ВИДЕО Империја и Скопје 2014 на Евровизија 2013

ВИДЕО „Империја“ и „Скопје 2014“ на Евровизија 2013

+Инфо | на 2.2013

Промоцијата на македонската песна за Евровизија 2013, под наслов „Империја“, синоќа предизвика бурни реакции на социјалните мрежи. Граѓаните најчесто изразуваат збунетост дали, всушност, тоа е рекламен...

Еве ја песната на Есма и Влатко за Евровизија

Еве ја песната на Есма и Влатко за Евровизија

еВести | на 2.2013

Имерија вака гласи насловот на песната на Есма Реџепова и Влатко Лозановски  за Евровизија. Подледнете го и видео спотот.

Очекувавме многу повеќе од Есма

Очекувавме многу повеќе од Есма!

МКД | на 2.2013

Многу поголеми очекувања имаа хрватските фанови на Евросонг за македонските преставници, особено кога е во прашање Есма. Според коментарите на љубителите на евровизиските песни, очигледно „Империја“ не...

За каква империја пеат есма И влатко

За каква империја пеат есма И влатко

Телма | на 2.2013

Ова е најлошата песна од сите до сега, со која Македонија ќе се претставува на музичкиот фестивал Евровизија, што ќе се одржи во Шведска - недвосмислени се коментарите на социјалните мрежи, на луѓето...

Ова е песната со која Македонија ќе оди на Евросонг

Ова е песната со која Македонија ќе оди на Евросонг

Maxim | на 2.2013

Песната Империја на Влатко Лозановски и Есма

Ние сме спој на младост и искуство

Ние сме спој на младост и искуство

Вест | на 2.2013

ПРОМОВИРАНА ЕВРОВИЗИСКАТА ПЕСНА И СПОТОТ НА ЕСМА И ЛОЗАНО - Спотот го снимавме на многу убави места, кај спомениците, во Музејот, на кејот на Вардар, па има сега кај нас многу убави места за снимање спотови,...

Дали ви се допаѓа „Империја“ на Есма и Лозано?

МКД | на 2.2013

Што мислите за Империја на Есма и Лозано

Што мислите за „Империја“ на Есма и Лозано?

МКД | на 2.2013

За оние кои ја пропуштија вчерашната промоција на песната „Империја“ која се емитуваше во специјалната емисија посветена за Евровизија на МРТ, еве можност да ја чујат и видат. И, како ви се допаѓа? Ги оправда ли вашите очекувања?

Поп фолк споменици во спотот за Империја на Есма и Лозано

Поп, фолк, споменици во спотот за „Империја“ на Есма и Лозано

Дневник | на 2.2013

Во едно од студијата на Македонската радио-телевизија, синоќа беше промовиран видо-спотот за нашата евровизиска песна „Империја“ во изведба на Есма и Лозано. Изборот на песна за евровизија годинава ќе...

Промовиран видео спотот за Империја на Есма и Лозано

Промовиран видео-спотот за „Империја“ на Есма и Лозано

Дневник | на 2.2013

Во едно од студијата на Македонската радио-телевизија, синоќа беше промовиран видо-спотот за нашата евровизиска песна „Империја“ во изведба на Есма и Лозано. Изборот на песна за евровизија годинава ќе...

За реакциите по презентацијата на Империја

За реакциите по презентацијата на "Империја"

Нова ТВ | на 2.2013

Иџи @i999y по вчерашниот настап на Есма и Лозано и промоцијата на  евровизиската песна Империја направи преглед на реакциите од Македонија,регионот,светот и пошироко.

Промовирана евровизиската Империја  впечатоците поделени

Промовирана евровизиската „Империја“, впечатоците поделени

Инпрес | на 2.2013

Синоќа беше промовирана песната „Империја“, која заеднички ја исполнуваат Есма Реџепова и Влатко Лозаноски, нашите претставници на изборот за песна на Евровизија 2013. Песната „Империја“, која е дело на...

 ЕКСКЛУЗИВНО СДСМ веднаш се враќа во парламент и оди на локални избори ако Груевски се согласи Империја да не не претставува на Евровизија

``ЕКСКЛУЗИВНО: СДСМ веднаш се враќа во парламент и оди на локални избори, ако Груевски се согласи Империја да не не претставува на Евровизија.``

Sky | на 2.2013

Жестоки коментари, по објавувањето на евровизиската песна на Влатко и Есма со наслов Империја. Социјалните мрежи во поплава од негативни коментари за она што го понуди МРТ како македонски производ кој...

Евровизиската песна на Есма и Влатко

Евровизиската песна на Есма и Влатко

Канал 5 | на 2.2013

Со оваа песна Есма Реџепова и Влатко Лозановски ќе ја претстават Македонија на Изборот за песна на Еврозија 2013 во Малме - Шведска. Автори на песната „Империја“ се Симеон Атанасов, Дејан Момировски и...

Евровизиската Империја на Есма и Лозано

Евровизиската „Империја“ на Есма и Лозано

Кирилица | на 2.2013

“Империја“, песната со која Есма и Лозано (име под кое, како што Влатко најави, ќе се претставува во Шветска) вечерва е промовирана пред целата јавност и е оставена на милоста и немилоста на острите македонски...

Слушнете ја евровизиската Империја и кажете го вашето мислење

Слушнете ја евровизиската Империја и кажете го вашето мислење

Сител | на 2.2013

Вечерва беше презентирана песната со која Македонија ќе се претстави на годинешнива Евровизија.  Песната, во изведба на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова е наречена Империја. Ви се допадна ли? Кое е вашето...

Евровизиската песна на Есма и Влатко

Евровизиската песна на Есма и Влатко

Sky | на 2.2013

Со оваа песна Есма Реџепова и Влатко Лозановски ќе ја претстават Македонија на Еврозија 2013 во Малме - Шведска. Спотот за песната „Империја“ е снимен од „Егзит Продукција“, а автори на песната се Симеон...

 Империја  промовирана македонската евровизиска песна

“Империја” – промовирана македонската евровизиска песна

Музика 24 | на 2.2013

Вечерва во специјална емисија на Македонската Радио Телевизија, беше премиерно претставена македонската евровизиска песна која ја исполнуваат Есма Реџепова Теодосиевска и Влатко Лозановски “Империја”,...

Еве ја Империја  нашата евровизиска песна

Еве ја ’Империја’ - нашата евровизиска песна!

Таратур | на 2.2013

Есма Реџепова Теодосиева и Влатко Лозановски ја претставија песната ’Империја’ со која ќе настапат на годинешниот Евросонг. Реакциите на македонската публика се поделени по социјалните мрежи. Ваши коментари?

„Империјата“ на Есма и Лозано - ви се допадна ли?

ТВ Пакет | на 2.2013

Дали ја слушнавте песната со која Есма и Лозано ќе ја претставуваат Македонија на престојната „Евровизија“? Споделете ги вашите коментари за истата. Тимот на ТВ Пакет го проследи настанот, наскоро со повеќе...

Ова е песната со која Македонија ќе оди на Евровизија

Прес 24 | на 2.2013

Песната Империја на Влатко Лозановски и Есма .

Мистеријата со македонската Евровизиска песна

Мистеријата со македонската Евровизиска песна

Primetime | на 2.2013

Во шоу програма на Македонската Телевизија, наречена „Есма и Лозано на Евросонг 2013“ од новото Студио 1 во зградата на јавниот сервис беше презентирана Евровизиската песна „Империја“ која ќе не’ претставува...

 Империја етно поп на Есма и Лозано

“Империја” етно-поп на Есма и Лозано

Нова Македонија | на 2.2013

Вечерва во студиото на Македонската телевизија беше премиерата на песната со која Македонија ќе се претстави на Евровизија 2013, со песната „Империја“ во изведба на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова. Претставен...

ВИДЕО Еве ја евровизиската песна на Влатко и Есма

ВИДЕО Еве ја евровизиската песна на Влатко и Есма

+Инфо | на 2.2013

Со песната „Империја“ Влатко Лозановски и Есма Реџепова ќе настапат на претстојното издание на Евровизија. Песната беше промовирана вечерва на МТВ1.  Видео-спотот може да го погледнете во продолжение.

 Империја

“Империја”

Здраво | на 2.2013

Еве ја “империјата” со која сакаме да ја освоиме Евровизија! Не се знае дали е дел од проектот Скопје 2014, но, за жал, сигурно е дека Есма и Лозано со оваа песна ќе настапат на годинешнава Евровизија...

Погледнете го видео записот за евровизиската Империја на Влатко и Есма

Погледнете го видео записот за евровизиската "Империја" на Влатко и Есма

Вечер | на 2.2013

Вечерва Македонија имаше шанса за прв пат да ја слушне евровизиската песна "Империја" во изведба на Влатко Лозановски и Есма Реџепова, со која Македонија ќе се престави на Евровизија 2013. Освен песната,...

Слушнете ја песната што ќе не претставува на Евровизија

Слушнете ја песната што ќе не претставува на Евровизија

Република | на 2.2013

Есма Реџепова и Влатко Лозановски вечерва официјално ја претставија песната Империја со која ќе ја претстават Македонија на Евровизија 2013 во Малме.

Спотот за евровизиската песна на Есма и Лозано

Спотот за евровизиската песна на Есма и Лозано

Пулс 24 | на 2.2013

Премиерно, вечерва на Македонската телевизија се прикажа спотот за евровизиската песна на Есма и Лозано. Во спотот се прикажани убавините на Македонија, а многумина беа задоволни од него. Како вам ви се...

 Империја

“Империја”

Здраво | на 2.2013

Еве ја “империјата” со која сакаме да ја освоиме Евровизија! Не се знае дали е дел од проектот Скопје 2014, но, за жал, сигурно е дека Есма и Лозано со оваа песна ќе настапат на годинешнава Евровизија...

Вечерва беше промовирана македонската песна која ќе не претставува на Евровизија 2013 во Малме

Вечерва беше промовирана македонската песна која ќе не претставува на Евровизија 2013 во Малме

Капитал | на 2.2013

Вечерва беше промовирана македонската песна која ќе не претставува на Евровизија 2013 во Малме.Националниот сервис премиерно ја прикажа песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, кои ќе...

Еве ја евровизиската песна на Влатко и Есма

Еве ја евровизиската песна на Влатко и Есма

SkopjeID | на 2.2013

Со песната „Империја“ Влатко Лозановски и Есма Реџепова ќе настапат на претстојното издание на Евровизија. Песната беше промовирана вечерва на МТВ1. Видео-спотот може да го погледнете во продолжение.

Песната со која Македонија ќе настапи на Евровизија

Песната со која Македонија ќе настапи на Евровизија

Primetime | на 2.2013

„Империја“ е насловот на композицијата која ќе не претставува на овогодинешниот Евросонг во Малме, Шведска. Есма Реџепова Теодосиевска и Влатко Лозановски-Лозано оваа година ја добија довербата од МРТ...

Слушнете ја евровизиската Империја

Слушнете ја евровизиската „Империја“

Радио МК | на 2.2013

Вечерва со почеток од 21 часот од студиото 1 на МРТ беше премиерно претставена евровизиската песна со која Есма Реџепова и Влатко Лозаноски Лозано ќе ги бранат боите на нашата земја на годинешниот...

Погледнете го спотот за песната Империја која ќе не претставува на Евровизија

Погледнете го спотот за песната Империја која ќе не претставува на Евровизија

Кајгана | на 2.2013

Ви го претставуваме официјалниот видео запис за „Империја“, песната со која Есма Реџепова Теодосиевска и Влатко Лозаноски Лозано оваа година ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија во Малме, Шведска.

Песната која ќе ја претстави Македонија на Евросонг

Песната која ќе ја претстави Македонија на Евросонг

Курир | на 2.2013

Есма Реџепова Теодосиева и Влатко Лозановски од публиката веќе беа наречени добитна комбинација за Евросонг. Откако ја добија довербата од МРТ и беа објавени како наши претставници за годинешниот најпопуларен...

 Империја на Есма и Лозано

„Империја“ на Есма и Лозано

Бриф | на 2.2013

МТВ вечерва ја претстави песната за Евровизја 2013 година со наслов „Империја“ во изведба на Есма Реџепова и Влатко Лозаноски. Во видео спотот доминираат објектите од Скопје 2014.

 Видео  Империја на Лозаноски и Реџепова на Евросонг 2013

Видео: „Империја“ на Лозаноски и Реџепова на „Евросонг 2013“

Охрид News | на 2.2013

„Империја“ на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова, ќе биде годинашниот претставник од земјава на „Евросонг 2013, кој оваа година ќе се одржи во Малме, Шведска. Музиката и аранжманот се на авторите Симеон...

Империја  Македонската песна за евровизија

Империја – Македонската песна за евровизија

За Се | на 2.2013

 Империјата на Лозано и Есма која ќе не претставува во Шведска

„Империјата“ на Лозано и Есма која ќе не претставува во Шведска!

Комуникација | на 2.2013

Вечерва официјално беше промовиран спотот и песната на Есма Реџепова Теодосиева и Влатко Лозаноски под наслов „Империја“ со која тие годинава ќе ја претставуваат Македонија на Евросонгот во Шведска. Тие...

Погледнете ја евровизиската Империја

Погледнете ја евровизиската Империја

MMM | на 2.2013

Влатко Лозановски и Есма  Империја

Влатко Лозановски и Есма - Империја

Црно бело | на 2.2013

Есма Реџепова и Влатко Лозаноски ќе бидат македонски претставници на Евровизија 2013 година што ќе се одржи во Малме, Шведска Двете полуфиналиња ќе се одржат на 14 и на 16 мај, а финалето е закажано за...

 Империја на Есма и Лозано

„Империја“ на Есма и Лозано

A1on | на 2.2013

Вечерва на МТВ беше претставена песната за Евровизја 2013 година со наслов „Империја“ во изведба на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова, која ќе се одржи во Стокхолм. Видео записот е сниман и пред објектите од Скопје 2014.

Премиера на евровизиската песна Империја од Есма и Влатко

Премиера на евровизиската песна "Империја" од Есма и Влатко

Факултети | на 2.2013

Слушнете ја песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски која ќе не претставува на годинешниов „Евросонг” во Малме.

Презентирате песната која ќе не претставува на Евровизија

Презентирате песната која ќе не претставува на Евровизија

Бркај работа | на 2.2013

Влатко Лозановски и Есма Реџепова на овогодинешната Евровизија која ќе се одржува во Малме, Шведска ќе настапат со песната „Империја.“ Песната беше претставена на посебна емисија на Македонската Радио Телевизија.

Слушнете ја песната што ќе не претставува на Евровизија

Либертас | на 2.2013

Вечерва на МТВ беше претставена песната за Евровизја 2013 година со наслов „Империја“ во изведба на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова, која ќе се одржи во Стокхолм. Видео записот е сниман во и пред објектите...

Евровизиската Империја на Влатко и Есма тука

Евровизиската „Империја“ на Влатко и Есма, тука!

Backstage | на 2.2013

Премиерно евровизиската „Империја“ на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова Теодосиевска...

Слушнете ја Империја   песната која ќе не претставува на Евросонг

Слушнете ја „Империја“ – песната која ќе не претставува на Евросонг

Хит Портал | на 2.2013

Вечерва во директен пренос на МРТВ беше и официјлано претставена песната „Империја“ со која Есма Реџепова Теодосиева и Влатко Лозаноски ќе ги бранат боите на Македонија во Малме, Шведска. Беше претставен...

Македонската Империја во Шведска

Македонската "Империја" во Шведска

Точка | на 2.2013

Во новото студио 1 на Македонската телевизија пред само неколку минути беше промовиран официјалниот спот и песна со која што кралицата на ромската музика Есма и талентираниот пејач Влатко Лозаноски - Лозано...

Спотот за евровизиската „Империја“ на Есма и Лозано

Фемина | на 2.2013

Денес беше премиерата на песната со која Македонија ќе се претстави на Евровизија 2013. Освен што за прв пат имавме можност да ја слушнеме евровизиската „Империја“ во изведба на Влатко Лозаноски и Есма...

Со Империја Македонија оди во Шведска

Со "Империја" Македонија оди во Шведска

Точка | на 2.2013

Во новото студио 1 во Македонската телевизија пред само неколку минути беше промовиран официјалниот спот и песна со која што кралицата на ромската музика Есма и талентираниот пејач Влатко Лозаноски - Лозано...

Евровизиски кич

Евровизиски кич

Локално | на 2.2013

Годинава на Евровизија ќе не претставуваат Влатко Лозановски и Есма Реџепова. За песната со име Империја, беше снимено и видео, иако целиот пакет можеби е подобро да се нарече само: евровизиски кич.

Песната на Есма и Влатко вечерва премиерно на МРТ

Песната на Есма и Влатко вечерва премиерно на МРТ!

За Се | на 2.2013

Песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски која ќе не претставува на годинешниов „Евросонг” во Малме, вечерва во 20:45 ќе ја има својата премиера на МРТ. Автори на музиката и аранжманот на...

Есма и Влатко премиерно во студиото на Бекстејџ

Есма и Влатко премиерно во студиото на Бекстејџ!

Backstage | на 2.2013

Во денешниот Бекстејџ ексклузивно пред целата македонска јавност да ја слушне евровизиската песна „Империја“ на Влатко Лозаноски и Есма Реџепова, слушнете ги сите детали за истата само неколку часа пред...

СРД побара евровизиската песна на Есма и Влатко да не се емитува за време на Изборниот молк

СРД побара евровизиската песна на Есма и Влатко да не се емитува за време на Изборниот молк

Sky | на 2.2013

Советот за Радио Дифузија побара на денот на изборниот молк да не се емитува евровизиската песна за да не се прекршува законот. МРТВ побарала од СРД да може да емитува програма (вечерва кога треба да се...

СРД Евровизиската песна да не се емитува на денот на изборите

СРД: Евровизиската песна да не се емитува на денот на изборите

24 вести | на 2.2013

На денот на изборниот молк СРД побара да не се емитува евровизиската песна бидејќи ќе се прекрши законот.  МРТВ побарала од СРД да може да емитува програма (вечерва кога треба да се промовира песната)...

Премиера на евровизиската Империја

Премиера на евровизиската „Империја“

Фактор | на 2.2013

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Лозано и Есма вечерва ја промовираат Империја

Лозано и Есма вечерва ја промовираат “Империја”

Скопје Инфо | на 2.2013

Денес во 20.45 часот, во студиото 1 на Македонската радио телевизија, гледачите за прв пат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја“,  евровизиската песна на нашите годинешни претставници, Есма Реџепова...

Вечерва премиера на евровизиската Империја

Вечерва премиера на евровизиската „Империја“

Хит Портал | на 2.2013

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Промоција на евровозиската Империја

Промоција на евровозиската „Империја“

Инпрес | на 2.2013

Во новото - Студио 1 на МРТВ вечерва ќе биде промовирана новата песна, македонскиот претставник за изборот за песна на Евровизија 2013. Песната „Империја“, која е дело на Борче Нечовски, Симеон Атанасов...

Премиера на евровизиската Империја

Премиера на евровизиската „Империја“

Теамодерна | на 2.2013

Македонската телевизија вечерва (27 февруари) во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во...

Премиера на евровизиската песна Империја

Премиера на евровизиската песна „Империја“

Кирилица | на 2.2013

Нашите евровизиски претставници, Есма Реџепова и Влатко Лозановски, вечерва во 20,45 часот, во студиото 1 на Македонската радио-телевизија, на гледачите ќе им ја претстават песната со која во мај ќе ги...

Премиера на македонската песна за Евровизија Империја

Премиера на македонската песна за Евровизија „Империја“

Бриф | на 2.2013

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Премиерно вечерва Империја на Есма и Лозано

Премиерно вечерва “Империја“ на Есма и Лозано

Maxim | на 2.2013

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Премиера на евровизиската Империја во изведба на Есма и Лозано

Премиера на евровизиската „Империја“ во изведба на Есма и Лозано

Канал 5 | на 2.2013

Вечерва премиерно ќе се прикаже песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Македонската телевизија вечер во 20:45 часот...

Премиера на евровизиската Империја

Премиера на евровизиската „Империја“

Дневник | на 2.2013

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Премиера на евровизиската Империја

Премиера на евровизиската „Империја“

Денешен | на 2.2013

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Премиера на евровизиската Империја

Премиера на евровизиската „Империја“

Алфа | на 2.2013

Автори на музиката и аранжманот на песната се Симеон Атанасов и Дејан Момироски, а текстот го напиша Борче Нечовски. Во емисија во новоопремено студио на МРТ ќе биде прикажан и официјалниот спот на евровизиската ...

Премиера на евровизиската песната на Есма и Влатко

Премиера на евровизиската песната на Есма и Влатко

Пулс 24 | на 2.2013

Вечер во 20:45 часот македонската телевизија премиерно ќе ја претстави песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Текстот...

Вечерва премиерно евровизиската песна

Вечерва премиерно евровизиската песна

Комуникација | на 2.2013

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Премиера на евровизиската Империја

Премиера на евровизиската „Империја“

Сител | на 2.2013

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Есма и Лозано ќе ни ја откријат евровизиската песна  Империја

Есма и Лозано ќе ни ја откријат евровизиската песна - „Империја“

Прес 24 | на 2.2013

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Империјата на Есма и Влатко

Империјата на Есма и Влатко

Република | на 2.2013

Македонската телевизија вечер премиерно ќе ја емитува песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на музиката и аранжманот...

Евровизиската песна Империја вечерва премиерно на МРТ

Евровизиската песна „Империја“ вечерва премиерно на МРТ

Курир | на 2.2013

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори...

Премиера на евровизиската Империја

Премиера на евровизиската „Империја“

A1on | на 2.2013

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Премиерно вечерва Империја на Есма и Лозано

Премиерно вечерва “Империја“ на Есма и Лозано

Нетпрес | на 2.2013

Македонската телевизија вечер во 20,45 часот премиерно ќе ја прикаже песната  “Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на “Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Премиера на евровизиската Империја

Премиера на евровизиската „Империја“

Локално | на 2.2013

Македонската телевизија вечер во 20:45 часот премиерно ќе ја прикаже песната „Империја“ на Есма Реџепова и Влатко Лозановски, која ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2013“ во Малме. Автори на...

Подготовките пред претставувањето на Евровизиската песна

Подготовките пред претставувањето на Евровизиската песна

Primetime | на 2.2013

Дојде и датумот кога конечно ќе се објави долгоочекуваната Евровизиска песна на Есма Реџепова и Влатко Лозаноски, со наслов „Империја“. Втора година по ред, Македонската Телевизија интерно ги одбра изведувачите...

Македонија ќе ја чуе Империја на специјално шоу

Македонија ќе ја чуе „Империја“ на специјално шоу

Дневник | на 2.2013

ПРОМОЦИЈА НА ЕВРОВИЗИСKАТА ПЕСНА. Во новото, современо, технички опремено студио 1 на Македонската телевизија нашите евровизиски претставници Есма Реџепова и Влатко Лозаноски, вечерва, во специјална емисија...

Претставување на евровизиската песна на Есма и Лозано

Претставување на евровизиската песна на Есма и Лозано

Cooltura | на 2.2013

Утре (среда 27 февруари) со почеток во 20:45 на МТВ 1 во ново телевизиско шоу премиерно ќе биде  претставена песната „ Империја“ на Есма и Влатко Лозановски – Лозано, којашто годинава ќе ја претставува...

 Империја стокмена за Малме

„Империја“ стокмена за Малме

Утрински | на 2.2013

Вечерва во 20,45 часот, во студиото 1 на Македонската радио-телевизија, гледачите првпат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја“, евровизиската песна на нашите годинашни претставници, Есма Реџепова и...

Влатко и Есма утре премиерно ќе ја изведат Империја

Влатко и Есма утре премиерно ќе ја изведат „Империја”

A1on | на 2.2013

Влатко Лозаноски и Есма утре премиерно ќе ја изведат дуетската „Империја”, со која Македонија ќе ја претстават на Евровизија 2013, во Малме, Шведска. Во склоп на евровизиското ТВ-шоу, ќе биде промовиран...

Утре промоција на евровизиската Империја на Есма и Лозано

Утре промоција на евровизиската “Империја“ на Есма и Лозано

Дневник | на 2.2013

Утре на МТВ1 во 20.45 часот ќе биде промовирана евровизиската песна Империја. Исто така, во текот на шоуто за евровизија кое ќе се емитува на првата програма на МТВ, премиерно ќе биде прикажан официјалниот ...

Утре ќе биде промовирана евровизиската песна Империја

Утре ќе биде промовирана евровизиската песна Империја

Прес 24 | на 2.2013

Утре на МТВ1 во 20.45 часот ќе биде промовирана евровизиската песна Империја . Исто така, во текот на шоуто за евровизија кое ќе се емитува на првата програма на МТВ, премиерно ќе биде прикажан официјалниот  спот...

Утре ќе биде промовирана песната Империја

Утре ќе биде промовирана песната Империја

Maxim | на 2.2013

Утре на МТВ1 во 20.45 часот ќе биде промовирана евровизиската песна Империја Исто така, во текот на шоуто за евровизија кое ќе се емитува на првата програма на МТВ, премиерно ќе биде прикажан официјалниот  спот...

Промоција на песната за Евровизија 2013

Промоција на песната за Евровизија 2013

Република | на 2.2013

Македонска радио телевизија утре организира промоција на песната претставник за Евровизија 2013. Промоцијата ќе се одвива во присуство на македонски новинари и музичари во ното студио – Студио 1, на Македонската...

Есма и Лозано на Евросонг 2013

Есма и Лозано на Евросонг 2013

МТВ 1 | на 2.2013

На 27 февруари со директен пренос на телевизиското шоу од  новото грандиозно студио на Македонската телевизија, и официјално ќе биде претставена песната „ Империја “ којашто годинава ќе ја претставува...

Промоција на евровизиската песна Империја

Промоција на евровизиската песна “Империја“

Нетпрес | на 2.2013

Утревечер во 20.45 часот, на првата програма на МТВ нашите евровизиски претставници Есма Реџепова и Влатко Лозаноски ќе ја отпеат евровизиската песна “Империја“, пишува “Вест“. Гледачите за прв пат ќе...

Премиерно изведување на евровизиската песна

Премиерно изведување на евровизиската песна!

Курир | на 2.2013

Со почеток во 20:45 часот, утре на МРТ ќе се емитува емисија посветена на овогодишниот Евросонг. Во неа ќе може за првпат да ја слушнеме песната „Империја“ во изведба на Есма Реџепова и Влатко Лозаноски,...

Премиера на евровизиската Империја

Премиера на евровизиската „Империја“

ТВ Пакет | на 2.2013

Во среда, на 27. февруари во 20:45 часот, во студиото 1 на Македонската радио телевизија, гледачите за прв пат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја“, евровизиската песна на нашите годинешни претставници,...

Евровизиската Империја премиерно в среда

Евровизиската „Империја“ премиерно в среда

Република | на 2.2013

Во среда конечно премиерно ќе може да ја слушнеме песната која оваа година ќе не претставува на најголемиот натпревар на музика кој се случува на ниво на Европа. Есма Реџепова и Влатко Лозаноски придружувани...

Премиера на евровизиската „Империја“ пред походот кон Европа

Радио МК | на 2.2013

Во среда, на 27-ми февруари во 20.45 часот , во студиото 1 на Македонската радио телевизија , гледачите за прв пат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја“ ,  евровизиската песна на нашите годинешни...

Во среда премиерно ќе ја слушнеме евровизиската песна Империја

Во среда премиерно ќе ја слушнеме евровизиската песна Империја

MK News | на 2.2013

Во среда на Македонската телевизија ќе биде промовирана песната Империја на Есма и Влатко со која годинава ќе не претстават на Евровизија во Малме Во студиото 1 на Македонската радио телевизија во среда...

Лозано и Есма ја промовираат Империја

Лозано и Есма ја промовираат Империја

MMM | на 2.2013

Во среда, на 27 февруари во 20.45 часот, во студиото 1 на Македонската радио телевизија, гледачите за прв пат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја“,  евровизиската песна на нашите годинешни претставници,...

В среда ќе ја слушнеме евровизиската песна на Есма и Влатко

В среда ќе ја слушнеме евровизиската песна на Есма и Влатко

Канал 5 | на 2.2013

Премиерата на спотот со евровизиската песна е планирана за в среда, 27 февруари. Евровизискиот хит Империја е делo на авторите Симеон Атанасов и Дејан Момироски задолжени за музиката и аранжманот, а текстот...

 Империјата на Есма и Лозано премиерно во среда

„Империјата“ на Есма и Лозано премиерно во среда!

Backstage | на 2.2013

Во среда конечно премиерно ќе може да ја слушнеме песната која оваа година ќе не претставува на најголемиот натпревар на музика кој се случува на ниво на Европа. Есма Реџепова и Влатко Лозаноски придружувани...

Премиера на евровизиската песна Империја во среда

Премиера на евровизиската песна „Империја” во среда

Хајд Парк | на 2.2013

Во среда, на 27 февруари во 20.45 часот, во студиото 1 на Македонската радио телевизија, гледачите за прв пат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја”, евровизиската песна на нашите годинешни претставници,...

Премиера на eвровизиската песна Империја во среда

Премиера на eвровизиската песна „Империја“ во среда

Пулс 24 | на 2.2013

Во среда, на 27 февруари во 20.45 часот, во студиото 1 на Македонската радио телевизија, гледачите за прв пат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја“,  евровизиската песна на нашите годинешни претставници,...

Премиера на eвровизиската песна Империја во среда

Премиера на eвровизиската песна „Империја" во среда

Макфакс | на 2.2013

Во текот на шоуто, премиерно прикажување ќе има и на официјалниот спот за македонската песна која ќе не претстави на „Евровизија 2013". „Велат дека упорноста и трудот секогаш одат заедно и резултираат...

Премиера на евровизиската Империја пред походот кон Европа

Премиера на евровизиската „Империја“ пред походот кон Европа

Точка | на 2.2013

Во среда, на 27 февруари во 20.45 часот, во студиото 1 на Македонската радио телевизија, гледачите за прв пат ќе имаат можност да ја слушнат „Империја“, евровизиската песна на нашите годинешни претставници,...

Премиера на евровизиската песна

Премиера на евровизиската песна

Комуникација | на 2.2013

Богата музичка програма на која домаќин ќе биде Димитар Атанасовски, голем избор на гости и разговори поврзани со темата „Евровизија“ е само мал дел од најавата за она што ќе се случува оваа среда, во...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност