Фискална во рака награда без мака

Започнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

Турлитава | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Почнува наградната игра Фискална во рака награда без мака

Почнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

Алфа | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

На оваа адреса треба да се испраќаат собраните фискални сметки

На оваа адреса треба да се испраќаат собраните фискални сметки

Пулс 24 | на 12.2013

Играта ќе трае до крајот на 2014 година. Граѓаните треба да соберат 20 фискални сметки и да ги стават во бел плик со стандардна големина. Адресата на која треба да се пратат пликовите е: Државна лотарија...

Од денеска собирајте фисклани сметки

Од денеска собирајте фисклани сметки

Региони | на 12.2013

Од денеска стартува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, во која можат да учествуваат сите граѓани со собирање 20 фискални сметки од кој било износ. Со наградната игра и подигање на јавната...

Не еден туку три стана во наградната со фискалните

Не еден, туку три стана во наградната со фискалните

Журнал | на 12.2013

Скопје, 1 декември - Наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“ почнува денеска и ќе трае до крајот на 2014 година. Нејзиниот почеток официјално го означи вицепремиерот и министер за финансии...

Од денеска започнува наградната игра со фискалните сметки

Од денеска започнува наградната игра со фискалните сметки

еВести | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, која стартува денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Собирајте фискални сметки од денеска стартува наградната игра на Владата

Собирајте фискални сметки, од денеска стартува наградната игра на Владата

Фама | на 12.2013

Од денеска и официјално започнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“. Со собирање на 20 фискални сметки од кој било износ, можете да играте за главната награда – стан и дуќан. Исто така,...

ОД ДЕНЕС Собирајте сметки за Фискална во рака награда без мака

ОД ДЕНЕС: Собирајте сметки за „Фискална во рака-награда без мака“

Телеграф | на 12.2013

Со наградната игра и преку подигање на јавната свест кај граѓаните Владата ќе ја зајакнува фискализацијата Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната...

Од денеска трка за фискални сметки  почнува наградната игра на Владата

Од денеска трка за фискални сметки – почнува наградната игра на Владата

Фактор | на 12.2013

Од денеска, 1-ви декември, стартува владината наградна игра „Фискална во рака – наградата без мака“. За да учествуваат граѓаните во неа, потребно е да соберат 20 фискални сметки, без оглед на износот и...

Почнува наградната игра Фискална во рака награда без мака

Почнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

Идивиди | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Од денеска започнува владината наградна игра Собирајте сметки добијте стан и дуќан

Од денеска започнува владината наградна игра: Собирајте сметки, добијте стан и дуќан!

Sky | на 12.2013

Фискалните сметки издадени од 1-ви декември 2013 година ќе учествуваат во владината наградна игра, која претходно ја најави вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставревски. Со собирање на 20 фискални...

Фискална во рака награда без мака  наградната игра стартува денеска

Фискална во рака-награда без мака – наградната игра стартува денеска

Република | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, која стартува денеска.Со наградната игра и подигање на јавната...

Почнува наградната игра Фискална во рака награда без мака

Почнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

A1on | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Почнува наградната игра Фискална во рака награда без мака

Почнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

Канал 5 | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Стартува наградната игра Фискална во рака награда без мака

Стартува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

Курир | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, која стартува денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Почнува владината наградна игра Фискална во рака  наградa без мака

Почнува владината наградна игра„Фискална во рака – наградa без мака"

Нова ТВ | на 12.2013

Од денеска почнува владината наградна игра со фискалните сметки „Фискална во рака – наградата без мака“. Граѓаните треба да соберат дваесет фискални сметки од кој било износ, да ги испратат на адресата...

Стартува наградната игра  Фискална во рака награда без мака

Стартува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

Maxim | на 12.2013

Официјално од денеска започнува наградната игра која ја организира македонската Влада, „Фискална во рака-награда без мака“. За да учествувате во наградната игра треба да соберете 20 фискални сметки од...

Почнува наградната игра Фискална во рака  награда без мака

Почнува наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“

Инпрес | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Почнува наградната игра Фискална во рака награда без мака

Почнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

24 вести | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Стартува наградната игра Фискална во рака награда без мака

Стартува наградната игра "Фискална во рака-награда без мака"

Вечер | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра "Фискална во рака-награда без мака", која стартува денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Со фискални сметки до автомобил и дуќан  започнува наградната игра на Владата

Со фискални сметки до автомобил и дуќан - започнува наградната игра на Владата

Прес 24 | на 12.2013

Официјално од денеска започнува наградната игра која ја организира македонската Влада, „Фискална во рака-награда без мака“. За да учествувате во наградната игра треба да соберете 20 фискални сметки од...

Почнува наградната игра Фискална во рака награда без мака

Почнува наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“

Денешен | на 12.2013

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака-награда без мака“, што почнува од денеска. Со наградната игра и подигање на јавната...

Денеска почнува наградната игра Фискална во рака  награда без мака

Денеска почнува наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“

МКД | на 12.2013

Денеска почнува наградната игра со собирање на фискални сметки, што ја најави министерот за финансии Зоран Ставрески. Со 20 фискални сметки, без ограничување на вредноста, секој има право да учествува...

Наградната игра Фискална во рака  наградата без мака почнува од денеска

Наградната игра „Фискална во рака – наградата без мака“ почнува од денеска

+Инфо | на 12.2013

Владината наградна игра со фискалните сметки „Фискална во рака – наградата без мака“, почнува од денеска.  Според „правилата“ на играта, граѓаните треба да соберат дваесет фискални сметки од кој било износ,...

 Фискална во рака  награда без мака започнува денеска  Собирајте ги фискалните

“Фискална во рака – награда без мака„ започнува денеска - Собирајте ги фискалните!

Сител | на 12.2013

Денеска започнува наградната игра со собирање на фискални сметки. Се што треба да направите е да соберете 20 со било кој износ и да учествувате во трката за стан, дуќан или автомобил. Првото извлекување...

Наградната игра Фискална во рака  наградата без мака почнува од денеска

Наградната игра „Фискална во рака – наградата без мака“ почнува од денеска

Охрид Sky | на 12.2013

Недела, 01 Декември 2013 11:53 Владината наградна игра со фискалните сметки „Фискална во рака – наградата без мака“, почнува од денеска.  Според „правилата“ на играта, граѓаните треба да соберат дваесет...

Од денес собирајте фискални сметки

Од денес собирајте фискални сметки!

Лидер | на 12.2013

“Фискална во рака – наградата без мака„. Стартува наградната игра со фискалните сметки. Треба да соберете дваесет од кој било износ, да ги испратите на адресата на Државната лотарија, и да се надевате...

Стан дуќан и автомобил А вработување

Стан, дуќан и автомобил. А, вработување?

Локално | на 12.2013

Денеска започнува наградната игра со собирање на фискални сметки. Со дваесет фискални вие сте морални учесници во наградната игра. И така македонско-американскиот сон треба да ве однесе до стан, дуќан...

Стартува наградната игра Фискална во рака  награда без мака

Стартува наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“

Либертас | на 12.2013

Од денеска почнува владината наградна игра со фискалните сметки „Фискална во рака – наградата без мака“. Граѓаните треба да соберат дваесет фискални сметки од кој било износ, да ги испратат на адресата...

Собирајте фискални сметки почнува владината лотарија

Собирајте фискални сметки, почнува владината лотарија

A1on | на 12.2013

Од денес стартува владината наградна игра „Фискална во рака – наградата без мака“. За учество треба да соберете 20 фискални сметки, без разлика на износот и да ги испратите на адресата на Државната лотарија....

Почнува наградната игра Фискална во рака  награди без мака

Почнува наградната игра „Фискална во рака – награди без мака“

Лидер | на 12.2013

Заменик претседателот на Владата и Министер за финансии Зоран Ставрески денеска ќе го одбележи почетокот на наградната игра „Фискална во рака – награди без мака“. На прес конференцијата во Министерството...

Стартува наградната игра Фискална во рака награда без мака

Стартува наградната игра „Фискална во рака награда без мака“

Пулс 24 | на 12.2013

- Очекуваме да се мотивираат и заинтересираат граѓаните за добивање фискални сметки секаде каде што пазарат и добиваат услуги, да соберат 20 фискални сметки и ги стават во плико. Граѓаните може да учествуваат...

Опозицијата вели ВМРО ДПМНЕ целосно се загуби

Опозицијата вели: ВМРО-ДПМНЕ целосно се загуби

+Инфо | на 11.2013

Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ целосно се загуби. Незнаејќи како да ги следи партиските наредби и без аргументи да ги напаѓа предлог мерките на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ почна да реагира на промоцијата на...

СДСМ ВМРО ДПМНЕ целосно се загуби

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ целосно се загуби

+Инфо | на 11.2013

Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ целосно се загуби. Незнаејќи како да ги следи партиските наредби и без аргументи да ги напаѓа предлог мерките на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ почна да реагира на промоцијата на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност