Мјузик прогресив квартет  ја промовира македонската музика во Канада

„Мјузик прогресив квартет" ја промовира македонската музика во Канада

Макфакс | на 4.2013

Двата концертни настапи на 26 и 28 април, квартетот ги реализира во градот Ванкувер во Канадската покраина Брититанска Колумбија и истите се во рамките на редовната концертна годишна програма на овој...

 Мјузик прогресив квартет  ја промовира македонската музика во Канада

„Мјузик прогресив квартет“ ја промовира македонската музика во Канада

Хајд Парк | на 4.2013

По покана на симфонискиот оркестар „Вест Коуст“ од Ванкувер – Канада, камерниот квартет „Мјузик Прогресив“ ќе настапи во петок на  првиот од двата предвидени концерти како солисти со овој оркестар како...

 Мјузик прогресив квартет  промовира македонска музика во Канада

„Мјузик прогресив квартет“ промовира македонска музика во Канада

Cooltura | на 4.2013

Почнувајќи од 20–ти овој месец, камерниот ансамбл „Мјузик прогресив квартет“ по четврти пат реализира концерти и предавања на северно американскиот континент. По покана на симфонискиот оркестар “Вест...

Квартетот  Мјузик прогресив  ја промовира македонската музика во Канада

Квартетот „Мјузик прогресив“ ја промовира македонската музика во Канада

Утрински | на 4.2013

Камерниот ансамбл „Мјузик прогресив“ по четврти пат реализира концерти и предавања во Кабада. Членовите на квартетот на Северноамериканскиот континент се гости од 20 април по покана на Симфонискиот оркестар...

 Мјузик прогресив квартет  ја промовира македонската музика во Канада

„Мјузик прогресив квартет" ја промовира македонската музика во Канада

Журнал | на 4.2013

Ванкувер, 26 април - По покана на симфонискиот оркестар „Вест Коуст" од Ванкувер - Канада, камерниот квартет „Мјузик Прогресив" ќе настапи во петок на првиот од двата предвидени концерти како солисти со...

 Мјузик прогресив квартет  ја промовира македонската музика во Канада

„Мјузик прогресив квартет“ ја промовира македонската музика во Канада

+Инфо | на 4.2013

Почнувајќи од 20-ти овој месец, камерниот ансамбл „Мјузик прогресив квартет“ по четврти пат реализира концерти и предавања на северно - американскиот континент. По покана на симфонискиот оркестар „Вест...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност